hypothetical
25 Kwi, 2024, 08:08

Autor Wątek: Kolejna motywujaca dyskusja na temat zasad działania Forum ...  (Przeczytany 22284 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Andreas

  • SZYNSZYL BERSERK !
  • Administrator
  • ~Przewodnik Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 2156
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: bobki... ;/
« Odpowiedź #25 dnia: 02 Gru, 2009, 16:27 »
Raczej nie wyciagajmy co napisałeś na PW bo jak powidziałem nie bedę z Tobą dyskutował "za kulisami'
Wolałbym aby wszyscy posłuchali jaki jesteś dobrze zorganizowany i jakie masz wspaniałe teorie na temat wszechświata.

Tłumaczę dlaczego odniosłem wrażenie iż myslisz nad lepszym funkcjonowaniem Forum:
Cytuj
co do forum, nie chce robić off'a ale za dużo nowych to ja tu nie widuje... od mojego wstąpienia naliczyłem hm... 5? może nawet nie... niestety zostają ludzie z takimi samymi poglądami i w ścisłym gronie... forum ma się dobrze? (nie mnie to oceniać, każdy ma swoje zdanie) ja też tak uważam(dowiadywanie)
sugerujesz w tym zdaniu ze Forum 'nie ma się najlepiej" bo nie widujesz nowych ... wiec skoro tak sugerujesz to zastanawiam się dlaczego o tym w ogole myslisz ? odpowiedziałem sobie zatem że chciałbys aby funkcjonowało lepiej :-)
Ale skoro błednie to odczytalem - to w porządku, Ty masz w nosie, ja mam swoje teorie, innym osobom z teamu juz dawno narzuciłem swoje poglady wiec tutaj uznajmy dyskusję za skończoną.

Cytuj
mam głęboko w nosie to forum [..] taka prawda
I bardzo proszę abys trzymał się tej deklaracji :-) Jak dla mnie brzmi świetnie ...

Cytuj
heh na prawdę można czuć się ważnym w wirtualnym świecie? mając podpis "Admin" ^_^ hahahaha nie rozśmieszajcie mnie proszę
Pozostawię bez komentarza :-) pisz tak dalej a gwarantuje Ci ze nie tylko ja mam wyrobione już dawno zdanie o Twoich manierach ...

Cytuj
będąc nie będąc przelotem na forum są ci sami użyszkodnicy
Światowi ludzie zapewne rozbijają się po forach politycznych lub takich traktujacych o 'pajonkach" ? no cóż - my tutaj biedne szare szynszylki siedzimy sobie tylko w swoim gronie. Skoro Ci to nie odpowiada :-) (już podpowiadałem chyba rozwiazanie tego problemu ...)

Andreas
~@">    ~@">
powyżej - Muszkieterowie
sig under permanent construction,

Offline ruda19

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 252
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • standardowa samiczka_ TOSIA ^^ & mozaika ŚNIEŻKA
Odp: bobki... ;/
« Odpowiedź #26 dnia: 02 Gru, 2009, 16:30 »
tak na wszelki wypadek ...jak by big nie umiał czytać między wierszami ^^ :"nikt cię tu na siłę nie trzyma "

....^^.....

Uśmiech przede wszystkim ^^

(\__/)
(='.'=)
(")_(")

Offline BigAndSylwia

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 174
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: bobki... ;/
« Odpowiedź #27 dnia: 02 Gru, 2009, 17:20 »
to masz racje, lepie pograjmy w trzy auty i karny heh

moje maniery są w porządku, jeśli coś mnie boli, to mówię to (pisze) niestety szczerość nigdy nie popłaca, Ruda hm... przeszperaj forum, nie musisz od razu się zgadzać z adminem, (ale to już inna bajka) jak na razie na osoby przyjęte, których wypowiedzi czytałem
jakie by nie były te posty i pytania, to na 6 osób, w 5(z tego jedno przeze mnie) było nie miłe przyjęcie, to może ja mam was głaskać? chcecie kultury, to ją zachowajcie sami, jak to powiedziała Sylwia, gdy czyta czasem forum, jesteście DOROŚLI a zachowujecie się czasem jak dzieci w przedszkolu, i to nie dobrze(bawiąc się) a źle na zasadzie wyśmiewania Adama który powiedział głupotę....

światowi ludzie? hm... napisałem gdzieś iż uważam się za takową osobę? hm... niestety nie posiadam tyle czasu ile bym chciał, wybrałem taki a nie inny zawód, fora to zwykle chwila przerwy w projektach... lub nudzenie na wykładach, zresztą, zamiast wyciągać opinie, lepiej się zapytać :) obiecuję że odpowiem, i nie będziesz musiał się martwić iż czegoś nie rozumiesz :) czy błędnie odczytałeś ;)

co do błędów.... kogo to właściwie obchodzi, piszę szybko, nie zawsze wszystko wypatrzę, jednak zachowuję poprawną formę i staram się pisać poprawnie ortograficznie, jestem jednak informatykiem, nie polonistą, ale nie wymyślam nowych gier, czy też zasad gry....

a teraz przepraszam, wracam do swojego zajęcia, temat uważam za zamknięty, i nie obchodzi mnie co inni sobie pomyślą, wbrew obiegowej opinii ;)

Marcin-->Lepidodactylus lugubris X2,Eublepharis macularius,  Acanthoscurria geniculata L10,Lasiodora parahybana L6,Hierodula membranacea L6,Szynszylek Tosia

Sylwia-->Szynszylek Lusia :D

krecik

  • Gość
Odp: bobki... ;/
« Odpowiedź #28 dnia: 02 Gru, 2009, 17:43 »
Hmmm tak od dłuższego czasu czytam forum, ale jakoś nie lubię się publicznie wypowiadać..... Ale trochę poruszyła mnie ta dyskusja. Nie znam relacji na forum kto kogo lubi, a kto kogo nie lubi. Czytam bo posiadam swe dwa potwory i sporo mogę się tutaj dowiedzieć ot i tyle.

