18 Kwi, 2024, 15:39

Autor Wątek: zatwardzenie, zaparcie, małe suche czarne kupki...  (Przeczytany 100271 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Magge

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 67
  • Uzbierane migdały: 0
Moje maluchy chyba maja zatwardzenie, bobki staly sie takie malutkie. Poza tym zachowuja sie normalnie, w nocy zdemolowaly hamaczek, kolo 5 rano zaczely koncert, teraz sobie spia wtulone wiec wyglada, ze reszta w normie. Co im podac zeby nie przesadzic w druga strone, chodzi mi glownie o produkty zywnosciowe, nie o leki.

Magge oraz |Chilli|,  Pepper, Treya, Nihilous, Sion, Furya i Gaya a takze |Bartuś, Zuzia, Kubuś i Majka|, Tuptus, Gwiazdeczka, Rafik i Miluś
gg:160418

Offline Nemesis

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 45
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Gizmo
Odp: zatwardzenie, zaparcie, małe suche czarne kupki...
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Maj, 2004, 16:55 »
Ja polecam odrobine jabluszka surowego lub suszone sliwki (tylko tak niewiele). Metoda sprawdzona i polecana przez Pania z hodowli u ktorej kupilam mojego szynszylka. Śliwki pomagaja natychmiastowo, ale oczywiscie trzeba uwazac zeby nie przesadzic z iloscia.

Offline Magge

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 67
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: zatwardzenie, zaparcie, małe suche czarne kupki...
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Maj, 2004, 20:36 »
Sliweczki dostaly, Chilli zjadla rodzynka ( Pepcio nie lubi:P ) Natomiast na surowe jablko nawet nie popatrza, suszone jedynie wchodzi w rachube ale to tylko Pepper lubi. Ale poprawilo sie im juz:)

Magge oraz |Chilli|,  Pepper, Treya, Nihilous, Sion, Furya i Gaya a takze |Bartuś, Zuzia, Kubuś i Majka|, Tuptus, Gwiazdeczka, Rafik i Miluś
gg:160418

Offline Nemesis

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 45
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Gizmo
Odp: zatwardzenie, zaparcie, małe suche czarne kupki...
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Maj, 2004, 22:22 »
No to sie ciesze, ze jest juz lepiej

Offline Kamila

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: zatwardzenie, zaparcie, małe suche czarne kupki...
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Mar, 2005, 20:08 »
Hej te kłopoty z brzuszkiem sie chyba nie skonczyły bo mały znowu jest osowiały i od rana zrobił tylko 5 bobków :cry: wiec na moje oko cos jest nie dobrego, próbowałam mu dac troche jabłka ale nie chce a bardzo wiec moja druga połowka pojechała po Lakcid tak jaj pisało na jednej z waszych stron. teraz dostał troche sianka i barzo mu smakuje, co o tym myslicie??? Prosze napiszcie co myslicie??/

Kamiluś  [-chomik-]

Offline prini

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: zatwardzenie, zaparcie, małe suche czarne kupki...
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Mar, 2005, 20:44 »
Jak wyglądają te kupki? Małe i spieczone? Musicie wiedzieć, że leczenie WZDĘÆ I ZATWARDZENIA znacznie się od siebie różni. Jeśli są to wzdęcia to nie można podawać świeżych owoców i warzyw! Przy twardym brzuszku możesz podać Espunisan dla dzieci (3/4 kropelki do pysia). Lakcid również znormalizuje florę bakteryjną. Na pewno doczytaliście, że bardzo pomocny jest masaż brzuszka. Ja swoim urwisom przy takich doległościach również podaję miętę... Odstawcie wszelkiego rodzaju smakołyki, zostawcie tylko sianko i granulat. I oczywiście świeża woda to podstawa :) Daj znać jak się czuję Jimi.

Pozdrawiamy :)
Kamila & Misia & Gandi

Offline Kamila

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: zatwardzenie, zaparcie, małe suche czarne kupki...
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Mar, 2005, 21:32 »
Hej, dzieki Prini mały nie ma twardego brzuszka tylko troszke jakby popiskuje cichutko gdy sie go bierze na rece ale tylko czasem, ma miete w poiniczku a jablko mu zabrałam na wszelki wypadek. Dostał juz lacid i dostał tez łyzeczke soczku z ananasa z bobofruta bo moze to wloski gdzies mu siedza w jelitku, miedzy czasie zrobił kilka kupek takie male byly ale zawsze :?  zobaczymy jak bedzie po lekach jak nie to sie przejedziemy do weta. Wczoraj bylismy i nic pani doktor nie stwierdziła niepokojącego, jeszcze kupilismy parafine ale chyba poczekam jak myslisz???

