hypothetical
28 Mar, 2024, 11:27

Autor Wątek: Czy ma ktoś odrobinę Critical Care? o beznadziejnej sytuacji Diany słów kilka...  (Przeczytany 19831 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Alicja Mannschack

  • Gość
 Claudi moja Majusia tez tak miala , jak przerosniete korzenie naciskaly na komore nosowa albo oczna to sie slinila,zeby zostaly zrobione albo wyrwane , slinienie przestalo byc i tak bylo do konca.
Dlatego teraz mam nauczke,przerosniete korzenie to zeby do wyrwania i nie uszkodza komory nosowej.

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Dzielna Dianusia-żeby te ząbki już wyrosły,

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Dziś poszłam z małą do doktora, ponieważ podczas świąt całkiem straciła apetyt nawet na papki które wcześniej szamała aż miło :( I co sie okazało... Dianka ma anginę + obrzęk śluzówek w pyszczku, który powoduje dławienie się, odruch wymiotny, no i jest dla zwierzaczka bolesne i nieprzyjemne no i przygryziony język od ząbków.
Bida w znieczuleniu miała skontrolowane ząbki, jeden ciut dłuższy przycięty, niestety tamte usunięte kiedyś-nie odrosły nadal. Teraz kilka dni ma być na antybiotyku. Kurcze, ja nie wiem skąd te choróbska się biorą, nikt u nas w międzyczasie nie chorował na anginy, katary itp. :( Szkoda mi jej strasznie bo co rusz to męczy sie jeszcze bardziej.
« Ostatnia zmiana: 05 Sty, 2010, 15:06 wysłana przez Claudi »

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
O rany.Jeszcze  Dianusi tylko  anginy brakowało.Maleńka kochana.Ukochać natychmiast od cioci Bożenki.

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Bożenko, ona teraz po znieczuleniu wszystko prubuje jeść, nawet żwirek pinia. Dałam jej kilka pestek słonecznika, bo są w miarę miękkie i tłustawe to i lepiej przechodzą. Póki działają leki mała mysli ze jej nie boli. Ja się już trochę psychicznie podłamuję, bo nie wiem za co tę małą bide to wszystko spotyka. Dobrze, że chociaż mam jak narazie dobrego lekarza pod ręką, bo nie wiem co bym zrobiła w innej sytuacji.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Masz mi się nie załamywać.A Dianusia w końcu przełamie zła passę.Pomyśl ile przeszedł Mel.Nie dawali mu szans na życie a tu proszę.Jaką mam kulę futra. Z Dianusią będzie tak samo.Trzymam mocno za małą  kciuk.Dobry lekarz w okolicy to już połowa sukcesu.

Offline owiabiks

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 659
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Bratek, Fiołek(*), Irys(*), Malwin(*),Narcyz(*)
Bardzo Ci współczuję. Mam nadzieję, że skończy się dobrze. Pamiętam jak to było z Narcyzem. Byłam psychicznie wykończona, więc wiem co czujesz.

Flora (ja)
i fauna (  Bratek - szynszyla; Nikon- york;  Lili(a) - selkirk rex; Kajtek- nimfa)

Alicja Mannschack

  • Gość
 A czy jak  ja dokarmialas papke dawalas ciepla???
Dawaj jej przez pare dni po jednej kropelce Mydocalm.
Trzymam kciuki za Malutka.

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
A czy jak ja dokarmialas papke dawalas ciepla???