Nie chce bronic tu nikogo ano negować czyiś postaw, ale pozwolę sobie na opinię jako "nowa".

Czytając pierwszego posta odebrałam go nieco inaczej i bardzo zdziwiły mnie odpowiedzi - ciesze się że ja swoje pierwsze pytania zadawałam na prv, bo przyznam szczerze, że byłoby mi głupio po raz kolejny odezwać się po takiej odpowiedzi.

Czytając pierwszego posta pomyślałam sobie, kurcze, pewnie dostała szyla w prezencie nie bardzo wie co ma robić i pyta, pewnie jeszcze nie jest za dorosła cóż.... W sumie me zwierzaki też kwiatki obgryzały, ale za bardzo się tym nie przejmowałam bo jak stwierdzili poprzedni właściciele szyle nie tkną czegoś, co im możne zaszkodzić i cóż, mimo tego, że wydaje mi się, że moja inteligencja jest w normie i odrobinę zdziwiła mnie ta teza, to kwiatki dałam do góry, bo było mi żal... kwiatków. I wiecie co, cokolwiek powiecie to czasem człowiek nie myśli racjonalnie, bo przecież oczywiste jest to, że kwiatki bywają  trujące, ale cóż, opinia która gdzieś tam otrzymałam, mimo że na starcie należało ją włożyć gdzieś między bajki, uśpiła racjonalne myślenie. Poza tym wtedy wydawało mi się, że jeśli ktoś opiekował się zwierzakami przez rok, to wie co mówi, a ja po kolejnym roku ze 100% pewnością wiem, że wcale tak nie jest, bo wiele rzeczy których dowiedziałam się przed przygarnięciem Panów okazało się zupełnie nieprawdziwych.... Począwszy od ich karmienia a na zwyczajach skończywszy itd.... Każdy ma prawo nie wiedzieć i każdemu możne się zdarzyć, że ktoś ich celowo czy też przez przypadek okłamie.
Moim zdaniem odpowiedzi w stylu chcesz uśmiercić swoje zwierzątko, owszem są dobitne i wyraziste, ale pamiętajcie o tym, ze ludzie są różni i co dla jednych jest dobitne i wyraziste, dla innych stanie się obelgą i z takiej rady nie skorzysta...

Co chce przez to powiedzieć ?? Ano jedynie to, ze nie wiemy tak naprawdę z kim mamy do czynienia i jednych, jak Ruda zmotywuje to do dalszego czytania, a inni poczują się skrzywdzeni i zostaną z wiedzą, ze szynszyle nie zjedzą czegoś, co może im zaszkodzić.... I swoja drogą, czy pojawił się jakiś kolejny post tej forumowiczki?? Bo niestety jakoś nie widzę, a to chyba nie za fajnie... I chyba nie o to chodziło i jeśli się mylę to dobrze, ale wydaje mi się, że ktoś kto tak został "przywitany" więcej o radę nie poprosi, a możne zdarzyć się coś gorszego niż bobki i obgryzane kwiatki.... Ja na początku bez pomocy Dream i Myszy na pewno bym sobie nie poradziła - za co serdecznie dziewczynom dziękuję :-) I dziękuję, ze nie przywitały mnie w powyższy sposób.....

Tłumacząc sprawę bobków cóż można zdawać sobie sprawę z potrzeb fizjologicznych ale można tez mieć nadzieję, że tak jak kot, czy królik szynszyle są w stanie załatwiać się do kuwety  Nie widzę w tym pytaniu nic głupiego, a jedynie chęć wyciągnięcia z kogoś doświadczenia, bo może mój szynszyl tez jest w stanie nauczyć się zostawiania bobków w jednym miejscu, a nie gdzie stanie ???

Dobra, przepraszam, jeśli kogoś uraziłam - to moja prywatna opinia, przepraszam także za to, że mój pierwszy post jest nieco nie na temat - postaram się poprawić, choć w zasadzie cichy człowiek jestem i odzywać się za bardzo nie lubię zwłaszcza, że są tu bardziej doświadczeni i mądrzejsi, ale naprawdę poruszyła mnie nieco ta sytuacja...

Pozdrawiam serdecznie i tym samym nieco burzliwie witam wszystkich, z którymi jeszcze kontaktu nie miałam :-)

Offline Andreas

  • SZYNSZYL BERSERK !
  • Administrator
  • ~Przewodnik Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 2156
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: bobki... ;/
« Odpowiedź #29 dnia: 02 Gru, 2009, 17:58 »
Cytuj
tak od dłuższego czasu czytam forum, ale jakoś nie lubię się publicznie wypowiadać
niemozliwe :-/ ... nie istniejesz w świetle teorii głoszonych przez BigAndSylwia :-/ ... tutaj wciąż tylko te same osoby się wypowiadają
:-) żartuje oczywiście.
Czy zauważyliście że co jakiś czas pojawia się taki 'reformator" któremu zasady panujące na tym Forum się nie podobają a mimo to wciąż z niego korzysta ?
ehhh - Forum polega na trzymaniu się tematu dyskusji a czy odpowie nam "cham i prostak" czy "taktowny miły pan  po trzydziestce" to na to nie mamy wpływu.
To jest jedna z podstawowych zasad ... a bicie piany w obronie niewinnych i pastwieniu się nad "nowicjuszami' uważam za element autokreacji.
I tyle ... i dlatego właśnie moje stanowisko nie brzmi "znęcajmy się nad nowymi"
tylko bardziej "dajmy spokój - dadzą radę jeśli wiedzą co z czym i którym końcem ..."

