hypothetical
27 Kwi, 2024, 16:27

Autor Wątek: zatarcie, opuchnięcie, ropa, łzawienie z oka  (Przeczytany 113193 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Wonderland

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: zatarcie, opuchnięcie, ropa, łzawienie z oka
« Odpowiedź #250 dnia: 16 Lip, 2010, 20:00 »
Dzisiaj rano zobaczyłam, że moja szynszylka ma spuchnięte, zaropiałe oczka. Biedaczka nie mogła ich otworzyć. Od razu zmieniłam ściółkę , umyłam klatkę i zaczęłam przecierać jej oczka rumiankiem .. Otworzyła troszkę oczka , ale nadal ma okropnie spuchnięte i zaropiałe .. nie chcę iść do weterynarza, bo w moim mieście prędzej ją zabiją niż wyleczą . w pobliżu też nie ma dobrych . Macie może dla mnie jakieś rady co jeszcze mogę dla niej zrobić ?  a i czy mogę jej podawać Sulfacetamid 0.01% ? moja mama jest pielęgniarką i mówi że to jej pomoże ..






scaliła Basia_W
« Ostatnia zmiana: 16 Lip, 2010, 20:59 wysłana przez Basia_W »

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: zatarcie, opuchnięcie, ropa, łzawienie z oka
« Odpowiedź #251 dnia: 16 Lip, 2010, 20:44 »
możesz iść do lekarza. Nie wiem skąd się bierze przeświadczenie, że "prędzej by zabił" - ale zapewniam Cie, że w przypadku tak rutynowej sprawy jaką jest leczenie ropiejących oczek osoba która skończyła studia weterynaryjne napewno nie zaszkodzi.

co do sulfacetamidu, z ulotki wynika, że przy np zatkanych kanalikach łzowych, suchości woreczków łzowych itp krystalizuje się on, przez co może jeszcze bardziej podrażniać oko a nawet niszczyć strukturę spojówki.

sulfacetamid raczej w weterynarii do oczu rzadko jest stosowany.

niestety sprawa wygląda tak, że musisz coś z tym zrobić, bo ciągle ropiejące i przymknięte oko to nie najlepszy stan, jeśli będzie się długo przedłużał, może dojść do deformacji spojówki a nawet odwarstwienia siatkówki. o czym dowiedziałam się całkiem niedawno od lekarza gdy nasze małe pociechy miały zaropiałe i przymknięte oczy.

niestety przy takich upałach, infekcja bakteryjna może szybko postepowac i im później się ją zacznie leczyc tym będzie trudniej ją zwalczyć.
a weterynarze nie gryzą, najczęściej koszt takiej wizyty u lekarza który nie specjalizuje się w leczeniu gryzoni to jakieś ~ 20zł.

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Wonderland

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: zatarcie, opuchnięcie, ropa, łzawienie z oka
« Odpowiedź #252 dnia: 16 Lip, 2010, 20:50 »
Naprawdę . mam wstręt do naszych lekarzy . Kiedy miałam pierwszą szynszylkę .. zachorowała i poszłam z nią do naszego weterynarza , który dał jej zastrzyki po których ona ..  :( zabił ją , naprawdę. ;[

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: zatarcie, opuchnięcie, ropa, łzawienie z oka
« Odpowiedź #253 dnia: 16 Lip, 2010, 20:55 »
ale przepisanie odpowiednich kropli do oczu to zadanie z którym naprawdę każdy weterynarz sobie poradzi, nawet jeśli nie udało mu się pomóc Twojej poprzedniej, chorej szynszyli. niestety weterynarz to jedyna opcja, bo wszystkie krople na bazie antybiotyków są na receptę.

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Wonderland

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: zatarcie, opuchnięcie, ropa, łzawienie z oka
« Odpowiedź #254 dnia: 16 Lip, 2010, 21:57 »
Mojemu szynszylowi dzisiaj spuchnęły oczy .. Ma w nich dużo ropy . Na razie przemywam mu oczy rumiankiem , jakie krople polecacie ,a może sam rumianek wystarczy ?

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D
Odp: zatarcie, opuchnięcie, ropa, łzawienie z oka
« Odpowiedź #255 dnia: 16 Lip, 2010, 22:08 »
moim zdaniem po krople trzeba iść do weterynarza, nikt przez internet nie przepisze Ci właściwych, zwłaszcza że jeśli to poważna infekcja konieczne będą kropelki na receptę. poszukaj który z weterynarzy polecanych na forum jest blisko Ciebie i wybierz się do niego ze zwierzakiem. jaki piasek podajesz?

Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: zatarcie, opuchnięcie, ropa, łzawienie z oka
« Odpowiedź #256 dnia: 24 Lip, 2010, 20:56 »
rumianek może pomóc, tymczasowo. Likwiduje objaw (zmywa ropkę), ale nie przyczynę, a na dłuższą metę stosowany może zaszkodzić bo wysusza. Udaj się do weterynarza po krople.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Alicja Mannschack

  • Gość
Odp: zatarcie, opuchnięcie, ropa, łzawienie z oka
« Odpowiedź #257 dnia: 24 Lip, 2010, 21:13 »
Przemywaj najlepiej  czarna herbata i odstaw piasek.
Nie wiem czy w Polsce mozna kupic krople do oczu dla dzieci o nazwie     Okacin 3mg/ml  (3 %)    albo te same o nazwie   Lomefloxacin     w zawartosci kropli jest Lamefloxacinhydrochlorid.    Jezeli je dostaniesz to zanim nie pojdziesz do wet mozesz zakraplac przez pierwsze dwa dni dwa razy dziennie  po jednej kropli do kazdego oka potem raz dziennie przez 7 do 9 dni.

Offline owiabiks

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 659
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Bratek, Fiołek(*), Irys(*), Malwin(*),Narcyz(*)
Odp: zatarcie, opuchnięcie, ropa, łzawienie z oka
« Odpowiedź #258 dnia: 20 Gru, 2010, 18:26 »
Jakiś tydzień temu Malwin zaczął znowu mrużyć oko. Dzisiaj byłam u speca od oczu. Nie miał dla mnie dużo czasu, ale zapuścił kontrast i niestety rogówka podrapana. 5 razy dziennie krople! Po świętach kontrola. Na szczęście stan nie jest tak zaawansowany jak pół roku temu. A Malwin ledwo mi wybaczył tamto zakraplanie.

Flora (ja)
i fauna (  Bratek - szynszyla; Nikon- york;  Lili(a) - selkirk rex; Kajtek- nimfa)

Offline Ocelot

  • ~Szynszyli Zwiadowca~
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Pinky [*] i Mózg
Odp: zatarcie, opuchnięcie, ropa, łzawienie z oka
« Odpowiedź #259 dnia: 10 Sty, 2011, 00:32 »
Móżdżek ma chyba kłopot z oczkami...
Futerko wokół oczek jest cały czas tak jakby mokre...
Oczka nie ropieją (nie widać żadnego wysięku) i Munio ich nie mruży...
Jednak martwi mnie wygląd tego futerka.

Nic poza tym się nie zmieniło... Mały je, pije, bawi się, męczy wapienko i ogólnie jest znacznie bardziej żywiołowy niż można by pomyśleć o szylce, która niedawno straciła towarzysza.
Byłam u weta, ale teoretycznie wszystko jest ok... Ząbki w porządku (mały chrupie same twarde produkty, więc ząbki dobrze się ścierają), oczka same w sobie nie są podrażnione.
Więc o co chodzi? Możecie mi coś podpowiedzieć?
Czy to pył kąpielowy osiada w okolicy oczek i dostaje się do środka?

Może te informacje do czegoś się przydadzą:
- pył do kąpieli, którego Mózguś używa to "Pucek"... Często zmieniany i zawsze czysty.
- w klatce nie stosuję podkładu (Mózg siusia tylko do narożnej kuwety)
- we wspomnianej kuwecie jest Pinio (Pigwa uczula Mózga - Pinky'ego też uczulała - taką informację dostałam od poprzedniej właścicielki chłopców)

Czy może to być uczulenie?
Czy czyjąś szynszylkę uczulały te produkty?
Jeśli tak, to na co zmienić?
Co polecacie?

Zwierzęta uczą opanowania i pokory... Są jak małe dzieci...
Dla nich zrobisz wszystko... Oddasz nawet własne serce...

