hypothetical
16 Kwi, 2024, 08:34

Autor Wątek: hotel dla szynszyli w Krakowie?  (Przeczytany 2818 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kasiakasiakasia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 198
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
hotel dla szynszyli w Krakowie?
« dnia: 09 Lut, 2014, 01:41 »
Czy w Krakowie istnieje coś takiego jak hotel dla szynszyli? Albo czy znacie jakąś osobę prywatną która się zajmuje opieką nad szynszylami? Planujemy w tym roku zagraniczny wyjazd na tydzień lub dwa i nie bardzo mamy pomysł co zrobić z naszą szynszylą...Nie znamy osoby która naszym zdaniem miałaby tyle czasu i wiedzy na temat szynszyli żeby zaopiekować się Zdrapkiem. Samo doglądanie ok ale przecież szynszyle trzeba wypuszczać na wybieg i tu się pojawia problem...bo trzeba wiedzieć co szynszyli wolno robić na wybiegu a co nie no i potem trzeba umieć ją złapać lub zagonić do klatki żeby sama weszła...oczywiście tak żeby jej nie nastraszyć przy tym...

“The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

Offline Filip123222

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 98
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bobek[*] 2015r. :( Już tylko Lili została
Odp: hotel dla szynszyli w Krakowie?
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Lut, 2014, 10:20 »
Czy w Krakowie istnieje coś takiego jak hotel dla szynszyli? Albo czy znacie jakąś osobę prywatną która się zajmuje opieką nad szynszylami? Planujemy w tym roku zagraniczny wyjazd na tydzień lub dwa i nie bardzo mamy pomysł co zrobić z naszą szynszylą...Nie znamy osoby która naszym zdaniem miałaby tyle czasu i wiedzy na temat szynszyli żeby zaopiekować się Zdrapkiem. Samo doglądanie ok ale przecież szynszyle trzeba wypuszczać na wybieg i tu się pojawia problem...bo trzeba wiedzieć co szynszyli wolno robić na wybiegu a co nie no i potem trzeba umieć ją złapać lub zagonić do klatki żeby sama weszła...oczywiście tak żeby jej nie nastraszyć przy tym...

Ja wynalazłem jakiś hotel w Krakowie: http://www.sklep-labrador.pl/26-hotel-dla-zwierzat

Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Krzysztof Szaton,
ul. Obozowa 38b/7; 30-383 Kraków
tel.: +48 609 200 010
mail: sklep@sklep-labrador.pl

Jeszcze jeden znalazłem: http://chiron.krakow.pl/hotel-dla-kotow/
« Ostatnia zmiana: 09 Lut, 2014, 10:23 wysłana przez Filip123222 »

Bobek & Lili- Była najbardziej kochająca się parka :(

Offline SZYSZUNIE :D

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 173
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: hotel dla szynszyli w Krakowie?
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Lut, 2014, 10:26 »
Jak ja wyjeżdżam na wakacje to zostawiam szynszylki z dziadkiem. Tak samo jak inne moje zwierzątka tj. kot, pies i ryby. Zawsze rozpisuję na kartce "instrukcję" do poszczególnego zwierzątka. Piszę mogą jeść czego nie, kiedy im się daje jedzenie i w jakich ilościach oraz pokazuję dziadkowi jak się wyjmuje miskę, poidełko i jak daje się do miski karmy i ile siana, ile ziół i ile świeżych listków ( bo moje szyszki je jedzą). Moje szynszylki mają dużą klatkę, więc nie biegają gdy jestem na wakacjach. To też ze względu na to, że trudno je złapać i jeszcze trzeba je pilnować żeby nie zjadły nic złego. Myślę, że twojemu Zdrapkowi nic nie będzie jak przez tydzień nie pobiega. Będziesz mogła go zostawić wtedy z kimś kto zgodzi się nim zaopiekować. Potem jak wrócisz to wypuścisz go, a tak jak ma dużą klatkę to jakoś wytrzyma. Wiem, że są takie opiekunki, ale do psów :( Pewnie są w Krakowie hotele dla gryzoni, ale wątpię, że opiekunowie puszczają tam zwierzątka żeby sobie pobiegały.

Ingusia i Tosia :D

Offline kasiakasiakasia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 198
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: hotel dla szynszyli w Krakowie?
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Lut, 2014, 16:08 »
Jak ja wyjeżdżam na wakacje to zostawiam szynszylki z dziadkiem. Tak samo jak inne moje zwierzątka tj. kot, pies i ryby. Zawsze rozpisuję na kartce "instrukcję" do poszczególnego zwierzątka. Piszę mogą jeść czego nie, kiedy im się daje jedzenie i w jakich ilościach oraz pokazuję dziadkowi jak się wyjmuje miskę, poidełko i jak daje się do miski karmy i ile siana, ile ziół i ile świeżych listków ( bo moje szyszki je jedzą). Moje szynszylki mają dużą klatkę, więc nie biegają gdy jestem na wakacjach. To też ze względu na to, że trudno je złapać i jeszcze trzeba je pilnować żeby nie zjadły nic złego. Myślę, że twojemu Zdrapkowi nic nie będzie jak przez tydzień nie pobiega. Będziesz mogła go zostawić wtedy z kimś kto zgodzi się nim zaopiekować. Potem jak wrócisz to wypuścisz go, a tak jak ma dużą klatkę to jakoś wytrzyma. Wiem, że są takie opiekunki, ale do psów :( Pewnie są w Krakowie hotele dla gryzoni, ale wątpię, że opiekunowie puszczają tam zwierzątka żeby sobie pobiegały.

