29 Mar, 2024, 15:45

Autor Wątek: Edzio i Rysio?  (Przeczytany 135660 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline yoostynka

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 370
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Rysia ;-) i Edzio
Odp: Edzio i Rysio?
« Odpowiedź #150 dnia: 13 Maj, 2009, 08:26 »
Nie, jakoś nie mam odwagi ich nazywać, nie chcę się do nich za bardzo przyzwyczajać, bo niestety będziemy musieli dla nich poszukać domku, nie mamy warunków do posiadania 4 szynszyli. Bedzie cięzko się z nimi rozstać, bo można na prawdę się w nich zakochać, ale pociesza mnie fakt, bo jesli wszystko dobrze pójdzie, to dziewczynka trafi do Justyny Belzeuby, zawsze to po sąsiedzku, można odwiedzić, a wiem, że z jej babolami malutkiej będzie dobrze, i że Justyna nie da jej krzywdy zrobić
Oj trudna decyzja, ale chyba najrozsądniejsza. Miejsca na druga klatkę nie mam za bardzo, na kastrację małego szynszylka też bym się już nie zdecydowała, więc dla malucha chłopaka tez będziemy musieli poszukać przyjaznego domku

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Edzio i Rysio?
« Odpowiedź #151 dnia: 13 Maj, 2009, 09:31 »
Ja myślę, że lepiej jeśli szyluś od początku ma imię, wydaje mi się, że moje już zaczynają reagować na swoje. Justyna mogłaby jakieś wymyślić maleńkiej, skoro ma do niej trafić.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline yoostynka

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 370
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Rysia ;-) i Edzio
Odp: Edzio i Rysio?
« Odpowiedź #152 dnia: 13 Maj, 2009, 09:39 »
No właśnie ja chciałabym uniknąć kłopotu, bo wiem, że kazdy ma jakieś swoje ulubione imiona dla zwierzaków, i bez względu jak ja je sobie nazwę, ktoś może chciec je nazywac inaczej, a nie chcę w tych małych główkach mieszać, Na razie szczylki reagują ogólnie na głos i szelest opakowania z jedzeniem :) Mówie do nich ogólnie, 'co tam maluszku?', itp
Jak mnie natchnie, to może wymyśle dla chłopczyka jakies imię, i tyle, ktos do kogo maluch trafi będzie musiał się z tym pogodzić :), a Justynki, rzeczywiście lepiej podpytac jak sie ona na to zapatruje :D

Offline owiabiks

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 659
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Bratek, Fiołek(*), Irys(*), Malwin(*),Narcyz(*)
Odp: Edzio i Rysio?
« Odpowiedź #153 dnia: 13 Maj, 2009, 16:15 »
Moje maluchy miały tzw. imiona tymczasowe. Trzeba było je jakoś rozróżniać, a zresztą one zawsze tworzą się same. Późniejszy właściciel powinien nadać imię sam.

Flora (ja)
i fauna (  Bratek - szynszyla; Nikon- york;  Lili(a) - selkirk rex; Kajtek- nimfa)

Offline greatdee

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1110
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Skarboń-u Dream (Sowa, Bzyq, Fiołek (*))
    • a tym się zajmuję zawodowo :)
Odp: Edzio i Rysio?
« Odpowiedź #154 dnia: 15 Maj, 2009, 14:15 »
yoostynko wcześniej nie pisałam, ale... są cudne!! [-chomik-] Aż mi się zachciało małych znowu :D Jednak postanowienie o gejowym stadku już padło ;) W kazdym razie maluchy masz przecudne :D Można patrzeć i patrzeć nie? Gratuluję!!


Para qué vivir tan separados
si la tierra nos quiere juntar,
si este mundo es uno y para todos
todos juntos vamos a vivir.

Offline yoostynka

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 370
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Rysia ;-) i Edzio
Odp: Edzio i Rysio?
« Odpowiedź #155 dnia: 15 Maj, 2009, 14:21 »
A dziękować :)
U mnie gejowskiego stadka już nie będzie, a pomyśleć że miało być :)
Teraz jak Ryśiek okazał się Ryśką, a Edek jest bez jajek, to stadko babskie się zrobiło :D

Alicja Mannschack

  • Gość
Odp: Edzio i Rysio?
« Odpowiedź #156 dnia: 15 Maj, 2009, 14:29 »
Az mi sie lezka w oku kreci jak pomysle, ze juz nigdy nie bede miala od moich szylek maluszkow dlatego ciesze sie , ze tutaj moge na nie popatrzec jak rosna i jak rozrabiaja. [taniec]

Offline cinnamon_biscuit

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 479
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Foggy Dew, Echo (standardy) i Ginger (beż)
Odp: Edzio i Rysio?
« Odpowiedź #157 dnia: 15 Maj, 2009, 19:21 »
[ot]ja tak trochę z czapy, ale - Alicja, fajny podpis:)[/ot]

Najlepiej w piłeczkę gra Manchester United,
najlepiej na saksofonie grał Charlie Parker -
- a ja najlepiej gadam do własnych skarpet
i robię inne rzeczy, materialnie nic nie warte.