Kamiluś  [-chomik-]

Offline prini

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: zatwardzenie, zaparcie, małe suche czarne kupki...
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Mar, 2005, 22:18 »
A jak długo Jimi jest u Ciebie? Z moją Gandi walczyłam przez tydzień... nie wiem, co jej zaszkodziło, ale robiła bardzo małe, spieczone kupki i było ich naprawdę malutko. Podawałam jej Lakcid, Espunisan, świeże jabłuszko i duuuużo sianka. Do picia miała codziennie wymienianą wodę, a raz podałam jej miętę. Nie wiem dokładnie, czemu ma służyć parafina? Chcesz podać małemu do pysia, czy zrobić lewatywę? Do pysia jak najbardziej, ale lewatywa... hmmm... ja bym się nie porywała, bo najprościej w świecie - nie umiem i bym się bała, że mogę zrobic mu krzywdę. Wiem, że małego masz od niedawna (nie wiem tylko ile) i myślę, że to może też mieć podłoże psychiczne - stres, nowe otoczenie itp. Szukałaś na forum "dobrego weta" u siebie? Jeśli nic się nie zmieni, to może warto przejść się do innego weta, żeby postawił diagnozę i wyleczył maluszka?
3maj się ciepło :) W razie potrzeby pisz na gg :)

/scalone przez Mysza
« Ostatnia zmiana: 11 Wrz, 2007, 19:57 wysłana przez Mysza »

Pozdrawiamy :)
Kamila & Misia & Gandi

lilith

  • Gość
Odp: zatwardzenie, zaparcie, małe suche czarne kupki...
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Mar, 2005, 10:39 »
cześć! potrzebuję porady. mój szylek Frodo (mam go od dwóch miesięcy) w ogóle nie chce jeść warzyw. chyba dlatego ma zatwardzenie, co prawda robi kupki, ale małe i suche. co mam robić? niech mi ktoś pomoże!!! proszę. czasem też tak głośno zapiszczy jakby się bał, ale nie ma czego. co mu jest?
« Ostatnia zmiana: 11 Wrz, 2007, 17:52 wysłana przez Mysza »

Offline Andreas

  • SZYNSZYL BERSERK !
  • Administrator
  • ~Przewodnik Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 2156
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: zatwardzenie, zaparcie, małe suche czarne kupki...
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Mar, 2005, 12:21 »
hmmm - a jak się szylek zachowuje ? Czy jest osowiały ? Czy biega jak zawsze ?
Przejrzyj dział PORADNIKI - tam znajdziesz opis "prawidłowego" bobka oraz co należy robić jeśli zaobserwowane bobki nie sa takie jak powinny być. A to ze nie chce jeść warzyw ? A kto powiedział ze powinien jeśc warzywa ? i co rozumiesz pod nazwą warzywa ?

Andreas
~@">    ~@">
powyżej - Muszkieterowie
sig under permanent construction,

niezapominajka

  • Gość
Odp: zatwardzenie, zaparcie, małe suche czarne kupki...
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Mar, 2005, 22:07 »
Zatwardzenie u szylków nie pojawia się ze względu na to że szylek gardzi warzywkami  ,szczerze mówiąc nie mają w tej kwestii większego znaczenia   .Często przyczyną jest niedobór błonnika ,który możemy znaleźć w  sianku ( przeciwdziała blokadom układu pokarmowego, , ułatwia wydalanie i utrzymuje właściwy poziom nawodnienia układu pokarmowego),dlatego właśnie szylek powinien mieć ciągły do niego dostęp  ,również może pojawić się zatwardzenie gdy szylek ma zbyt mało ruchu . Należy pamiętać żeby zorganizować zwierzaczkowi jak najwięcej spacerków , wtedy możemy zapobiec tej przykrej dolegliwości jaką jest zatwardzenie .
Mam jedno pytanie : Czy masz na myśli świeże warzywa ?? bo jeżeli tak to muszę Cię poinformować ,że takowych szylkowi raczej się nie daje .

pozdrowionka  [kwiatek]

Offline Niunia

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 244
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Eliza i Nunuś
Odp: zatwardzenie, zaparcie, małe suche czarne kupki...
« Odpowiedź #11 dnia: 16 Mar, 2005, 22:49 »
@lilith, a co z owocami?moje szynszyle tez nie raduje widok marchewki czy kawaleczka buraczka (jedyny wyjatek to kapusta pekinska) a zobacz,czy nie bedzie chcial jablka  :roll:

[hehe_jezyk] Sylwunia [hehe_jezyk]

PepeD.