A adwokatów diabła w stylu BigAndSylwia nie cierpię i już :-) ale to chyba da się zauważyć :-) nie staram się tego ukrywać.

P.S. "nowicjusz" rozpoczynający ten watek zapewne jest już dawno stracony ... ale dlatego właśnie ta dyskusja nie została zakończona i wymazana zeby być moze coś konstruktywnego z niej wynikło ... chyba ze nic z niej nie wyniknie ? no trudno
EDIT: "agatakalisz" jeszcze nie przeczytała tego watku i dyskusji jaka sie tutaj rozpętała ... (stan na teraz)

« Ostatnia zmiana: 02 Gru, 2009, 18:26 wysłana przez Andreas »

Andreas
~@">    ~@">
powyżej - Muszkieterowie
sig under permanent construction,

Offline magaskas

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 88
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szyl, Chin
Odp: bobki... ;/
« Odpowiedź #30 dnia: 02 Gru, 2009, 18:55 »
Ja zastanawiam się co się tutaj dzieje... Od jakiegoś czasu znów poczytuję forum i jak tylko widzę nowego użytkownika to zastanawiam się jaka dyskusja tym razem będzie miała miejsce. To się robi powoli przykre, bo nie są to pozytywne dyskusje. Właściwie nie wnoszą nic nowego tylko niepotrzebne emocje, niestety złe emocje.
Ja doskonale rozumiem, że dla niektórych może to być niewybaczalny błąd, że ktoś zostawił doniczki z kwiatkami na podłodze, ale tak na dobrą sprawę, gdyby każdy z nas wiedział jakie mogą być konsekwencje różnych działań to nie miałyby miejsca żadne wypadki i moglibyśmy mówić o świecie idealnym, którego przecież nie ma.
Niestety nie każdy z nas najpierw dużo czyta o zwierzakach a dopiero potem je kupuje. Zazwyczaj jest na odwrót i potem zdarzają się niespodzianki, jest rozczarowanie. I dopiero wtedy zaczyna się szukanie po necie, logowanie na forum.
Ja już nie chcę pisać o "znęcaniu się". Ja chcę zaapelować o trochę więcej taktu. Bo tak naprawdę nie wiemy kim jest nowy użytkownik, ile ma lat i jak ważne jest dla niego to małe zwierzątko. Nie bądźmy aroganccy!
Przecież to też nie jest tak, że "posiadacze szyli od lat" nie mają wpadek, że o wszystkim myślą i wszystko idzie jak po maśle. Ale im nikt nie napisze: niedługo Ci szyl zdechnie, bo nie masz pojęcia. Sorry, ale takich haseł nie lubię. Uważam, że jeśli ma się zamiar coś takiego napisać, to lepiej nie pisać wcale.
Ja pamiętam moje początki. Mój Szyl kładł się na boku. Zaczęłam czytać i wyczytałam, że to może oznaczać przegrzanie. Wypuszczałam więc młodego z klatki, żeby miał okazję trochę się poruszać i się młody wycwanił. Nauczył się, że jak się położy to za chwilę wychodzi z klatki i leżał non stop. Każdy uczy się na własnych doświadczeniach.
Dlaczego zamiast napisać: "kupkowanie" szyli wszędzie to uwarunkowanie fizjologiczne i sprawdź czy Twoje rośliny nie szkodzą szylom, piszemy: niedługo zdechnie i wszyscy będą zadowoleni?
A jeśli chodzi o nowych użytkowników... nie wiem na ile jest to możliwe na forum, może dobra byłaby wcześniejsza akceptacja moderatora zanim jakiś post czy temat zostanie opublikowany? Przyznaję się bez bicia, że ja nie przeczytałam całego forum, ale myślę, że na pewno jest gdzieś informacja o tym, że szyle wszędzie zostawiają swoje kupki. No i nie byłoby tej całej przykrej dyskusji.
I jeszcze raz apeluję: dajmy szansę "nowym", bo tylko dzięki narybkowi bedzie się to forum rozwijało.

Zatrzymać nieskończoność w garści i wieczność w chwili...

Offline olutek

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 430
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zuzia , chilla
Odp: bobki... ;/
« Odpowiedź #31 dnia: 02 Gru, 2009, 19:37 »
zgadzam sie , dajmy "nowym" szanse , i badzmy milsi dla tych co jeszcze niewiedza nic szylkach , albo bardzo malo, i pomagajmy im sie odnalesc na forum... a co do ciebie BIG - to idz sobie gdzie indziej sie wyzyj , a nie na forum....albo chyba ze przechodzisz  hekse :P

ola

Offline Rambusia

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 127
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pusia, Szyszunia, Karmelka*
Odp: bobki... ;/
« Odpowiedź #32 dnia: 02 Gru, 2009, 19:48 »
Myślę że prawda jest gdzieś pośrodku. Nieraz boję się pisać o tym co myślę, bo zaraz zostanę napadnięty przez stado bab. Z drugiej strony zdaję sobie sprawę, że kiedy stawką jest zdrowie i życie zwierzęcia, to ów gniew może być usprawiedliwiony.
Kochani! Bądźmy ludźmi!

Co to jest heksa?

Offline Andreas

  • SZYNSZYL BERSERK !
  • Administrator
  • ~Przewodnik Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 2156
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: bobki... ;/
« Odpowiedź #33 dnia: 02 Gru, 2009, 19:51 »
Kazdy nowy użytkownik otrzymuje Regulamin Forum oraz specjalnie wyszczególnioną uwagę:

Cytuj
UWAGA WAŻNE ! Przeczytaj dokładnie zanim potwierdzisz ze zapoznałeś się z Regulaminem !

