27 Kwi, 2024, 19:47

Autor Wątek: skręt jelita. (zbyt wczesne odsadzenie od matki)  (Przeczytany 17031 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Oznaczone jako najlepsza odpowiedź przez dnia 26 Lut, 2016, 06:00

Offline Belzebuba

  • ŚLEDZĄCA UPRAWNIENIA :-)
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 725
  • Uzbierane migdały: 4
  • Płeć: Kobieta
  • Belzebuba, Shub, Morri ...Lucyferka [*]
Spróbuj zadzwonić na konsultacje do Ogonka, dr Wojtyś jak odpisze na maila to wieczorem pewnie - a o tej porze jest szansa że w klinice odbierze telefon Ona lub dr Kliszcz :)
Naprawdę można Im zaufać.

Trzymam kciuki za kulkę...

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: skręt jelita. (zbyt wczesne odsadzenie od matki)
« Odpowiedź #26 dnia: 20 Paź, 2009, 10:30 »
bo tych zastrzyków nie daje się w odcinku lędźwiowym!!!!!!!!!!!
skóra tam przylega bardzo blisko kręgów, a poza tym idzie tam masa nerwów w które nie sposób nie wcelować.
zastrzyki które wystarczy podać podskórnie podaje się na odcinku piersiowym, a najlepiej między łopatkami w naciągniętą skórę coby nie uszkodzić w/w kręgów i mięśni i nie doszło do takiego właśnie paraliżu. Poza tym, jeśli dojdzie do martwicy w miejscu iniekcji, na karku zwierzak sobie tego nie rozdrapie i nie zacznie wygryzać.

Aha, i podajemy najlepiej całą ampułkę lakcidu - bo środowisko naszych zwierząt jest dla tych bakterii bardzo niesprzyjające, w związku z czym, do ukł pok dochodzi marny ich odsetek, ale w zasadzie wystarczający aby zacząć kolonizację.

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Orossimo

  • Gość
Odp: skręt jelita. (zbyt wczesne odsadzenie od matki)
« Odpowiedź #27 dnia: 20 Paź, 2009, 11:00 »
Rozmawiałam z 4 weterynarzami i tak po sznurku do kłębka znalazłam specjalistę od szynszyli. Włosy dęba mu stanęły jak usłyszał to wszytko i powiedział, że szczyt niekompetencji tamtego weterynarza. Boże czemu ja go wcześniej nie znalazłam :((((( Muszę poczekać do 13 żeby wrócił do Szczecina. Żeby tylko maluszek wytrzymał...bo na prawdę jest z nim źle.:((((((( zasugerowali mi, że to wygląda na skręt jelit ( leczony tylko operacyjnie ). Zaraz oszaleje.

Claudi

  • Gość
Odp: skręt jelita. (zbyt wczesne odsadzenie od matki)
« Odpowiedź #28 dnia: 20 Paź, 2009, 11:11 »
Może jeszcze jedna uwaga:

Każdy wet ma swoją własną teorię na temat leczenia i choroby, najlepiej byłoby, abyś skontaktowała się z kliniką pani Wojtyś. Zadzwoń, to będzie kosztowało znacznie mniej niż porada. Czasami w tym zakresie - ze względu na egzotykę zwierzęcia - może dochodzić do prostego naciągania klienta na...



Orossimo

  • Gość
Odp: skręt jelita. (zbyt wczesne odsadzenie od matki)
« Odpowiedź #29 dnia: 20 Paź, 2009, 16:12 »
Niestety nie udało się uratować naszego ukochanego maleństwa.:,(((( Weterynarz postawił tezę, że on po prostu był za malutki i mógł mieć jakąś wadę genetyczna i tłumaczył, że czasem takie rzeczy się dzieją, tak czy inaczej jesteśmy zrozpaczeni. Jedyne co mnie pociesza w tym koszmarze to to, że on już nie cierpi i poszedł do szynszylowego nieba. Dziękujemy wszystkim za rady i wsparcie, które nam okazaliście w tak trudnym dla nas momencie.

Orossimo

  • Gość
Odp: skręt jelita. (zbyt wczesne odsadzenie od matki)
« Odpowiedź #30 dnia: 20 Paź, 2009, 19:23 »
Dziękujemy wam za wsparcie, to dużo dla nas znaczy. Pan doktor jest godny polecenia, walczył o jego życie do samego końca i zrobił wszystko. Później nawet wydzwaniał żeby dowiedzieć się jak się czuję. Z czystym sercem mogę go polecić każdemu mieszkańcowi Szczecina ( chodź mam nadzieje, że nie będzie Wam potrzebny ). Pan nazywa się Andrzej Zawodny i przyjmuję pod dwoma adresami - jeden z nich to ul. Łukasińskiego 39c telefon: 091 4894708, a drugi adres to Kłosowa 1 tel: 091 453-06-43 . Pan specjalizuję się w szynszylach i naprawdę je kocha, próbował reanimować naszego bombla do ostatniej chwili. Przyjmuję 24h na dobę. I z całą pewnością jeśli ochłoniemy i zdecydujemy się na drugiego futrzaczka to zasięgniemy jego porady, gdzie można nabyć zdrowego maluszka.