Alicja Mannschack

  • Gość
Odp: Edzio i Rysio?
« Odpowiedź #158 dnia: 15 Maj, 2009, 19:31 »
Bo to jest prawda

            "Die  Liebe  hört  niemals  auf "

Offline yoostynka

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 370
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Rysia ;-) i Edzio
Odp: Edzio i Rysio?
« Odpowiedź #159 dnia: 18 Maj, 2009, 12:44 »
Maluchy już skończyły 3 tygodnie :), ale ten czas leci
Już nauczyły się same kąpać, na początku w ruch wchodziły tylko łapki i brzuszek, a teraz już z impetem przekręcają się na plecki, wyglądaja komicznie
Edek przejął sie jeszcze bardziej tym, że maluchy tak szybko rosną, bo przez kilka ostatnich dni nie robi nic innego, tylko powiększa wejście do domku, gryzie z takim zawzięciem, ale muszę stwierdzić, że robi to na prawde równo, nie ma żadnych zadr, wejście ma opływowy kształt, zdolniacha z niego
A Ryśka jak to Ryśka, wyleguje się całymi dniami i wyczekuje na smakołyki, jest tak rozbestwiona, że jak już wszystkie kulki dostaną np po pomidorku, to zjada swój najszybciej, a później maluchom chce zabierać.
Parę razy maluchy dały się tak zrobić, ale ostatnio i one odwracają się plecami do wszystkich i pałaszują szybko co lepsze

Offline greatdee

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1110
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Skarboń-u Dream (Sowa, Bzyq, Fiołek (*))
    • a tym się zajmuję zawodowo :)
Odp: Edzio i Rysio?
« Odpowiedź #160 dnia: 18 Maj, 2009, 12:55 »
W końcu nauka na własnych błędach jest najlepsza :)
Zazdroszczę maluchów :D Masz jakieś nowe fotki??


Para qué vivir tan separados
si la tierra nos quiere juntar,
si este mundo es uno y para todos
todos juntos vamos a vivir.

Offline Idka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1135
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Standardowa panienka czyli moja Fifi :)
Odp: Edzio i Rysio?
« Odpowiedź #161 dnia: 19 Maj, 2009, 19:39 »
Jesiu....ale śliczne te Twoje maleństwa Justynko :love: Po prostu nie mogę się na nie napatrzeć....
Wycałuj całą szynszylą rodzinkę ode mnie :*

Gdybyś kiedy we śnie poczuła, że oczy moje już nie patrzą na ciebie z miłością, wiedz,
żem żyć przestał.

Offline yoostynka

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 370
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Rysia ;-) i Edzio
Odp: Edzio i Rysio?
« Odpowiedź #162 dnia: 18 Cze, 2009, 08:06 »
http://picasaweb.google.pl/luki7wwl/Rodzinka?authkey=Gv1sRgCM2Zt9mo28T7dA&feat=email#
Nowe zdjęcia rodzinki
Tak na prawdę są pomieszane, niektóre z przed kilku tygodni, niektóre z wczoraj, ale zapraszam do oglądania
Maluchy urosły jak na drożdżach, kłócą się z rodzicami o smakołyki, ganiają po klatce, eh wesoło z nimi :)
Mają już imiona :) samiczka, na życzenie Justynki nazywa się Shubi, a samczyk to nasze niespełnione marzenie o posiadaniu Rysia :), więc nazwaliśmy go . . . Rysio :)
Mamy teraz tylko pewne obawy co do Rysi, znów zwiększył jej się apetyt, więcej siusia, często leży, powiększony brzuszek  . . .
A tu niby Edek wykastrowany :) Już sama nie wiem co myśleć. Będziemy musieli wybrac się do lekarza i sprawdzić, ale nie wiem jak teraz zareagowałabym na kolejną niespodziankę
Może to normalne objawy po porodzie, tylko jak zwykle ja coś wymyślam :) Zobaczymy

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Edzio i Rysio?
« Odpowiedź #163 dnia: 18 Cze, 2009, 10:21 »
Cudne zdjęcia, maluszki pięknie podrosły i są boskie  :love:.

