28 Mar, 2024, 15:17

Autor Wątek: Mocz szynszyla: kolor czerwony/ brązowy/ bordowy...  (Przeczytany 61166 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline sanderkaa

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 182
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
Odp: Mocz szynszyla: kolor czerwony/ brązowy/ bordowy...
« Odpowiedź #126 dnia: 29 Maj, 2015, 20:55 »
Versace lata complete lub Versace lata crispy.

VERSELE LAGA
haha ;p


Hahha Ciupelek dziękuję za poprawkę  :cmok: tak to jest jak się pisze ze słownikiem na telefonie :-P

Offline madzixs

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Mocz szynszyla: kolor czerwony/ brązowy/ bordowy...
« Odpowiedź #127 dnia: 30 Maj, 2015, 21:46 »
nie martw się, ja też zauważyłam taki kolor moczu u Toffika, ale potem zobaczyłam, że on czym dłużej leży tym bardziej ciemnieje :)

Offline Paula_91

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 489
  • Uzbierane migdały: 14
  • Płeć: Kobieta
Odp: Mocz szynszyla: kolor czerwony/ brązowy/ bordowy...
« Odpowiedź #128 dnia: 02 Cze, 2015, 13:22 »
Liście brzozy rowniez barwia mocz na czerwono/pomaranczowo.

Offline lukasz gn-o

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mocz szynszyla: kolor czerwony/ brązowy/ bordowy...
« Odpowiedź #129 dnia: 02 Cze, 2015, 20:24 »
@aterg witam ja z początku miałem tak samo ale ja mam dwie samiczki tez zauważyłem  ale puzniej było ok  a po  dwóch tyg to samo a teraz mam dwa lata i jest wszystko ok sprawdz czy samiczka niema ropienia w pochwie . bo wczeniej kupiłem szynszyle z grzybicą i z ropieniem w macicy ropień z krwią wyciskałem co dziennie i było ok a zresztą ja i szynszyl miał problem

Offline sanderkaa

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 182
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
Odp: Mocz szynszyla: kolor czerwony/ brązowy/ bordowy...
« Odpowiedź #130 dnia: 03 Cze, 2015, 08:11 »
Po mojej "przygodzie" i tak byłabym za zrobieniem badań. To niczemu nie zaszkodzi, a Ty możesz spać spokojnie jeśli wyniki będą dobre. Tez każdy mi.mówił, że może się zdarzyć itp, a zachowanie malucha się nie zmieniło w żaden sposób i nagle było bum i ciągły pisk, płacz z bólu, nastawienie na oddanie moczu bezskutecznie. Nie chce starszyc, e lepiej dmuchać na zimne jeśli maluch nie jadł nic barwiącego mocz np buraka, czy też brzozy

Offline wolarczi

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • Uzbierane migdały: 7
  • Płeć: Kobieta
Odp: Mocz szynszyla: kolor czerwony/ brązowy/ bordowy...
« Odpowiedź #131 dnia: 18 Maj, 2016, 22:14 »
Maniek zaczął posikiwać na półki, co mu się nie zdarzało, na nich zostaje biały osad (wapń?), do tego dzisiaj słyszałam popiskiwanie przy sikaniu, więc jutro lecę z moczem do weta. Pytanie jak pobieracie mocz i ile potrzeba go do badania?

(szynszyla.org waska1988)

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Mocz szynszyla: kolor czerwony/ brązowy/ bordowy...
« Odpowiedź #132 dnia: 18 Maj, 2016, 23:38 »
Wszystko wskazuje na kamienie/piach.

Najłątwiej pobrać umieszczając kulkę w umytym transporterze i czekając aż się zsika.

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline wolarczi

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • Uzbierane migdały: 7
  • Płeć: Kobieta
Odp: Mocz szynszyla: kolor czerwony/ brązowy/ bordowy...
« Odpowiedź #133 dnia: 19 Maj, 2016, 06:43 »
Siknął w nocy dwa razy, ale udało mi się zebrać tylko 1 ml, chyba mało. Rano przy sikaniu nie piszczał, a mocz był żółciutki. @dream*, jak wygląda postępowanie przy kamieniach/piachu?

(szynszyla.org waska1988)

Offline panksawery

  • Moderator
  • ~Tańczący Po Półkach~
  • *****
  • Wiadomości: 88
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Mocz szynszyla: kolor czerwony/ brązowy/ bordowy...
« Odpowiedź #134 dnia: 19 Maj, 2016, 22:49 »
trzymam kciuki za maluszka, nie wiem ile ml trzeba do badania, ale myśle, że jeden ml to chyba mało, przytrzymaj go troche w transporterku żeby nasikał więcej, informuj na bieżąco jak stan. :)

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Mocz szynszyla: kolor czerwony/ brązowy/ bordowy...
« Odpowiedź #135 dnia: 19 Maj, 2016, 23:00 »
Siknął w nocy dwa razy, ale udało mi się zebrać tylko 1 ml, chyba mało. Rano przy sikaniu nie piszczał, a mocz był żółciutki. @dream*, jak wygląda postępowanie przy kamieniach/piachu?