Orossimo

  • Gość
Odp: skręt jelita. (zbyt wczesne odsadzenie od matki)
« Odpowiedź #31 dnia: 20 Paź, 2009, 20:33 »
Ciesze się bardzo, że jest takie forum jak to. Jesteście po prostu świetni wszyscy, tak trzymać!!! Pewnie nawet nie zdajecie sobie sprawy jak bardzo pomagacie innym. Spróbuję się zarejstrować jeszcze raz, może tym razem się uda ( bo wcześniej próbowałam ale nie dostałam do dziś maila potwierdzającego utworzenie konta ).
Już podjęliśmy decyzję, że na pewno przygarniemy jakieś maleństwa ( tz. nie ma to dla nas znaczenia czy on/ona będzie miała pół roku czy 2 lata ), tylko musimy się uspokoić i mieć pewność, że te zwierzątka są z dobrego domu ( chuchane i dmuchane ) i nikt nie miał ich w celach zysków ( porównując naszego maluszka ze zdjęciami na
Waszym forum to wyglądał na jakieś 1,5 miesiąca :(((( koszmar co ludzie zrobią dla pieniędzy ).
A co do sklepu to zostawię to bez komentarza, bo pan tak się chwalił, że oni mają takie zdrowe [niepolecam] ... jasne, dla nich to tylko łatwe pieniądze. A na szynszylka zdecydowaliśmy się z pełną odpowiedzialnością więc napewno jak tylko się pozbieramy weźmiemy jakiegoś potrzebującego domu.

Offline anioueq

  • ~Szynszyli Zwiadowca~
  • **
  • Wiadomości: 76
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Żeluś :)
Odp: skręt jelita. (zbyt wczesne odsadzenie od matki)
« Odpowiedź #32 dnia: 20 Paź, 2009, 23:44 »
Co do pana Zawodnego mieszkam niedaleko jego kliniki i stanowczo nie polecam :/.
W jego rekach byl juz moj pies ktorego nigdy, przenigdy juz do niego nie wezme.
A szynszyla nawet nie dotknie ...
Bardziej warta polecenia jest jego corka ktora przyjmuje na lukasinskiego.

I na przyszlosc polecam rowniez gabinet weterynaryjny na wojska polskiego obok pogotowia .
Jest tam wielu bardzo dobrych weterynarzy.

Jesli mozna zapytac gdzie kupiliscie szynszyla ?

Pozdrawiam ;)
« Ostatnia zmiana: 20 Paź, 2009, 23:46 wysłana przez anioueq »

Offline Orossimo

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 15
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: skręt jelita. (zbyt wczesne odsadzenie od matki)
« Odpowiedź #33 dnia: 20 Paź, 2009, 23:56 »
to widzę, że w takim razie każdy weterynarz ma swoje teorie O_O My właśnie pierwszy raz o 22 byliśmy tam koło pogotowia, pan był bardzo niegrzeczny dla nas i arogancki. Przyjął nas w zasadzie tylko dla tego, że staliśmy pod drzwiami zapłakani. Ale nie podarował sobie wstrętnych komentarzy, z drugiej strony od razu powiedział, że bardzo mu przykro ale on jest na prawdę malutki i u takiej ciupinki nic nie pomoże ( byliśmy zbyt przybici żeby zrozumieć co on wtedy chciał nam przekazać ). Następnie pojechaliśmy tam znowu nad ranem, punkt 8 czatowaliśmy pod drzwiami. Pan nas przeprosił za swoje zachowanie ale znowu zaczął, że on jest za mały i że po prostu czasami się tak zdarza :|, i nie pomogą żadne histerie, szczere chęci czy nawet góra pieniędzy ( już wieczorem zasugerował, że "szkoda pieniędzy" a miał na myśli, że i tak mu to nie pomoże ). O 13 pojechaliśmy do pana na Łukasińskiego i stwierdził, że tamten wszystko robił źle itd. Więc jak tu być mądrym? Chyba już nie mam zaufania do żadnego weterynarza, chodź po przemyśleniu ten z Wojska Polskiego jednak wiedział od początku co się stanie z naszym maleństwem i próbował nam to powiedzieć.
Szynszylek był kupiony oczywiście w sklepie zoologicznym w Auchanie :( wyglądał na zupełnie zdrowego, tylko, że od samego początku nie zachowywał się jak szynszyl. Teraz dopiero patrząc na moje "koszmarniczki" widzę, że był od nich mniejszy ( a one mają niewiele ponad pół roku )

Offline anioueq

  • ~Szynszyli Zwiadowca~
  • **
  • Wiadomości: 76
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Żeluś :)
Odp: skręt jelita. (zbyt wczesne odsadzenie od matki)
« Odpowiedź #34 dnia: 21 Paź, 2009, 00:04 »
Ja u dr Zawodnego przez jakis czas leczylam psa .
Pan Dr probowal go wyleczyc z chorob uszu, lapek lecz mu to nie wyszlo.
Za kazdym razem za posmarowanie lapek mascia i zastrzyki bral mase pieniedzy.
Zeby nie bylo nie chodzi mi tu o pieniadze bo jezeli chodzi o zdrowie zwierzaka nie zaluje na to ...