Przypominamy, że Moderatorzy oraz Administracja mają prawo zwracać uwagę WSZYSTKIM na niewłaściwe treści, zachowania ;ub sposób wypowiedzi oraz USUWAÆ fragmenty postów lub całe wpisy.
Jeśli chcecie z nimi dyskutować na ten temat - bardzo proszę robić to WYŁĄCZNIE w formie PRYWATNYCH WIADOMOŚCI (PW), a nie w wątkach.
Dyskusje nie na temat w wątkach będą NATYCHMIAST usuwane lub przerzucane do stosownego działu.
Wszelkie skargi lub zastrzeżenia co do pracy Załogi Forum należy zgłaszać poprzez PW do administratorów lub poprzez maile podane w opisie Załogi Forum
Uwagi, zastrzeżenia lub skargi zgłaszane lub wpisywane w watki będa natychmiast usuwane a użytkownik który nie dostosuje się do procedury otrzyma ostrzeżenie.
Bardzo prosimy o przestrzeganie Regulaminu Forum.

Dodatkowo w REGULAMINIE Forum przeczytac mozna:

Cytuj
Nie wolno:
[...]
- Dokonywać wpisów 'nic nie wnoszących' typu: "fajnie : ) ; "brawo :brawo:" ; "to super" (takie wpisy będą usuwane)
- Pisać postów niezgodnych z tematem wątku (takie wpisy będą usuwane)
- Obrażać innych użytkowników forum.
Powinno się:
[...]
- Zgłaszać administratorowi, opiekunowi lub moderatorowi wątki niezgodne z tematem
- Zgłaszać osobom jw. wpisy obraźliwe i sprzeczne z dobrymi obyczajami
- Przed wysłaniem postu sprawdzić jego treść pod kątem błędów w pisowni, ortograficznych oraz stylistycznych

A zamiast tego otrzymujemy DYSKUSJE na temat traktowania kogoś przez kogoś ... tymczasem mozna byłoby napisać "uważam ze ten post jest obraxliwy ...ponieważ ..." i wysłac to poprzez PW - unikniemy wtedy niepotrzebnych emocji które do niczego ni eprowadzą.
Emocje są wtedy przekierowywane do OBSŁUGI FORUM.
Nie uważam zeby opcaj "zgłoś do" była czymś złym ... tymczasem W OGÓLE jest nie wykorzystywana.
Bardzo rzadko zdarza się zeby ktoś przysłał prośbe o zwrócenie uwagi, natomiast BARDZO czesto zdarza się że takie posty są wpisywane w wątek i są po pierwsz "nie na temat" po drugie bywają obraźliwe lub nacechowane emocjami.
za wsztystko JAK ZWYKLE obrywa się "złej administracji" "niedobrym moderatorom" a przyczynami wszelkiego zła bywają "władze Forum" "skostniała administracja"

Gdy "administracja" próbuje dyskutowac na ten temat zwykle natychmiast trafiaja się głosy: "za mało wolnosci" "za duzo wolnosci" "nowicjuszom nie chce się szukać" "nowicjusze są źle traktowani" "elita/doświadczeni uztkownicy są źle traktowani" "elita/doświadczeni uzytkownicy są za dobrze traktowani"

Podyskutowali, podyskutowali a i tak potem wszystko wraca do normy:
- Przycisk "szukaj" jest NAJMNIEJ widocznym elementem Forum
- opja "poczytaj zanim zapytasz" zostaje natychmiast zastapiona poprzez opcję" nie chce mi się, zapytam, na pewno odpiszą"
- Jak ktoś nie napisze po naszej mysli uzyj opcji "zapytać sie nie wolno ? przeciez to Forum dyskusyjne ...?"
- Jeśli nie otrzymujemy odpowiedzi  w ogóle uzyj opcji "haloo szybciej, czy tu ktos w ogóle odpowiada !"

I na koniec kwestia techniczna: moderowanie wszystkich postów "nowicjuszy" wymagałoby pracy 24H na dobę przez obługę Forum a chciałbym przypomnieć ze cał ata "praca" jest zupełnie dobrowolna i absolutnie darmowa albo  nawet czasami mozna powiedziewieć wykonywana kosztem własnego czasu wolnego ...

Rozwój Forum ? oczywiscie - czy każdy z Was mógłby się zastanowić i zdać sobie samemu pytania:
- ile załozyłem watków na temat ?
- ile razy odpowiedziałem i poradziłem coś komuś
- ile pomysłów wniosłem na Forum ?
- ile czasu poswiecam na poczytanie o problemach, troskach lub pytaniach innych uzytkowników ?
- czy intereują mnie tylko wypowiedzi na moje pytania ?
- czy jesli z moimi zwierzątkami wszystko w porządku to wciąż nadal powinienem coś napisac na Forum ?

i dopiero potem zapraszam do dyskusji ...

NIE JEST to post którym błagam o litość i staram się wzbudzić w Was poczucie iz powinniscie być wdzięczni za to że 'obsługa Forum" istnieje.
daleki jestem także od gloryfikowania pracy która kazdy zgodził sie wykonywać, chciałbym tylko abyscie wiedzieli jak wyglada to od drugiej strony ...