  • Gość
Odp: zatwardzenie, zaparcie, małe suche czarne kupki...
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Maj, 2005, 15:23 »
Nie wiem co robic, od dwoch dni moj szynszyl w ogole nic prawie nie je i WCALE nie robi "kupek" :(. Nie wiem co robic, dalem mu dwa razy olej parafinowy (ponoc pomaga), ale chyba zbytnio to nic nie daje. Pomoze ktos? (sprawdzalem szylke'a czy nie ma nic z brzuszkiem ani "narzadami" ale wszystko jest ok)

Offline Andreas

  • SZYNSZYL BERSERK !
  • Administrator
  • ~Przewodnik Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 2156
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: zatwardzenie, zaparcie, małe suche czarne kupki...
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Maj, 2005, 15:43 »
zaloguj się na Forum i przeszukaj dział PORADNIKI - znajdziesz tam konkretne podpowiedzi co robić w takim przypadku. Jeśli to nc nie pomoze - udaj się czym predzej do weterynarza. Spis polecanych weterynarzy takze znajdziesz w odpowiednim dziale. Powodzenia

Andreas
~@">    ~@">
powyżej - Muszkieterowie
sig under permanent construction,

Offline MyszaXG

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Uzbierane migdały: 0
    • http://www.animalia.blog.onet.pl
Odp: zatwardzenie, zaparcie, małe suche czarne kupki...
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Maj, 2005, 18:28 »
hmm......może ma zatwardzenie :(

POZDRAWIAM WSZYSTKIE ZWIERZACZKI ŚWIATA!!!!:DDDDD

Offline pali

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: zatwardzenie, zaparcie, małe suche czarne kupki...
« Odpowiedź #15 dnia: 07 Sie, 2005, 23:31 »
Nie wiem co robic! moja szylka caly dzien spala. teraz kiedy powinna dawno wariowac po mieszkaniu z trudnoscia wyszla z klatki. zauwazylam ze nic nie je i ma cos z nozka. kiedy chodzi po podłodze dziwnie sie przeciaga. co powinnam zrobic? jak sprawdza sie czy szylka ma goraczke?
« Ostatnia zmiana: 12 Wrz, 2007, 15:38 wysłana przez Mysza »

Jak jesienny błędny liść,
Takie jest życie człowieka,
Nie wie skąd przyszedł,
Dokąd ma iść,
I co go w życiu czeka.

Offline BeSaVehEi

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 205
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: zatwardzenie, zaparcie, małe suche czarne kupki...
« Odpowiedź #16 dnia: 07 Sie, 2005, 23:37 »
idz w poniedziałek do weterynarza! szylek nie pwoinno się leczyć samemu. w odpowiednim dzieale na forum masz napisane spispolecanych weterynarzy. gorączkę chyba sprawdza się sprawdzając ciepło łapek i uszek. ja bym na Twoim miejscu z rana poszła do weterynarza!

[marq=right]BeSa&SzU[/marq]

Offline pali

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: zatwardzenie, zaparcie, małe suche czarne kupki...
« Odpowiedź #17 dnia: 07 Sie, 2005, 23:43 »
uszka i łapki ma zimne. dzieki za odpowiedz

Jak jesienny błędny liść,
Takie jest życie człowieka,
Nie wie skąd przyszedł,
Dokąd ma iść,
I co go w życiu czeka.

Offline BeSaVehEi

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 205
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: zatwardzenie, zaparcie, małe suche czarne kupki...
« Odpowiedź #18 dnia: 07 Sie, 2005, 23:57 »
pali ale zximne... kurde a łapki nie powinny byc takie letnie?