Offline wiki_eb

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 160
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • nerwusek Henio
Odp: zatarcie, opuchnięcie, ropa, łzawienie z oka
« Odpowiedź #260 dnia: 10 Sty, 2011, 10:10 »
a długo już tak łzawi? Mój Henryk jak zaczął łzawić to za dwa dni miał strasznie zapuchnięte oko. Okazało się że prawdopodobnie mocno się uderzył. Trzeba było odstawić piasek i zapuszczać kropelki (tropicamid, difadol, floxal), ale wszystko to po badaniu u okulisty (ciśnienie w oku, dno oka...) Na początku oko było cały czas zmrużone, wróciło do stanu normalnego po ok. tygodniu.
Zdrówka dla małego

Głupcy chcą zapanować nad światem. Mędrcy chcą zapanować nad sobą.

Offline Ocelot

  • ~Szynszyli Zwiadowca~
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Pinky [*] i Mózg
Odp: zatarcie, opuchnięcie, ropa, łzawienie z oka
« Odpowiedź #261 dnia: 10 Sty, 2011, 13:40 »
Mały ma takie oczka odkąd u mnie jest... czyli ponad dwa lata... z tym, że to nie występuje codziennie (niekiedy jest dzień w dzień, a innym razem cały miesiąc tego nie widać)... kiedyś to Pinky mu lizał futerko wokół oczek, ale teraz Mózg jest sam, a futerko wygląda wciąż tak samo.
W dotyku futerko wokół oczek nie jest wilgotne, tylko tak jakby tłuste - takie przylizane.
Wet wspominał, że mały może po prostu mocno zaciskać powieki podczas kąpieli i "kręgi" futerka wokół oczek się nie oczyszczają...  :???:

Zwierzęta uczą opanowania i pokory... Są jak małe dzieci...
Dla nich zrobisz wszystko... Oddasz nawet własne serce...

Offline owiabiks

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 659
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Bratek, Fiołek(*), Irys(*), Malwin(*),Narcyz(*)
Odp: zatarcie, opuchnięcie, ropa, łzawienie z oka
« Odpowiedź #262 dnia: 11 Sty, 2011, 15:06 »
Zawsze warto sprawdzić u okulisty. Wet ogólny nie jest często w stanie postawić diagnozę, bo nie ma sprzętu.

Flora (ja)
i fauna (  Bratek - szynszyla; Nikon- york;  Lili(a) - selkirk rex; Kajtek- nimfa)

Offline ...Fredi...

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Wiadomości: 7
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fredi :D
Odp: zatarcie, opuchnięcie, ropa, łzawienie z oka
« Odpowiedź #263 dnia: 27 Sty, 2011, 21:40 »
Witajcie !!!

 Zauważyłem że mojemu szynszylowi Frediemu coś się zaczęło dziać z jego oczkiem nie wiem co się stało klatka jest bezpieczna duża.
Oko Frediego zaczęło łzawić i dookoła oczka futerko przyklapneło.

Sądzę że jak pił to wpadł  do miseczki  z wodą tą stroną co to oczko jest.
Gdy chciał sobie wytrzeć to się tarzał w trocinach i prawdopodobnie przewrażliwiły mu oczko ale nie jestem pewien czy dobrze mówię

Poradzicie  co mam zrobić iść do Veta ?



To jest Fredi : http://img408.imageshack.us/img408/5952/20100912c.jpg     <----------- Klik xDD



scaliła Basia_W
« Ostatnia zmiana: 27 Sty, 2011, 22:03 wysłana przez Basia_W »

Fredi Cieplutko  Pozdrawia  :D

Kochane Szynszyle :*

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: zatarcie, opuchnięcie, ropa, łzawienie z oka
« Odpowiedź #264 dnia: 27 Sty, 2011, 21:59 »
Witaj
Na zdjęciu nie widać oka, ale niestety uczepię się warunków, w których mieszka twój szylek, klatka wydaje się być bardzo malutka i absolutnie nienadajacą się dla szynszyla. Domek owszem ładny, ale kto to widział aby odległosć w klatce była tak mała jak dla chomika i domek dotykał obu ścianek klatki ? Jeśli nie stać cie na większa klatkę, to zapraszam do działu o budowie klatek, można zaczerpnąć pomysł i zbudować coś samemu taniej, domek ładny, więc ktoś zdolności ma budownicze :).