Yoostynko jeśli Edzio byl odłączony odpowiednio wcześnie, to Rysia nie powinna być w ciąży. Od dnia porodu jeszcze nie powinna mieć rujki.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline yoostynka

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 370
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Rysia ;-) i Edzio
Odp: Edzio i Rysio?
« Odpowiedź #164 dnia: 18 Cze, 2009, 10:33 »
A dziękuję :)
Co do rodziców, to Edek był odłączony od Ryśki dwa dni przed porodem, a połączony jakieś dwa tygodnie po kastracji, więc mam nadzieję że te objawy to tylko moje wymysły, bo tak na zdrowy rozsądek, raczej nie mogło dojść do zpłodnienia, ale te rozrabiaki już raz zrobiły mi psikusa, dlaetgo teraz to ja juz niczego nie jestem pewna :)

Offline Aśińska

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 616
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zuzia w serduszku.Obecnie Maxsiu i Neo aksamitki
Odp: Edzio i Rysio?
« Odpowiedź #165 dnia: 18 Cze, 2009, 11:28 »
Tylko pozazdroscić tak wspaniałej kulkowej rodzinki, zdięcia są kapitalne!!! [polecam]

Alicja Mannschack

  • Gość
Odp: Edzio i Rysio?
« Odpowiedź #166 dnia: 18 Cze, 2009, 12:24 »
Cudowne po prostu Cudowne [polecam]
Jak one sie w tej drewnianej rurze pomiescily wszystkie????

A co do kastracji,ja juz raz pisalam o moim Kastro: Po 5 tygodnia  po kastracji, Siusia zaszla w ciaze....

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Edzio i Rysio?
« Odpowiedź #167 dnia: 18 Cze, 2009, 14:32 »
chomikował resztki plemników na czarną godzinę :P

ja to w ogóle uwielbiam tą Twoją rodzinkę i te małe bąki-gryzrąki :)

tylko czemu Edka tak mało? [płaczemy z mamą nad tym faktem] ;D

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline yoostynka

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 370
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Rysia ;-) i Edzio
Odp: Edzio i Rysio?
« Odpowiedź #168 dnia: 18 Cze, 2009, 14:41 »
Lepiej żeby nie chomikował :) łobuziak jeden
A ze zdjęciami Edka to musze się poprawić w tym temacie.
Żeby uchwycić Edka w obiektywnie trzeba cierpliwości, a że ja szybko się znichęcam, jak mi maluch ucieka to i zdjęć mniej robię. Chyba muszę nad tym poćwiczyć :)

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
Odp: Edzio i Rysio?
« Odpowiedź #169 dnia: 18 Cze, 2009, 15:10 »
http://picasaweb.google.pl/luki7wwl/Rodzinka?authkey=Gv1sRgCM2Zt9mo28T7dA&feat=email#5348364364432704210
"Could it be....satannnnnn?" :D boskie mordercze oko :D
a w ogóle Yoostynko to niezłe potworki już odhodowałaś...jak na moje oko to już prawie są zdolne do zawładnięcia światem :D

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

Offline yoostynka

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 370
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Rysia ;-) i Edzio
Odp: Edzio i Rysio?
« Odpowiedź #170 dnia: 18 Cze, 2009, 15:21 »
:) Na razie rządzą w klatce i  kuchni :D , ale cały świat przed nimi
Reagują juz na odgłosy piasku, jedzenia, smakołyków :)
Jak dostaną coś smacznego z ręki, to jak każdemu maluchowi zdarza się że upuści smakołyk z łapki, a potem nie mogą znaleźć jedzonka w żwirku i zaczyna się złodziejstwo, bo zjeść by się chciało, a nie ma co. I tak jak kiedyś Ryśka z Edkiem zabierali z pyszczka smakołyk maluchom, tak teraz oni próbują. Czasem wygląda to komicznie, jak siłują się przez pół klatki, wyrywając sobie jedzenie z łapki :) Bo przeciez z miseczki nie jest takie smaczne jak dane przez panią z ręki :D

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Edzio i Rysio?
« Odpowiedź #171 dnia: 18 Cze, 2009, 16:51 »
O rany,ale maluchy urosły!Cała rodzinka super. [taniec]

Offline greatdee

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1110
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Skarboń-u Dream (Sowa, Bzyq, Fiołek (*))
    • a tym się zajmuję zawodowo :)
Odp: Edzio i Rysio?
« Odpowiedź #172 dnia: 19 Cze, 2009, 19:22 »
Świetne są :)  [taniec]


Para qué vivir tan separados
si la tierra nos quiere juntar,
si este mundo es uno y para todos
todos juntos vamos a vivir.

