19 Kwi, 2024, 15:32

Autor Wątek: ropomacicze, infekcja pociążowa, nieurodzone maleństwo, wydzielanie białej mazi, wydzielina - wyciek z dróg rodnych...  (Przeczytany 60643 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ka

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 49
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Bardzo dobry pomysł, na pewno bardziej przyjemna opcja niż codzienny masaż stóp. Dzięki wielkie, jestem pod wrażeniem wiedzy.
Zaopatrzę się w najbliższym czasie.

Swoją drogą, zdejmowanie szwów (a raczej ich pozostałości) już za nami. U Juliana uchował się cały jeden szew, reszty sama zdążyła się pozbyć  [brawo] Z racji ran na łapkach myszek pozostaje nadal na antybiotyku ale już w minimalnej dawce przez najbliższe 7 dni. Wet stwierdziła, że martwica nie postępuje zanadto (przez okres czasu od poniedziałku do dziś). Co ma odpaść odpadnie, a łapki już po zagojeniu mogą być delikatnie zniekształcone na palcach. Przez kolejny tydzień mamy dalej wmasowywać maść z heparyną, a później nawet do miesiąca zostać tylko na maści z wit. A tak dla ochrony, gdyż nowo narośnięty naskórek będzie bardziej wrażliwy i delikatny niż reszta.
Mamy się też dużo bawić, bo bieganie samo w sobie poprawi krążenie. Dziś Julek wróci do dużej klatki i w końcu będzie mogła się wykąpać. Póki co po każdej kąpieli i wybiegu będziemy musieli oczyszczać łapki i brzuszek octaniseptem. Dzisiaj to będzie chyba burza piaskowa ze szczęścia  [rotfl]
Zamiast drażniących łapki trocin zaopatrzyłam się w takie coś jak Carefresh Confetti ( http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/podloze_dla_gryzoni/trociny/carefresh_podsciolka/447838 gdyby kogoś interesowało).

Póki co tyle będzie wizyt u weterynarza, teraz już tylko zdrowiejemy  [smile]

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
@Ka, a jak sprawdza się ta ściółka papierowa, nie pyli?

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Ka

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 49
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
@Mysza <")))/ nie pyli, sprawdzałam. Na żywo wygląda mniej więcej jak najtańszy papier toaletowy namoczony i pozostawiony do wyschnięcia, zabarwiony na wszystkie kolory tęczy i porwany na kawałki. Mój szkodnik zapewne będzie to uparcie próbował jeść.

Offline Noraa2

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 497
  • Uzbierane migdały: 9
  • Płeć: Kobieta
Jestem bardzo ciekawa jak tam u Juliana.?

Beata, a ze mną Kropek i Duduś

Offline Ka

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 49
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
@Noraa2 14 marca byliśmy z nią u weterynarza w celu kontroli łapek i wet stwierdziła, że martwica już nie postępuje. Wokół nadmiernie teraz wystających paznokci pojawił się taki ładny pierścień z opuchlizny na znak tego, że organizm walczy jak może. Koniec końców Julek na prawej tylnej łapce nie ma połowy wewnętrznego paluszka i 1/4 tego środkowego. Lewa łapka się wybroniła, a przednie pozostały eleganckie. Jeszcze trochę ją to pobolewa i czasami kica na trzech łapkach ale z tygodnia na tydzień widzę znaczną poprawę samopoczucia pomimo bólu. I dalej masujemy łapki maścią z wit. A [bigsmile] Przy ostatniej wizycie awaryjnie dostałam też antybiotyk do zastosowania miejscowego w razie gdyby gdzieś pojawiła się ropa.

Offline Noraa2

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 497
  • Uzbierane migdały: 9
  • Płeć: Kobieta
Czyli powoli do przodu. Cieszę się, że sprawy powoli się normują.
 Aby tak dalej.

Beata, a ze mną Kropek i Duduś

 
Martwy noworodek, martwy maluszek, maleństwo zdechło...

Zaczęty przez AB-BADział Rozmnażanie

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 10650
Ostatnia wiadomość 16 Kwi, 2009, 14:46
wysłana przez Zieffka
kichanie, katar, wydzielina z noska, przeziębienie, zapalenie płuc...

Zaczęty przez AsienkhaDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 266
Wyświetleń: 91436
Ostatnia wiadomość 28 Cze, 2016, 14:15
wysłana przez Tosiaxxxx234
Małe kupki i wydzielina przy oczku

Zaczęty przez GabiLDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 1975
Ostatnia wiadomość 04 Kwi, 2016, 17:40
wysłana przez marcsl
Nowe maleństwo zawitało u mnie w domq :)

Zaczęty przez NiuniaDział Kalendarz

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 1506
Ostatnia wiadomość 23 Gru, 2005, 23:50
wysłana przez Niunia
Przezroczysta wydzielina

Zaczęty przez kapi123123Dział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1066
Ostatnia wiadomość 27 Paź, 2020, 22:53
wysłana przez kapi123123
SimplePortal