 Jeśli zaś chodzi o to oczko, to można zrobić napar ze świetlika i tym przemywać, jeśli nie masz, to w aptece można kupić krople świetlikowe, a tak na już można zrobić napar z herbaty i przemyć. Są to metody, które nie zaszkodzą i można samemu w domu spróbować pomóc, jeśli jednak nic się nie poprawi, to trzeba jak najszybciej do weterynarza, być może coś się wbiło albo jeszcze co innego i wtedy musi pomóc wet.
Jeszcze jedna uwaga odnośnie wody, kup poidełko kulkowe a miskę zlikwiduj, dla szynszyli się nie nadaje.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline domi_nique

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 163
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Bianka, Beza, Bernard[*]
Odp: zatarcie, opuchnięcie, ropa, łzawienie z oka
« Odpowiedź #265 dnia: 12 Paź, 2011, 22:59 »
przed chwila zauwazylam, ze moja Bianka przymyka prawe oczko. nie zauwazylam, zeby bylo zalzawione, byl w nim tylko taki maly "spioch". przemylam przegotowana woda, jednak nadal mocno mruzy to oczko. spojowka nie wydaje mi sie zaczerwieniona. co jeszcze moge zrobic? przemyc naparem z herbaty? mam tylko taka zwykla. czy mozna szylom przemywac oczka kwasem bornym? pamietam, ze psu kiedys wlasnie tym przemywalismy. mam tez oxycort A do oczu (masc) leciec od razu jutro do weta, czy poczekac?
« Ostatnia zmiana: 13 Paź, 2011, 17:07 wysłana przez domi_nique »

Alicja Mannschack

  • Gość
Odp: zatarcie, opuchnięcie, ropa, łzawienie z oka
« Odpowiedź #266 dnia: 13 Paź, 2011, 17:46 »
Na 100 % mozesz przemywac czarna herbata i schowaj piasek.

Offline domi_nique

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 163
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Bianka, Beza, Bernard[*]
Odp: zatarcie, opuchnięcie, ropa, łzawienie z oka
« Odpowiedź #267 dnia: 14 Paź, 2011, 19:07 »
oczko juz wyglada dobrze :) nie mruzy, nie trze, nie ma zadnej wydzieliny. musiala sobie czyms podraznic. ile jeszcze odczekac, zanim podam piasek? Biancia zaczyna sie tarzac we wszystkim, co znajdzie (z trocinami wlacznie) i ewidentnie domaga sie kapieli.

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: zatarcie, opuchnięcie, ropa, łzawienie z oka
« Odpowiedź #268 dnia: 14 Paź, 2011, 19:40 »
Jeśli oczko jest suche i nie ma wydzieliny, to raczej możesz jej podać piasek.
Do przemywania oczek najlepszy jest świetlik, można również w aptece dostać krople świetlikowe.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline patrykj1234

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Wiadomości: 6
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: zatarcie, opuchnięcie, ropa, łzawienie z oka
« Odpowiedź #269 dnia: 31 Paź, 2016, 00:16 »
Hej. Mam problem z moim Felixem. Ropieje mu oczko, nie jakoś super mocno, ale od tygodnia zaczelo mu lekko ropiec. Ropa wychodzi tylko i wylacznie z kanalika lzowego. Bylem u bardzo dobrej pani wet i stwierdzila ona ze to od piasko, bo oko wyglada na zdrowe. Przemywam od 3 dni a oczko jak ropialo dalej ropieje. Tak jak mowie ropy nie ma duzy, sam szylek nie lzawi, tylko z tego kacika oka wydobywa sie ropa  (taka biala wydzielina). Pani vet powiedziala ze zeby sa super. Szylek duzo je , glownie twarde :D, nie mruzy, wydaje sie ze w ogole mu to nie przeszkadze, woli twarde od miekkiego. Sam nie wiem co mam w tej sytuacji robic. Pojsc jeszcze raz do pani wet czy dalej przemywac? Zalaczam zdjecie oczka. Nie widac ropy bo zmylem. (oczko normalnie jest az tak mokre od tej ropy, ale jako ze felix sie wyrywa to czasami przejade mu rumiankiem po siersci a nie po samym oku i wyglada to jakby naprawde mocno lzawil. To na 99% nie kwestia piasku, bo odstawilem. Prosze o pomoc, stan Felixa co prawda nie pogorsza sie ale boje sie ze to jednak zeby albo cos... Kiedys bylo podobnie, wtedy inny szylek zadrapal przypadkowo Felixa, ale wtedy spojowka byla opuchnieta, dostal kropelki do oczu i przeszlo samo.
« Ostatnia zmiana: 31 Paź, 2016, 16:25 wysłana przez patrykj1234 »

Offline Yumiko

  • ~Szynszyli Zwiadowca~
  • **
  • Wiadomości: 71
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: zatarcie, opuchnięcie, ropa, łzawienie z oka
« Odpowiedź #270 dnia: 31 Paź, 2016, 07:27 »
Miałam tak z szylkiem raz (tj. Nagromadzenie delikatnie ropy w kąciku oka) i tak naprawdę przmycie rumiankiem i wymienienie piasku (na Beaphar) pomogło.