Offline yoostynka

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 370
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Rysia ;-) i Edzio
Odp: Edzio i Rysio?
« Odpowiedź #173 dnia: 29 Cze, 2009, 12:32 »
Oj maluchy rosną jak na drożdżach, pomału też zbliża się czas kiedy wyfruną z rodzinnej klatki
I tak jak dziewczynka znalazła od razu ciepły domek u Justynki, tak dla chłopczyka nie udało się na razie nic znaleźć, ani wsród rodzini,  ani znajomych
Więc jeżeli ktoś z Was kochani chciałby zaopiekować się szynszylowym chłopcem szaraczkiem, to maluch będzie do oddania za miesiąc, jak już osiągnie swoją pełnoletność by móc zamieszkać bez rodziców
Niestety nie mamy warunków, żeby zostawić malucha z rodzicami, a może ktoś z Was szuka towarzysza dla Swoich kulek

Offline yoostynka

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 370
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Rysia ;-) i Edzio
Odp: Edzio i Rysio?
« Odpowiedź #174 dnia: 03 Wrz, 2013, 20:03 »
Witam Kochani.
Dawno nie pisaliśmy co u nas bo i nic ciekawego się nie działo. Życie płynęło po malutku. Żadnych kłopotów, problemów i chorób. Jedyne Ryśkowe zmartwienia to czy dostaną odpowiednią ilość smakołyków rano i czy wieczorne bieganie będzie wystarczająco długie :) . I tak przez 4 lata omijaliśmy lekarzy szerokim łukiem bo i nie było potrzeby zaglądania do Ogonka. . .  aż do wczoraj :(
Oczywiście musiało się dostać temu najbardziej ciapowatemu. Jeszcze w niedzielę było wszystko w porządku, a w poniedziałek z wieczora zauważyłam u Edzia załzawione futerko i białą plamkę na oczku. Pierwsza myśl, to nie panikuj, może coś mu wpadło do oka. Więc delikatnie wacikiem i ciepłą wodą przemyliśmy ślipko, ale plamka jak była tak jest. Więc po szybkiej kalkulacji za i przeciw wsiedliśmy do auta i całą czwórką pojechaliśmy w skromne Ogonkowe progi. Łukasz cierpliwie czekał przed gabinetem a ja z Ryśkami weszliśmy do gabinety narobić trochę bałaganu. Okazało się, że Edek czymś uszkodził oczko, prawdopodobnie wbiło mu się sianko, stąd na uszkodzonym oczku biała plamka. Edzio dzielnie znosił wszystkie badania, aż byłam z niego dumna, że był taki grzeczny. Po postawionej diagnozie, przepisaniu leków i całej instrukcji co i jak przyszła pora na Ryśkę. Juz skoro przyjechała to niech jej zajrzą du pyszczka zęby obejrzeć :P
No i pokazała jaki ma charakterek. Cięzko było nerwusa utrzymać. Dobrze, że od sikania się powstrzymała.
Ale martwi mnie Edzio. Wczoraj po powrocie przyjął już dawkę kropli. Drugą rano, kolejną jak wróciłam z pracy i muszę przyznać z bólem, że chyba mnie już nienawidzi za to :( z domku nie wyścibia nawet nosa jak zbliżam się do klatki. Wyciągam go podstępem na najwymyślniejsze smakołyki, ale obawiam się, że skoro po jednym dniu tak niechętnie daje zaaplikować sobie krople to co będzie po tygodniu :( A jeszcze mąż mnie zostawił z tym samą i rano wyjechał w delegację, nie mógł jej niestety odwołać i na polu bitwy zostałam sama, próbując kroplą trafić w oko a nie na futerko. Lekarka uprzedziła, że leczenie oczka może potrwać ok dwóch tygodni, a jak tak bardzo bym chciała, żeby już było dobrze. Najgorsze, że pomiędzy podawaniem 3x dziennie kropli, powinnam zakraplać Edziowi sztuczne łzy, ale na razie udało mi się to tylko raz.
Czy ma ktoś może skuteczne sposoby na zachęcenie szylka do wyjścia zklatki? Bo na smakołyki i wybieg przestaje się nabierać :(

 

Szymon II i Rysio :)

Zaczęty przez DariaaDział Zdjęcia i Historie Szynszylowe

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 8983
Ostatnia wiadomość 18 Lis, 2009, 19:41
wysłana przez ManiekxDD
Szynszyl Edzio wita wszystkich :)

Zaczęty przez anetkaDział Przedstaw się

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 3649
Ostatnia wiadomość 29 Sty, 2009, 12:18
wysłana przez Zieffka
SimplePortal