Andreas
~@">    ~@">
powyżej - Muszkieterowie
sig under permanent construction,

Offline olutek

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 430
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zuzia , chilla
Odp: bobki... ;/
« Odpowiedź #34 dnia: 02 Gru, 2009, 19:59 »
menopauza :) po polsku , po slasku heksa :) zeby wszyscy zrozumieli :)
« Ostatnia zmiana: 02 Gru, 2009, 20:09 wysłana przez olutek »

ola

marchewka^^

  • Gość
Odp: bobki... ;/
« Odpowiedź #35 dnia: 02 Gru, 2009, 20:02 »
Jak to miło jak wszyscy{no prawie} się zgadzają :P Andreasie ,ale moze dajmy już spokój BigAndSylwia .?? Myślę ,że zrozumiał/a już swój błąd :D

:-) oczywiscie że zrozumiał/a ... do momentu kolejnej nadarzajacej się okazji :-P
Andreas
« Ostatnia zmiana: 02 Gru, 2009, 20:04 wysłana przez Andreas »

Offline BigAndSylwia

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 174
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: bobki... ;/
« Odpowiedź #36 dnia: 02 Gru, 2009, 20:14 »
że się zgadzają... ze mną !! :) jak miło :) ponownie jednak widać jak cierpi czytanie ze zrozumieniem, może przez to ta krytyka...

no dajmy mi spokój :) miło że wyszło na moje

proszę cię Andreas... na pw? heh pisać formułkę, żebyś stwierdził "wszystko jest OK. Nie wiem czego się czepiasz" hehehehe nie powalaj mnie już proszę... zamiast spamować na pw lepiej włączyć trochę myślenie...

jak wygląda od drugiej strony... mówisz o byciu adminem?  hehehe no to też mnie powaliło :) ogólnie jak dziś jestem zabiegany, tak na wieczór mi tak humor poprawiłeś :) dziękuję bardzo :)
« Ostatnia zmiana: 02 Gru, 2009, 20:45 wysłana przez BigAndSylwia »

Marcin-->Lepidodactylus lugubris X2,Eublepharis macularius,  Acanthoscurria geniculata L10,Lasiodora parahybana L6,Hierodula membranacea L6,Szynszylek Tosia

Sylwia-->Szynszylek Lusia :D

marchewka^^

  • Gość
Odp: bobki... ;/
« Odpowiedź #37 dnia: 02 Gru, 2009, 20:26 »
Przepraszam ,że piszę zrozumiał/a ale nie masz w danych określonej płci :P :D A piszą ''Jak to miło ,że wszyscy{no prawie} się zgadzają'' chodziło mi o to ,że rzadko kiedy na forum zdarza się zeby większośc piszących zgadzała się ze sobą :P
Pozdrawiam Marchewka^^/Kala

Offline ruda19

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 252
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • standardowa samiczka_ TOSIA ^^ & mozaika ŚNIEŻKA
Odp: bobki... ;/
« Odpowiedź #38 dnia: 02 Gru, 2009, 21:01 »
miło ze wyszło na twoje ?...pokaż mi gdzie ? ............. wszyscy twierdzą ( ja też ) że nowych powinno traktować się łagodnie że nie każdy ma taki silny charakter jak ja i po nie przyjemnym powitaniu nadal tu zostanie ...to wiemy nie od dziś( a odpowiedz na pytanie zadane w tym wątku nie uważam za lincz nowej ...no cóż to forum dyskusyjne pojawiają się na nim odmienne zdania do tego jest przeznaczone ....a jak to andreas zauważył big ...nie jesteś moderatorem więc nie wprowadzaj tu jakiejś rewolucji myślowej ....bo wszystko to co napisałeś było już poruszane z 10000razy ..i po co znowu w tym grzebać ..nie wiesz że im bardziej sie w g..wnie grzebie tym bardziej śmierdzi ? ...a ogólna dyskusja dotyczy tu głównie tego że nie potrzebnie mój drogi zaczołeś temat nie na temat (heh masło maślane) wzbudziłeś tym wiele nie potrzebnych emocji i było to zupełnie zbędne ...robisz to nie pierwszy raz i za pewne nie ostatni ....i pokarz mi gdzie tu wyszło na twoje ?

a co do tego że przez przypadek zgadzam się z andreasem no cóż zauważ że pisałam z tobą pierwsza więc to andreas podziela mą opinie nie ja jego .....( tak za zwyczaj to mam odmienne zdanie niz andreas...zdarzyło się ...)


jeśli kogoś uraziłam to przepraszam nie miałam tego na celu ^^  :D :D tak ogólnie to pokojowa ze mnie dziewczyna jest  :) :) więc ludzie peace and love ...(pokój i miłość żeby nie było że znowu angielskiego używam a Polką jestem
« Ostatnia zmiana: 02 Gru, 2009, 22:14 wysłana przez ruda19 »

....^^.....

Uśmiech przede wszystkim ^^

(\__/)
(='.'=)
(")_(")

Offline Gruszka

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 170
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Felicja
Odp: bobki... ;/
« Odpowiedź #39 dnia: 02 Gru, 2009, 21:56 »
LUDZIE ZŁOCI! Dajcie już spokój, bo tylko bijecie pianę a nic z tego nie wychodzi.  Albo proponuję wydzielić osobny temat na to, bo spamujecie przeokrutnie. Wiem, że sam admin się tu udziela, ale każdego chyba obowiązują zasady ;) Przecież nic nie wnosicie nowego, a jak powiedział Andreas takie sprawy załatwia się na PW albo w oddzielnym wątku ;) Pozdrawiam ;)

'mała wredna bezczelna, ale jakże zadowolona z siebie' - tak mi wyszło w teście o muminkach, czy to prawda? pewnie wyjdzie z czasem ;)

Offline ruda19

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 252
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • standardowa samiczka_ TOSIA ^^ & mozaika ŚNIEŻKA
Odp: bobki... ;/
« Odpowiedź #40 dnia: 02 Gru, 2009, 22:12 »
ehhh te emocje ...czasami człowieka ponosi :D .....popieram gruszkę....przenieśmy ten wątek a najlepiej w ogóle go zakończmy :D:D:D:D pozdrawiam

....^^.....