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: zatarcie, opuchnięcie, ropa, łzawienie z oka
« Odpowiedź #271 dnia: 31 Paź, 2016, 13:56 »
@patrykj1234 jeśli po kilku dniach przemywania nie ma poprawy to nalezy sprawdzić:

1. czy to nie stan bakteryjny? badanie okulistyczne i pewnie dadzą ci krople z antybiotykiem np.tobradex (moja ostatnio sie nabawiła).

2. czy to nie od przerośniętego zęba, korzenia itd. tu juz trzeba przegląd dentystyczny i ew.rtg korzeni zębów. Bo łzawienie może być od przerażającego korzenia który idzie w oczodół.

W każdym razie udaj sie do weta znającego sie na problemach gryzoni i ich zębów.


Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline patrykj1234

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Wiadomości: 6
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: zatarcie, opuchnięcie, ropa, łzawienie z oka
« Odpowiedź #272 dnia: 31 Paź, 2016, 16:26 »
Szyl dostal dzis krople bo byl u pani wet, ale nawet bez nich byla rano poprawa. Zeby sa naprawde w bardzo dobrym stanie, byly juz sprawdzane przy okazji poprzedniej wizyty. Mam zakraplac, po 10 dniach zobaczymy co bedzie. Szylek zachowuje sie jak zwykle, jest pelen energi wiec jestem dobrej mysli. :)
Pani vet jest naprawde bardzo dobra, byla nawet polecana na tym forum.

Obecnie uzywam tego piasku http://zoo-dragon.pl/p/575/14988/zolux-piasek-do-kapieli-rody-sand-lawendowy-2l-zolux-podloza-sciolka-pyl-gryzonie.html

Czy jest jakas lepsza alternatywa? Bo byc moze to faktycznie jest od piasku. Napewno wypróbuje ten beaphar
« Ostatnia zmiana: 31 Paź, 2016, 16:33 wysłana przez patrykj1234 »

Offline Julkanulka

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 167
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
Odp: zatarcie, opuchnięcie, ropa, łzawienie z oka
« Odpowiedź #273 dnia: 31 Paź, 2016, 16:48 »
@patrykj1234 Nie lepiej by było piasek zamienić na jakiś bezzapachowy? :) Np. na Beaphar ja używam i polecam.

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: zatarcie, opuchnięcie, ropa, łzawienie z oka
« Odpowiedź #274 dnia: 31 Paź, 2016, 19:47 »
@patrykj1234 nigdy w życiu piasków i podłoży zapachowych. To szatański wymysł producentów! W takim razie bardzo prawdopodobne że to faktycznie podrażnienie od piachu :( W życiu zapachowych, pamiętajcie i przekazujcie innym opiekunom zwierząt!!!

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

 
Łzawienie oczu i "mleko"

Zaczęty przez annlynn_Dział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 5222
Ostatnia wiadomość 17 Sie, 2016, 08:24
wysłana przez annlynn_
zapalenie ucha, ropa, nieprzyjemny zapach

Zaczęty przez MyszeczkaDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 6966
Ostatnia wiadomość 09 Sie, 2005, 14:29
wysłana przez xenarthra
PRZEROŚNIĘTE ZĘBY ( ślinotok + łzawienie ) --> Poradnik

Zaczęty przez niezapominajkaDział zdrowie i higiena

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 4084
Ostatnia wiadomość 18 Sty, 2005, 20:46
wysłana przez niezapominajka
problem z szynszylą / zęby / ropa

Zaczęty przez Dddarunia3Dział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 1765
Ostatnia wiadomość 21 Sty, 2019, 20:56
wysłana przez wolarczi
sklejone ropą oczko

Zaczęty przez sklejone ropą oczkoDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 2108
Ostatnia wiadomość 28 Maj, 2016, 13:58
wysłana przez gość
SimplePortal