Kamienie raczej usuwa się operacyjnie.
W zależności od rodzaju kamieni pomocniczo można zakwaszać mocz preparatami / naturalnymi środkami z żurawiną,  wit c lub metioniną - podobnie zresztą działa się pomocniczo przy zapaleniu pęcherza gdyż większość patogennych bakterii układu moczowego nie lubi kwasowego środowiska.

W przypadku piasku najczęściej wystarczy przepłukać organizm mieszanką ziół moczopędnych, przy czym nie polecałbym pokrzywy bo ta, jeśli nie była zbierana w odpowiednim czasie może wręcz podrażniać nerki (z powodu cystolitów) - ale np mniszek jest super :)
No i zmiana diety.. Trzeba się zastanowić skąd te kamienie - to może być kwestia osobnicza ale też np nadmierna suplementacja, nieodpowiednia woda (np bardzo twarda kranówka lub woda mineralna)

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline wolarczi

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • Uzbierane migdały: 7
  • Płeć: Kobieta
Odp: Mocz szynszyla: kolor czerwony/ brązowy/ bordowy...
« Odpowiedź #136 dnia: 20 Maj, 2016, 06:56 »
Jednak 1 ml starczył, wyszło b. dużo osadu w tym kryształki fosforanów z tego co pamiętam, i ponoć one osiadają na dnie pęcherza i go podrażniają. Pęcherz niepowiększony, narazie jesteśmy bez diagnostyki obrazowej.
Maniek jest na diecie ziołowej (mniszek, jeżówka, babki x2, rdest ptasi, owocnia fasoli) + codziennie garść korzeni (mniszek, cykoria, topinambur). Faktycznie ostatnio mniej pił, ale dostaje nałęczowiankę, poszukam czegoś z mniejszą ilością minerałów. Pobrano też krew na pełen panel szynszylowy, wyniki będą dzisiaj.
Zalecenia na ten czas, to dużo ruchu, masaż brzuszka i zachęcanie do picia. Staram się go dopajać ze strzykawki, ale może jest jakiś sposób, żeby szylek więcej pił?

(szynszyla.org waska1988)

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Mocz szynszyla: kolor czerwony/ brązowy/ bordowy...
« Odpowiedź #137 dnia: 20 Maj, 2016, 10:40 »
Koniecznie odstaw wszystkie wody mineralne :)
Jeśli chcesz kupować wodę w butelce, lepiej żeby była to woda źródlana niż mineralna. Można też stosować przegotowaną kranówke.

Zwiększyć podaż wody można także podając świeże zioła, np bazylie etc, jednak należy wprowadzić je stopniowo :)
I skupić się na ziołach - mają mało węglowodanów więc są stosunkowo bezpieczne jeśli chodzi o wzdęcia itp - świeże owoce czy warzywa osobiście odradzam.

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Snowa

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Mocz szynszyla: kolor czerwony/ brązowy/ bordowy...
« Odpowiedź #138 dnia: 08 Lut, 2021, 09:29 »
Witam. Szynszyle mam dopiero od tygodnia. Dziś rano zauważyłam taką małą czerwoną, jakby bordową plamkę. Czytałam że może być to zbyt słodka dieta aczkolwiek Harry dostaje po pół łyżki trzech rodzajów granulatów. Jeden jest to jego stała karma, którą żywił się jeszcze u hodowcy więc mieszam mu z innymi aby się powoli przyzwyczajał do innej. Druga to jest klasyczna Versele laga chinchilla, a trzecia to Versele laga nature - jest to taki bardziej naturalny granulat z niewielkim dodatkiem suszonych dodatków, głównie warzyw. Oprócz granulatu daję mu pół łyżki ziół podstawowych na dobę. Dostaje oprócz tego gałązki i oczywiście siano. Słodkie przekąski takie jak hibiskus dostaje rzadko, ostatnio dostał dwa/trzy dni temu niewielką ilość dla smaku do karmy. Martwię się więc proszę o odpowiedź i ewentualnie co mam odstawić w jego diecie.

 
Collage "Szynszyla "

Zaczęty przez aleksandrossaDział Inne zdjęcia

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 7801
Ostatnia wiadomość 03 Mar, 2009, 11:12
wysłana przez Idka
Czy szynszyla może "chrapać"?

Zaczęty przez florenceDział Pogaduchy i ciekawostki

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 6424
Ostatnia wiadomość 15 Gru, 2014, 19:23
wysłana przez florence
Metallowa - wiersz "Choć szynszylą jest"

Zaczęty przez elkasia2Dział Nasza twórczość... i znajdy

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 9114
Ostatnia wiadomość 26 Wrz, 2014, 11:48
wysłana przez Amber Chinchilla
"MAMA JEST ZŁOTA SZYNSZYLĄ " ... eeee ??

Zaczęty przez BeSaVehEiDział Na każdy temat

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 97417
Ostatnia wiadomość 05 Lis, 2015, 19:14
wysłana przez TrisK
"Dzień Szynszyla"! filmik z kulkami w roli głównej ;]

Zaczęty przez martita1991xxDział Nasza twórczość... i znajdy

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 6183
Ostatnia wiadomość 14 Wrz, 2009, 15:42
wysłana przez cinnamon_biscuit
SimplePortal