Uśmiech przede wszystkim ^^

(\__/)
(='.'=)
(")_(")

Offline BigAndSylwia

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 174
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: bobki... ;/
« Odpowiedź #41 dnia: 02 Gru, 2009, 22:21 »
Ruda jesteś po prostu wywalona w kosmos :) polecam się na przyszłość. Zamiast pisać bzdety a później się ich wypierać, jesteś jedna z kilku tu cytuje "mama bedzie zadowolona... a Ty" która tak dobrze traktuje nowych hehehe po czym ja się wypowiadam, że tak się nie powinno robić, bronisz się rękami i nogami, po czym dochodzi że ktoś napisze to co ja... że jest tak iż nowi wręcz się czasem boją napisać, i już zmieniasz stronę, wypierasz się i piszesz "wszyscy twierdzą... (ja też).... itd" i mówisz że nie wyszło na moje? ludzie nauczcie się czytać, od początku swojej wypowiedzi pisałem o lepsze traktowanie nowych... po czym wy robicie ze mnie złego? to że nie napisałem tego głaszcząc was i łechtając wasze ego nie znaczy że teraz ja mam być złym, na prawdę mnie to bawi... nie dość że klapki na oczach to jeszcze za dużo miodu w uszach... xD lekkie odbicia,Ruda polecam się zbadać, to mogą być pierwsze objawy schizofrenii , takie nie zdecydowanie... mówię teraz zupełnie poważnie bez obrażania kogokolwiek ;)

może modem nie jestem, ale mam troszkę rozumu, na tyle żeby stwierdzić po sposobie wypowiedzi że jest to osoba młoda(pierwszy post) więc nie na miejscu jest taki lincz, tak, bo jest to lincz, a zgłaszanie na pw jest śmieszne, owszem
można gdy to jest jedna osoba... nie trzy, cztery, pół forum...

skoro było poruszane a nic się nie zmienia,to sorry.... poważnie mam w nosie los forum, co swoje wyczytałem, owszem, ale czasem takie traktowanie aż mnie zniechęca do dalszego czytania(płakać nie będziecie? wiem wiem... i tak mam to w poważaniu)

ja zacząłem temat, hm... poniekąd i ciebie w to mogę wmieszać. Temat... może i nie na temat,za to przepraszam,

co do pokazania... nie chce mi się kopiować tylu postów, ale wyszło na to że wszyscy zgodnie powiedzieli "traktujmy lepiej nowych" a o czym ja pisałem? jeśli wciąż uważasz że nie wyszło na moje... hehehe to po prostu bez komentarza :)

jestem nie słowny, bo miałem już nie pisać, ale śmieszy mnie że teraz ci którzy pisali głupoty, próbują ze mnie zrobić złego, ja wiem że mówię wprost... nie owijam w bawełnę, ale to nie ja tu jestem winien, ja tylko grzecznie zwróciłem uwagę (czytaj mój pierwszy post)
[automod]Sformułowanie "Ruda jesteś wywalona w kosmos" [/automod]
« Ostatnia zmiana: 02 Gru, 2009, 22:37 wysłana przez BigAndSylwia »

Marcin-->Lepidodactylus lugubris X2,Eublepharis macularius,  Acanthoscurria geniculata L10,Lasiodora parahybana L6,Hierodula membranacea L6,Szynszylek Tosia

Sylwia-->Szynszylek Lusia :D

Offline Gruszka

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 170
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Felicja
Odp: bobki... ;/
« Odpowiedź #42 dnia: 02 Gru, 2009, 22:32 »
Świetnie. Napisałeś ostatniego posta, niektórzy muszą mieć ostatnie słowo, a teraz proszę o przeniesienie części dyskusji nie zgodnej z tematem do innego wątku lub skasowanie ;) Oczywiście admin zrobi co zechce, ale wykażmy się dojrzałością i zakończymy nic nie wnoszący do tematu potok słów, który tylko powoduje podniesienie się ciśnienia ;) Pozdrawiam z moją jakże spokojną Felą ;)

'mała wredna bezczelna, ale jakże zadowolona z siebie' - tak mi wyszło w teście o muminkach, czy to prawda? pewnie wyjdzie z czasem ;)

Offline ruda19

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 252
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • standardowa samiczka_ TOSIA ^^ & mozaika ŚNIEŻKA
Odp: bobki... ;/
« Odpowiedź #43 dnia: 02 Gru, 2009, 22:39 »
........big ........brak mi słów ...nie będę tego komentować ..powiem tyle że bezczelny i arogancki cham i prostak z ciebie .........tyle mam ci do powiedzenia ..co do traktowania nowych to jestem miła i sympatyczna praktycznie zawsze ...nigdy złego słowa ani nowemu ani "staremu " nie powiedziałam ........na to pytanie postanowiłam odpowiedzieć tak jak pomyślałam i już ....a to że cała ta rozmowa była o tym jednym poście nie oznacza że jestem zdania że jesteśmy mega wyrozumiali dla każdego nowego ...w tym wypadku stwierdziłam że inaczej odpowiedzieć po prostu nie jestem w stanie ......a że ty jesteś chamem to już twój problem ........


do admina : ....mogła bym to spokojnie zgłosić jako obrazę ale wolałam napisać post .......nie dam sobą pomiatać komuś takiemu jak big


tak trąbisz o lepszym traktowaniu użytkowników a co robisz .?......weź się człowieku nad soba zastanów
« Ostatnia zmiana: 02 Gru, 2009, 22:46 wysłana przez ruda19 »

....^^.....

Uśmiech przede wszystkim ^^

(\__/)
(='.'=)
(")_(")

Offline ruda19

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 252
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • standardowa samiczka_ TOSIA ^^ & mozaika ŚNIEŻKA
Odp: bobki... ;/
« Odpowiedź #44 dnia: 02 Gru, 2009, 22:56 »
..................przepraszam uzytkowników tego forum ......ponisło mnie z leksza ...a adminów proszę o zamknięcie lub nawet usunięcie tego wątku ...jest zbyt wrogi moim zdaniem ....i tak w sumie nic z niego nie wynika ........pozdrawiam

....^^.....