W temp. pokojowej, czasem delikatnie letnią, ale ciepłej nigdy.
Oj, mam baytril i meloxivet i nystatynę.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Dnia 20.01.2010 Dianka odeszła. Po trzech miesiącach walki o jej życie i zdrowie, nie udało się. Waga Dianki przez cały ten czas utrzymywała się na poziomie 600g, dzięki Criticalowi i codziennemu dokarmianiu co 3-4 godziny. Do końca była radosnym i energicznym szynszylem. Jednak jej dolne ząbki na całej linii po obu stronach przestały rosnąć, zaś ścieranie się górnych o nie spowodowało wytarcie ich wytarcie aż do linii dziąseł. Przez co Diana stale górnymi ząbkami przygryzała sobie policzki i w miejscu zgryzania utworzyła się martwica tkanek. Musiało ją bardzo boleć. Niestety nie da sie wspomóc wzrostu ząbków u gryzoni. Możliwe, że była to choroba genetyczna, która ujawniła się po kilku latach życia. Dnia 20.01 podczas cotygodniowej kontroli, podjęłam decyzje o niewybudzaniu Dianki z narkozy. Nie chciałam, aby mała nadal cierpiała. Za to teraz ja cierpię, chociaż wiem, że to była jedyna słuszna decyzja. Piszę dopiero dziś, bo nadal ściska mi się gardło i płyną łzy kiedy o niej pomyślę. A chcę Ją pamiętać jako radosnego, wszędobylskiego szynszyla z cudownie falującym podczas biegania ogonkiem jak u wiewiórki.

Alicjo, polskim odpowiednikiem Metakamu (tego co mi napisałaś na GG) jest Meloxivet. Diana go dostawała.
« Ostatnia zmiana: 22 Sty, 2010, 22:13 wysłana przez Mysza <")))/ »

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
Już wczoraj zauważyłam z wielkim bólem serca smutny wpis pod zdjęciem.
Łącę się w bólu, życzę samych miłych wspomnień bez smutku-ciesz się jak cudowna była. Pamiętaj też, że zrobiłaś bardzo ważny i godny właściciela odpowiedzialnego krok. Miarą człowieczeństwa jest dla mnie nie tylko traktowanie zwierzęcia w zdrowiu, ale i w chorobie. Dbałaś o nią ze wszystkich sił. Ale wiedziałaś, że od pewnego momentu najukochańszy pupil cierpi już niemożny ból. Odstawiając wynikający z miłości i poczucia własności egoizm wielu kochających do granic właścicieli postanowiłaś dać jej godnie, bezboleśnie odejść, tak, aby nie przeżywała pożegnania. Wierzę, że one czują nasz stres i go przeżywają.
Jesteś wielką szynszylomaniaczką. Nie wiem ilu ludzi b tak się poświęciło. 3 miesiące wyjęte w połowie z życiorysu. Dla Ciebie nie było nawet przysłowiowego "ale".
zaznasz niedługo spokoju ducha.  Postąpiłaś dobrze. Całuję gorąco. Pamiętaj, że na ekipę z Warszawy możesz liczyć :)

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Wiem ile kosztowało cię żeby podjąć taką decyzję ale była to słuszna decyzja .Dianusia  nie zasłużyła sobie na cierpienie. Myślami jestem teraz z Tobą.Trzymaj się kochana .

Offline greatdee

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1110
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Skarboń-u Dream (Sowa, Bzyq, Fiołek (*))
    • a tym się zajmuję zawodowo :)
Też właśnie widziałam ten podpis pod zdjęciem... :( Przykro mi też, to jednak strasznie smutne jak pomimo starań się nie udaje...
Ale też uważam, że decyzja była dobra, a już na pewno w Twoim przypadku przemyślana i nie podjęta "od tak sobie".
Trzymaj się, choć pewnie to teraz nie łatwe...


Para qué vivir tan separados
si la tierra nos quiere juntar,
si este mundo es uno y para todos
todos juntos vamos a vivir.

Alicja Mannschack

  • Gość
Nie wiem co Ci mam powiedziec,samej mi lzy leca ciurkiem, chyba tylko to , ze juz malenka nie cierpi.

Offline owiabiks

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 659
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Bratek, Fiołek(*), Irys(*), Malwin(*),Narcyz(*)
Mi też strasznie przykro. Wiem jak w takiej sytuacji trudno się pozbierać. Trzymaj się.

Flora (ja)
i fauna (  Bratek - szynszyla; Nikon- york;  Lili(a) - selkirk rex; Kajtek- nimfa)

Offline Aśińska

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 616
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zuzia w serduszku.Obecnie Maxsiu i Neo aksamitki
Biega sobie z innymi kluseczkami w szynszylowym raju .......Trzymaj się cieplutko mimo wszystko.

