29 Mar, 2024, 13:41

Autor Wątek: Martwe maleństwo  (Przeczytany 2857 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline muzzy

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 3
  • Uzbierane migdały: 0
Martwe maleństwo
« dnia: 29 Sty, 2007, 11:47 »
Mam problem bo nie wiem co zrobić. Moja parka (Bonny i Clayd) doczekała się potomtwa. jest to na prawde uroczy szczeniaczekna imie daliśmy mu gandalf. ma już 4 miesiące i chcemy go oddać jak jest ktoś z Krakowa i go chce to niech się odezwie na e-mail pannasz@o2.pl . ale problem dotyczy czegoś innego. Mianowicie tydzień temu nasza szynszylka urodziła martwe młode :icon_frown:, czy oznacza to że nie powinniśmy rozmnażać naszej parki  :???: wiem że jeśli rodzą się upośledzone młode należy takich szynszyli nie rozmnażać ale Gandalf urodził się zdrowy ijak do tej pory nie zaobserwowaliśmyżadnych niepokojących objawów. Jeśli ktoś ma jakieś konkretne wiedpomości na ten temat proszę o odpowiedzi. Michał i Ania.

Offline Julia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 200
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szarik,Pirat,Ogryzek(inne w moim sercu)
Odp: Martwe maleństwo
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Sty, 2007, 13:53 »
Nie jestem fachowcem,myśle że jeśli pierwsze maleństwo urodziło się zdrowe,to znaczy że samiczka jest w stanie rodzić zdrowe "szczeniaczki",możliwe ze chorowala w ciąze.lub o coś się uderzyła brzuczkiem.Napewno,musicię porozmawiać  z dobrym wetem.

Jula.Szarik-szara kulka,Pirat-czarny,Ogryzek,Gusia-świnka morska.

Offline muzzy

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 3
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Martwe maleństwo
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Sty, 2007, 14:28 »
Obawiam się że nie znam żadnego weta który byłby kompetentny w takich kwestiach. wiem że gatunek szynszyla został odtworzony z niewielkiej populacji i w związku z tym ma ograniczoną pulegenową w związku z tym czasami może okazać się że samiczka i samczyk są ze sobą zbyt blisko spokrewnieni. I jako tacy nie powinni mieć potomstwa. a może ktoś zna jakąś literature na ten temat.  :pytam_pytam_pytam: załączam zdjęcie Gandalfa

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline concita

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szarusia +2, Prądzik i Afro (Claudi), Perszing [*]
Odp: Martwe maleństwo
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Sty, 2007, 15:21 »
Jak dla mnie to podejrzana jest jedna rzecz a mianowicie skoro Gandalf ma 4 miesiace tzn ze od razu po tym porodzie dopusciles samca do samiczki!!! Z tego co wiem to nie powinno sie ich dopuszczac od razu bo moze to sie szkodliwie odbic na kolejnym potomstwie. Moze to wlasnie w tym tkwi twoj problem bo samiczka byla wykonczona porodem i zajmowaniem sie pierwszym mlodym a tu byla juz w ciazy z drugim!! Przemysl to....

--++CoNcItA++--

Offline muzzy

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 3
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Martwe maleństwo
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Sty, 2007, 15:51 »
Nie tonie tak. Bonny nie urodziła martwego malucha, raczej poroninła. To co znaleźliśmy w klatce to był niewykształcony do końca martwy płud. Teraz Bonny czuje się już dobrze ale zanim poroniła była bardzo osowiała i po tym też.
I przede wszystkim dla tego że nie donosiła ciąży dokońca martwi nas czy nie jest jednak tak, że nie powinniśmy odizolowac Klayda od Bonny. I na ten temat głównie poszukujemy informacji.

Offline kataryna18

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 49
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Timon i Pumba
Odp: Martwe maleństwo
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Sty, 2007, 18:33 »
nie oddzieliłas samczyka od samiczki po urodzeniu malucha i twoja samiczka została zapłodniona w ruje po porodową.powinnaś najpierw poczytac i się dużo dowiedzieć o szylkach zanim je zacznisz rozmnażać.ciesz się że samiczka przeżyła i nastepnym razem oddziel samca na czas porodu i po 10 dniach włuż go spowrotem.radze dużo poczytać

Chrumcia bardzo za Tobą tęsknie[']['][']
Doruś zostaniesz w moim serduszku na zawsze,kochana psinko[']['][']

Offline Julia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 200
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szarik,Pirat,Ogryzek(inne w moim sercu)
Odp: Martwe maleństwo
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Sty, 2007, 10:18 »
Słiczny Gandalf!Zgadzam się z poprzednia odpowiedzią.Rzeczywiście samiczka mogła być osłabiona porodem i karmieniem małego i ciąża po-prostu była słaba.Nie powinienes odrazu po porodzie dopuszczac samca do samiczki.Radzę dodatkowo oprócz forum zapisać się na liste dyskusyjną yahoo,jak to zrobić zhajdziesz  na stronie głowńej tego forum zawsze możesz tam liczyc na poradę i pomoc..Poza tym jest tam Pani Weterynarz-,naprawdę superweterynarz! która zawszę odpisuję na pytania,i daję fachowe porady.

Jula.Szarik-szara kulka,Pirat-czarny,Ogryzek,Gusia-świnka morska.

 

Martwy noworodek, martwy maluszek, maleństwo zdechło...

Zaczęty przez AB-BADział Rozmnażanie

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 10615
Ostatnia wiadomość 16 Kwi, 2009, 14:46
wysłana przez Zieffka
ropomacicze, infekcja pociążowa, nieurodzone maleństwo, wydzielanie białej mazi, wydzielina - wyciek z dróg rodnych...

Zaczęty przez madzik24Dział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 155
Wyświetleń: 60548
Ostatnia wiadomość 26 Mar, 2016, 21:45
wysłana przez Noraa2
Nowe maleństwo zawitało u mnie w domq :)

Zaczęty przez NiuniaDział Kalendarz

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 1499
Ostatnia wiadomość 23 Gru, 2005, 23:50
wysłana przez Niunia
Nasze beżowe maleństwo

Zaczęty przez Ola0602Dział Zdjęcia i Historie Szynszylowe

Odpowiedzi: 105
Wyświetleń: 19387
Ostatnia wiadomość 21 Lis, 2013, 20:16
wysłana przez Ola0602
Moje 4 maleństwo :D

Zaczęty przez katakumby18Dział Zdjęcia i Historie Szynszylowe

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 2206
Ostatnia wiadomość 12 Gru, 2009, 10:36
wysłana przez katakumby18
SimplePortal