Uśmiech przede wszystkim ^^

(\__/)
(='.'=)
(")_(")

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Kolejna motywujaca dyskusja na temat zasad działania Forum ...
« Odpowiedź #45 dnia: 03 Gru, 2009, 00:39 »
ja tylko powiem, że przy większości konfliktów obecne są ciągle te same nicki.
mam więc tylko jedną radę, niech rzuca kamieniem tylko ten kto jest naprawdę bez winy.
ja w pamięci mam masę swoich błędów które nauczyły mnie pokory i wyrozumiałosci, zycze wam tego samego.

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Claudi

  • Gość
Odp: Kolejna motywujaca dyskusja na temat zasad działania Forum ...
« Odpowiedź #46 dnia: 03 Gru, 2009, 07:57 »
Czytam i się zastanawiam.

Skoro emocje ponoszą od czasu do czasu użytkowników - i nie ma przed tym ucieczki - proponuję stworzenie działu "KŁÓTNIE I PYSKÓWKI", do którego będziemy przenosić wszelkie dyskusje i animozje osobiste. Co Wy na to?

Offline Aśińska

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 616
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zuzia w serduszku.Obecnie Maxsiu i Neo aksamitki
Odp: Kolejna motywujaca dyskusja na temat zasad działania Forum ...
« Odpowiedź #47 dnia: 03 Gru, 2009, 08:02 »
Przyglądam się od 2 dni temu co tu się dzieje i odnoszę dziene wrażenie że jest tu jedna osoba która po prostu nie może żyć spokojnie. "MUSZĘ BO SIĘ UDUSZĘ". Miesza czyta to co chce i to co chce przytyka i wytyka innym, a chyba nie oto tu chodzi ???.Claudi zgadzam się z tobą koniecznie trzeba tu takięgo wątku, niech się wyżywa ten kto chce, bo widać żyć bez tego nie może.

Offline Belzebuba

  • ŚLEDZĄCA UPRAWNIENIA :-)
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 725
  • Uzbierane migdały: 4
  • Płeć: Kobieta
  • Belzebuba, Shub, Morri ...Lucyferka [*]
Odp: Kolejna motywujaca dyskusja na temat zasad działania Forum ...
« Odpowiedź #48 dnia: 03 Gru, 2009, 10:57 »
Czy ja wiem czy "motywująca"...

Nie chciałabym nikogo bronić. Ani nikogo obrażać.
ALE... na litość, to wszystko sięga czasem granic. Big czy nie Big, czasem faktycznie pojawiają się "nowi", którzy mają własne zdanie. Czy to źle? Nie uważam. Fakt że niektórych wypowiedzi wolałabym nie czytać, a i z ostrzeżeniami administracji nie dyskutuję (jestem zwolenniczką monarchii-prawie-absolutnej na forach). Ale są rzeczy które zwyczajnie mogą się innym nie podobać.

Od dobrych kilku miesięcy daje się zauważyć że klimat na forum się zmienia. I nie zawsze jest sprawiedliwie i fair. Wklejono link z allegro - gafa, trudno. Ale, po co sugestia, że ta osoba, wklejając link sklepu zoonatura czy innego, jest jej przedstawicielem? Nie widziałam takich sugestii gdy ktoś inny wklejał link z videozoo z ziołami jakimiśtam. To jest ok?
Nowa osoba napisała "co zrobić z bobkami, a kwiatki pożera". Fakt, rozmawialiśmy o podobnym problemie na Zlocie. To bolączka wielu for, pojawia się nowy użytkownik i nie czyta istniejących tematów tylko pyta. Tylko po co zatem powstały rangi "Nowicjusz" itp? Bo słyszałam ostatnio że po to by być wobec nowych wyrozumiałym, a nie pisać "JAK NIC NIE WIESZ TO NIE BIERZ POD OPIEKĘ, SZYLEK CI ZDECHNIE I TYLE." No Kochani, albo w te, albo we wte. Dlaczego momentalnie zniechęcać? Dlaczego nie widzimy też tego, że kiedyś sporo z doświadczonych teraz szylomaniaków, TEŻ było zielonych? Ilu z nas robiło błędy które dziś nie mieszczą się w głowie? Jeden nauczy się na błędach, inny nie doczyta - i zapyta. Czy to źle? Bo czasem wychodzi, że TAK, to źle. To też jest ok?
Ponadto, czasem widzę na Forum nawyki...niefajne. Jedna osoba o coś zapyta, coś powie, druga zada jakieś pytanie.. i się zaczyna. "A co, a po co, a dlaczego, a nie odpowiadasz, a Ty to na pewno kręcisz". Co ma zrobić taka osoba, będąc pod ostrzałem? Gdy każdy jej kolejny post jest traktowany jako kolejne mącenie i oszustwa... Albo próbuje sytuację tłumaczyć, albo się nie odzywa. Skutek jest w obu przypadkach podobny - "ten ktoś to na pewno ma złe zamiary". Nie zapytam czy to jest ok, bo uważam że nie jest. Różne są przypadki, i różnie się zdarza - ale nie każdy jest od razu be.
I ostatnia rzecz... Dlaczego np ja, która nie ukrywałam nigdy że moje szynszyle nie zawsze biegają, że mają czasem przerwy w harcach na wolności, nie usłyszałam jak to strasznie źle, a robus_pl został po prostu wgnieciony w glebę bo "jego szylka biega TYLKO 45 minut dziennie". Bo był nowy? Bardzo nie ok. Mam wrażenie że forumowicze z kilkuletnim stażem, nawet jak coś zrobią źle, są traktowani łagodniej niż ci przysłowiowi "Nowi". Osobiście uważam że powinno być odwrotnie. Nikt nie naskakiwał na mnie, gdy w Kluskę walnęła półka. Na dream*, gdy przycięła Ciachowi palce. Wypadki mają to do siebie że zdarzają się KAŻDEMU - szkoda że zdarzając się mniej doświadczonym opiekunom, urastają do rangi zaniedbań, gdy zdarzając się nam, są po prostu nieszczęśliwym przypadkiem.
Tyle było rozmów, konfliktów, łagodzenia konfliktów, kolejnych rozmów... Smutne.