Offline olutek

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 430
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zuzia , chilla
3maj sie cieplutko , badz silna, odpowiedzialna meska decyzja , nie pozwolilas jej cierpiec...a w raju szynszylowym bedzie jej dobrze , i bedzie napewno nad toba czuwac :)

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Najgorsze jest to, że myślałam że kiedy nadejdzie "ten" moment będę przygotowana, wiedziałam jakie ma szanse na normalne życie. Jednak na śmierć nigdy nie jesteśmy przygotowani. Popłakałam się, a w domu to już w ogóle. Dziękuję za ciepłe słowa. Dziś posprzątałam klatkę, wydaje mi się, że reszta myszek jest na mnie obrażona, chyba dalej czekają na Cinkę. Odpychają mnie łapkami :( ehh.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Kiedy rozpaczałam po kolejnych opuszczających mnie stworzonkach usłyszałam z ust jednej z pracujących ze mną osób "przecież to tylko zwierzęta".Dla mnie to aż zwierzęta.Myszki na pewno tęsknią za Dianusią tak jak i ty.Ona będzie zawsze w twoim sercu.  My wszyscy którzy kibicowaliśmy  wam w tej  walce o zdrowie i życie też o Dianusi nie zapomnimy.

Offline got3

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Luna (czarny aksamit), Bupu (beż)
Bardzo mi przykro, że kulka musiała odejść za tęczowy most, ale tam jest jej na pewno dobrze... :)

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Wiem, Bożenko. Ja Wam w ogóle Wszystkim dziękuję za porady, wsparcie i za Critical i to, że mogę się komuś wyżalić. Staram sie jak najwięcej czasu poświęcać teraz pozostałej wspaniałej gromadce, ale ciągle wspominam Dianę, tak jak i wspominam Mała Mi. gdzieś na kamerze mam nagrane uparciuchstwo Dianki jak próbuje wskoczyć na szafkę, postaram sie to kiedyś zamieścić na forum, żebyście to mogli zobaczyć jak ona potrafiła kombinować i jak wtedy chodziła na dwóch tylnych łapkach z głową zadartą do góry jak pingwinek, żeby tylko dostać sie tam gdzie chciała :)

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Myszko bardzo Ci wspólczuję, długo mnie nie było i na powitanie takie smutne wieści  :(.
Czasami coraz częściej sobie myślę jak ja sobie poradzę w takiej sytuacji i wiem, że na pewno będzie mi ciężko kiedy mój pierwszy szyluś odejdzie, a Pusio w tym roku skończy już 10 lat. Na twoim miejscu postąpiłabym tak samo i nie przedłużała w nieskończoność cierpienia zwierzątka. Trzymaj się cieplutko i wycałuj resztę dziewczynek.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline Marek4

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Wiadomości: 69
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • W pamięci Puszek i Cezar
Jestem z Tobą i wspominam z ciężkim sercem Cezara który odszedł do Szynyszolowa w Grudniu  są razem i się tulą do siebie Pozdrawiam     

 
Kilka samców i samiczka/i w jednym domu - dlaczego to zły pomysł

Zaczęty przez dream*Dział opieka i behawior

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2559
Ostatnia wiadomość 15 Sty, 2016, 19:31
wysłana przez dream*
Oddam transporter i kilka innych gratów w Wawie DO SKASOWANIA

Zaczęty przez chaldunDział karmy, klatki, akcesoria

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 2656
Ostatnia wiadomość 17 Sie, 2016, 23:16
wysłana przez chaldun
Witam w imieniu Felka :) Proszę o kilka cennych porad.

Zaczęty przez FelicjanDział Przedstaw się

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 3525
Ostatnia wiadomość 16 Paź, 2015, 00:42
wysłana przez Mysza <")))/
kupilam 2 dni temu szynszyla i mam kilka watpliwosci,prosze o pomoc

Zaczęty przez cukierrDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 3809
Ostatnia wiadomość 27 Paź, 2013, 19:03
wysłana przez kasiakasiakasia
[Warszawa] VL Crispy pellets - do sprzedania kilka kg :)

Zaczęty przez BelzebubaDział karmy, klatki, akcesoria

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1185
Ostatnia wiadomość 31 Lip, 2015, 20:43
wysłana przez Belzebuba
SimplePortal