[marq=right]BeSa&SzU[/marq]

Offline xenarthra

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 456
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: zatwardzenie, zaparcie, małe suche czarne kupki...
« Odpowiedź #19 dnia: 09 Sie, 2005, 14:20 »
ja uwazam, ze najlepiej wybrac sie do weta. moze to byc cos skomplikowanego, a samemu jednak trudno zdefinowac problem. mam nadzieje, ze szylka szybko wroci do zdrowia. koniecznie napisz co z nia!!!! pozdrawiamy ja i kulki

hakuna mata ta

Offline pali

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: zatwardzenie, zaparcie, małe suche czarne kupki...
« Odpowiedź #20 dnia: 09 Sie, 2005, 16:15 »
bylam wczoraj u weta z moja klarcia. obejrzal zabki i stwierdzil ze i one i zgryz jest bez zarzutow. mozliwe ze zabki jej przerastaja w dziasla ale zeby to potwierdzic trzeba zrobic jej przeswietlenie. wet namacal jakis guzek kolo zuchwy ale nie wiadomo czy miala go wczesniej czy to wlasnie to.
mala dostala antybiotyk i znieczulenie i przyjechalismy do domu. caly czas spala. dzisiaj o godz. po 14.00 przebudzila sie i wyszla z klatki. wskoczyla na krzeslo a ja zaczelam podtykac jej jedzenie i picie. na poczatku brala do pyszczka i wypluwala ale z czasem zaczela polykac co nieco ale strasznie nieporadnie.a do tego caly czas grzebie lapkami przy pyszczku. zaraz jedziemy na kolejna wizyte i weterynarz zadecyduje co dalej. mam nadzieje ze sie wygrzebie z tego. tak strasznie schudla i jest strasznie wycienczona. trzymajcie kciuki

Jak jesienny błędny liść,
Takie jest życie człowieka,
Nie wie skąd przyszedł,
Dokąd ma iść,
I co go w życiu czeka.

Offline xenarthra

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 456
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: zatwardzenie, zaparcie, małe suche czarne kupki...
« Odpowiedź #21 dnia: 09 Sie, 2005, 18:56 »
hmm... mam nadzieje, ze jakos sie wszystko wyjasni. biedna Klarcia :( trzymamy kciuki i lapki za nia

hakuna mata ta

Offline pali

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: zatwardzenie, zaparcie, małe suche czarne kupki...
« Odpowiedź #22 dnia: 10 Sie, 2005, 14:27 »
dzisiaj nie ma poprawy i myszka dalej nic nie chce jesc. za niedlugo jedziemy na przeswietlenie. az sie boje... :cry:

Jak jesienny błędny liść,
Takie jest życie człowieka,
Nie wie skąd przyszedł,
Dokąd ma iść,
I co go w życiu czeka.

Offline syyyylwia

  • ~Szynszyli Zwiadowca~
  • **
  • Wiadomości: 74
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: zatwardzenie, zaparcie, małe suche czarne kupki...
« Odpowiedź #23 dnia: 10 Sie, 2005, 17:40 »
Jesli twój szylus nie chce jeść to może podawaj mu glukozę. To działą b. wzmacniająco. Mozna ja kupić w aptece i po zmieszaniu  z wodą podawac pipetką. Weterynarz powinien tez sprawdzić, czy twój szyluś nie jest odwodniony, a jesli jest mozna mu zaapliwowac zastrzyk z płynu fizjologicznego podskórnie.

Offline xenarthra

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 456
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: zatwardzenie, zaparcie, małe suche czarne kupki...
« Odpowiedź #24 dnia: 10 Sie, 2005, 17:44 »
pali koniecznie napisz co stwierdzil wet! biedna Klarcia.

hakuna mata ta

 
biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.

Zaczęty przez JUSTYSIADział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 978
Wyświetleń: 253499
Ostatnia wiadomość 22 Sty, 2017, 22:35
wysłana przez Mysza <")))/
Szynszyl - mokre kupki, troche mi to wyglada na biegunke

Zaczęty przez DarkShanderDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 2116
Ostatnia wiadomość 18 Wrz, 2015, 09:03
wysłana przez Bożena
dlaczego szylka robi wszędzie kupki?

Zaczęty przez martinaDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 26183
Ostatnia wiadomość 24 Sty, 2016, 19:54
wysłana przez Pańcia
robi kupki do paśnika

Zaczęty przez SzelekDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 1866
Ostatnia wiadomość 04 Kwi, 2015, 13:45
wysłana przez Szelek
,,Miękkawe" kupki

Zaczęty przez asiaiszilaDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 1803
Ostatnia wiadomość 04 Paź, 2015, 01:09
wysłana przez Mysza <")))/
SimplePortal