ja tylko powiem, że przy większości konfliktów obecne są ciągle te same nicki.
To by się zgadzało, jedni potrafią powiedzieć co myślą - i niekoniecznie jest to mącenie wody "byle się pokłócić"; a inni nie.
Big - żeby nie było że Cię oszczędzę ;) - arogancja nie równa się szczerość i  wyrażanie własnego zdania. Ponadto, to jak bardzo jesteś zapracowany w projektach obchodzi mnie tyle samo co to, że jakaś tam pani jest kierowniczką sklepu zoo, i tyle samo co Ciebie obchodzi los tego forum. Darujmy sobie takie kwieciste dodatki.

Chyba warto czasem przemyśleć co piszemy, zwłaszcza w sporej bądź co bądź społeczności, gdzie różni są ludzie. Nie pisałam po to by kogoś urazić, ale po to by zwyczajnie wyrazić własne zdanie. Jeśli kogoś uraziłam - wybaczcie, za to własne zdanie przepraszać nie będę.

Pozdrawiam

Claudi

  • Gość
Odp: Kolejna motywujaca dyskusja na temat zasad działania Forum ...
« Odpowiedź #49 dnia: 03 Gru, 2009, 14:19 »
Pisałem o tym już wcześniej.

Wiele zależy od sposobu wyrażania myśli. Gdyby każdy miał uzdolnienia do dyplomacji, byłoby mniej przypadków, w których dyskutanci się nie rozumieją.

Czy widząc napisane ...TYLKO 45 minut" zawsze musimy traktować, że dany wypowiadający się ma z tego tytułu pretensję albo jest wręcz zgorszony tym faktem? Czy zawsze napisanie czegoś dużymi literami musimy odbierać jako podkreślenie? Chyba nie.

Co do zasiedziałych bywalców i nowicjuszy geneza "łagodniejszego" postępowania jest według mnie następująca: większość stałych użytkowników wie, że na przykład Andreas, Belzebuba, Zieffka czy Dream to ludzie obyci ze szczylkami i oni "na pewno wiedzą". Gdy napatoczy się nowicjusz wychodzimy raczej z założenia, że on "być może nie wie" i trzeba mu powiedzieć. Słuszne podejście, ale czasami dochodzi do chęci zaakcentowania znajomości rzeczy. I wtedy wystarczy kilka słów (na przykład napisanych dużymi literami) by druga strona uznała, że ktoś tu mnie traktuje jak półgłupka i całego idiotę... No i pyskówka gotowa.

A więc jeszcze raz apeluję: jeśli w trakcie odpowiedzi opadną Cie złe emocje - NIE ODPISUJ NATYCHMIAST, prześpij się z tematem, odpowiedz następnego dnia, gdy emocje opadną. Emocje bardzo czesto zasłaniają rzeczywiste intencje drugiej strony - może być taż, że właśnie przez emocje odczytujemy je błędnie albo ich nie odczytujemy w ogóle.

Przypomina mi się taki dzień z mojego własnego życia - przeczytałem w pewnym piśmie komputerowym artykuł, w którym autor powoływał się na mój tekst, cytował go itp. Mój artykuł traktował o pseudo-hakerach. Artykuł-odpowiedź był utrzymany w duchu lekko kpiącym, satyrycznym nawet by powiedział. Po przeczytaniu siadłem natychmiast do odpowiedzi i wysmażyłem coś, co autora powołującego się na mój tekst miało zwalić z nóg. Emocje działały bezbłędnie, "gotowałem" się jeszcze przez parę godzin i poszedłem spać.

Rano, po przeczytaniu artykułu na spokojnie nagle zrozumiałem, że jego autor w 100% podziela moje zdanie, a swoją odpowiedź utrzymał w tonie kpiącym, by podtrzymać wydźwięk mojego artykułu!. Gdybym zatem - na bazie emocji - odpowiedział, popełniłbym bardzo poważny błąd. Przespanie się w tym przypadku (czytaj: uspokojenie emocji) pozwoliło mi na jego uniknięcie...

Pozdrawiamy -
Claudi & Banda

 

 

Kto jakiego nicka używa na Forum a jakiego na Yahoo?

Zaczęty przez gosiakDział Na każdy temat

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 4076
Ostatnia wiadomość 25 Wrz, 2007, 22:01
wysłana przez Katrin
Zanim zaczniesz pisać posty-Czyli co o Forum wiedzieć trzeba

Zaczęty przez EbeDział Ważne komunikaty

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 8170
Ostatnia wiadomość 04 Lis, 2004, 20:34
wysłana przez Ebe
Obsługa Forum - czyli kto jest kim. Rangi (ikonki) użytkowników + il. wiadomości

Zaczęty przez AndreasDział Ważne komunikaty

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 21455
Ostatnia wiadomość 23 Sie, 2015, 17:42
wysłana przez dream*
koszo-admini czyli do kogo zgłosić się z problemami na forum

Zaczęty przez dream*Dział Sprawy Forum

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 11767
Ostatnia wiadomość 27 Kwi, 2016, 16:25
wysłana przez dream*
Ukrywanie wiadomości przed niezalogowanymi użytkownikami forum

Zaczęty przez dream*Dział Sprawy Forum

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 10575
Ostatnia wiadomość 21 Cze, 2016, 14:48
wysłana przez dream*
SimplePortal