Z czasem wybralam sie na wojska polskiego i nie mam im nic do zarzucenia.
Wyleczyli mojego psa z chorob uszu, lapek i w ostatnim czasie przeprowadzili mu zabieg zszywania powieki bo zostal pogryziony.
Naprawde sa tam swietni weterynarze.
Oczywiscie wiadomo kazdy moze miec swoje zdanie.
Rownie dobrze weterynarz mogl miec gorszy dzien.
Nie chce tu wychwalac itd bo kazdy musi sie sam przekonac jak jest.

Ja kupilam szynszyla w carefourze okolo rok temu i jest wszystko w porzadku.
Co do szynszyli z auchana to jestem strasznie zdziwiona..
Bylam tam w niedziele i bylam zachwycona szynszylami z tego sklepu.
Nawet mojej mamie spodobal sie bialy...

Offline Orossimo

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 15
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: skręt jelita. (zbyt wczesne odsadzenie od matki)
« Odpowiedź #35 dnia: 21 Paź, 2009, 00:14 »
Już naprawdę można oszaleć z tymi weterynarzami, i jest też tak jak mówisz - są ludźmi i każdy z nich mógł mieć gorszy dzień. Gdy za każdym razem myślę, że znalazłam kogoś godnego opieki nad moimi zwierzętami to oni robią coś naprawdę strasznego.

A odnośnie Auchana - to prawda - wyglądały cudownie ( chodź nie wiem jakie tam szynszyle teraz mają ). Pan nie mógł skończyć się nachwalać jakie to one zdrowe i od jak cudownego hodowcy nie pochodzą. Dlatego też wybraliśmy go z tego sklepu. Niestety prawda jest też taka, że proces inkubacji bakterii zaczyna się po zmianie miejsca i trwa najczęsciej od 7 do 10 dni :(  Jednak w jego przypadku nie chodziło o jakie kolwiek problemy żołądkowe, lub zapalenie płuc. On poprostu był za malutki, pan z Wojska Polskiego tłumaczył nam, że taka kruszynka to nie ma szans :((( A i jeszcze jedno, ten sam pan ze sklepu właśnie krytykował jakie to straszne są szynszyle z carffura ( bo są ponoć z fermy ). I komu niby wierzyć? Jeszcze inny weterynarz powiedział, że on ma objawy skręcenia jelit - które jest poprostu cechą osobniczą, taka okrutna selekcja naturalna :(. I jak to cała piątka weterynarzy mi dziś tłumaczyła  - czasami poprostu zwierzątko umiera, bo niestety matka natura likwiduje słabsze osobniki a wtedy nic nie da się zrobić.

Offline Orossimo

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 15
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: skręt jelita. (zbyt wczesne odsadzenie od matki)
« Odpowiedź #36 dnia: 21 Paź, 2009, 12:07 »
Waśnie się zastanawiam, bo do żadnego sklepu na pewno już nie wejdę. Nie wyobrażam sobie żeby taka sytuacja mogła się powtórzyć. Cena akurat nie gra tutaj roli, bo wole zapłacić więcej ale żeby zwierzaczek był zdrowy.
Boże właśnie sobie coś uświadomiłam...pan w sklepie sprzedał nam tego maluszka po znacznie niższej cenie niż inne były O_O  :icon_frown:  :icon_frown:  :icon_frown:  [niepolecam]

Tak czy inaczej, nie wiem jeszcze czy u nas są jakieś fermy. Na razie widzę ogłaszające się na allegro, wygląda to zachęcająco. Wiem tylko jedno - nie może być w kolorze standard bo wtedy pęknie mi serce jak zobaczę takiego maluszka :((( Proszę nie traktujcie tego jako uprzedzenie. Po prostu zbyt podobny był by do naszego ukochanego Salvadora.

 
zbyt młode szynszyle na allegro - prośba o zgłaszanie naruszenia zasad

Zaczęty przez dream*Dział Szynszyle potrzebują pomocy

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 5752
Ostatnia wiadomość 15 Sty, 2016, 17:01
wysłana przez dream*
W jakim wieku odłaczać małego szynszylka od matki

Zaczęty przez ClaudiDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 3548
Ostatnia wiadomość 05 Lut, 2015, 19:23
wysłana przez Ciupelek
Prosze o pomoc :( - zbyt mała waga 300g

Zaczęty przez Lili2012Dział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 2546
Ostatnia wiadomość 14 Wrz, 2016, 20:38
wysłana przez klaudia.sz
Po ilu dniach mozna odzielic mlode od matki

Zaczęty przez DżagaDział Rozmnażanie

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 2830
Ostatnia wiadomość 28 Maj, 2012, 17:22
wysłana przez Claudi
Kiedy oddzielić młodego samca od matki

Zaczęty przez madriaDział Rozmnażanie

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 3912
Ostatnia wiadomość 06 Maj, 2018, 19:05
wysłana przez KatarzynaWu
SimplePortal