No tak tylko, że Zdrapek jest przyzwyczajona do codziennych kilkugodzinnych wybiegów (między 17 a 2 lub 3 w nocy) jak przez 2 tygodnie nie będzie wypuszczana z klatki to będzie chyba bardzo nieszczęśliwa...do tego jest sama, więc nawet jakby ktoś co drugi dzień przychodził do niej żeby jej zmienić wodę i jedzenie to czułaby się samotna - całymi dniami i nocami sama zamknięta w klatce...boję się żeby nie zdziczała...

“The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

Offline SZYSZUNIE :D

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 173
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: hotel dla szynszyli w Krakowie?
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Lut, 2014, 16:31 »
To już decyzja należy co Ciebie. Weź pod uwagę też to, że Zdrapek może zdziczeć również w hotelu. Będzie tam dużo innych gryzoni i dużo nieznanych zapachów. Jest jeszcze jedno rozwiązanie. Możesz jak masz możliwość zawieść Zdrapka razem z klatką do osoby, która ma się nim opiekować.

Ingusia i Tosia :D

Offline marcsl

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1127
  • Uzbierane migdały: 33
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: hotel dla szynszyli w Krakowie?
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Lut, 2014, 19:06 »
taki Hotel dla kuleczek jest zupełnie bez sensu,lepiej poszukać kogoś kto chętnie zaopiekuje się zwierzakami na czas twojej nieobecności

Offline junoo

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 672
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • ♥ Rajtek, Szyszka i (To)Fiśka ♥
Odp: hotel dla szynszyli w Krakowie?
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Lut, 2014, 20:25 »
Fundacja Ogony ma siedzibę w Krakowie plus ma tam wielu wolontariuszy, myślę, że jakby zagadać, to ktoś mógłby przetrzymać szylka u siebie :)

Offline kasiakasiakasia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 198
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: hotel dla szynszyli w Krakowie?
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Lut, 2014, 21:53 »
taki Hotel dla kuleczek jest zupełnie bez sensu,lepiej poszukać kogoś kto chętnie zaopiekuje się zwierzakami na czas twojej nieobecności

Jest kilka osób teoretycznie które mogłyby wziąć szynszyle do siebie ale jest problem bo mają psa albo kota albo małe dziecko...i nie wiem jak koegzystowałyby ze sobą ;/

“The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

Offline kasiakasiakasia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 198
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: hotel dla szynszyli w Krakowie?
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Lut, 2014, 21:56 »
To już decyzja należy co Ciebie. Weź pod uwagę też to, że Zdrapek może zdziczeć również w hotelu. Będzie tam dużo innych gryzoni i dużo nieznanych zapachów. Jest jeszcze jedno rozwiązanie. Możesz jak masz możliwość zawieść Zdrapka razem z klatką do osoby, która ma się nim opiekować.

Najlepiej byłoby żeby ktoś zamieszkał u nas na ten czas:D ale nie wiem czy uda się to jakoś zorganizować...druga opcja to podrzucenie całej klatki do znajomych ale mamy tylko jednych którzy nie mają innego zwierzaka ani dzieci i lubią nasze zwierzątko...no nie wiem zobaczymy...bo jakby mieli wypuszczać Zdrapka u siebie to boję się, że ona mogłaby im coś zniszczyć...i wtedy byłby problem...

“The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

 

"Dzień szynszyli: wybieg czy wyleż" ankieta konkursowa (dużo zdjęć!)

Zaczęty przez dream*Dział Ankiety

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 24340
Ostatnia wiadomość 01 Lip, 2014, 19:09
wysłana przez Roza
Dziwne trzęsienie się szynszyli oraz dźwięki strachu pomimo siedzenia w klatce

Zaczęty przez brons222Dział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4376
Ostatnia wiadomość 20 Kwi, 2018, 22:07
wysłana przez Mysza <")))/
gryzą się, brak zgody w stadzie, wykluczanie ze stada, walki (dot. już połączonych szynszyli)

Zaczęty przez xenarthraDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 32349
Ostatnia wiadomość 10 Paź, 2020, 10:39
wysłana przez Szynszolek01
Oddam 10letnią parkę szynszyli standard w dobre ręce / Poznań

Zaczęty przez marcin833Dział sprzedam/oddam szynszylę

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 7401
Ostatnia wiadomość 03 Maj, 2016, 18:18
wysłana przez dream*
Mieszanka ratunkowa wg. receptury Bożenki - dla szynszyli które trzeba dokarmiać

Zaczęty przez Mysza <")))/Dział Żywienie

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 14751
Ostatnia wiadomość 10 Mar, 2015, 17:52
wysłana przez Bożena
SimplePortal