27 Kwi, 2024, 18:52

Autor Wątek: it's ok to be gay!  (Przeczytany 118452 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
Odp: it's ok to be gay!
« Odpowiedź #175 dnia: 17 Cze, 2009, 16:25 »
wiesz...ja już mam świra na punkcie przewlekłych rzeczy u szczyli...

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: it's ok to be gay!
« Odpowiedź #176 dnia: 17 Cze, 2009, 17:58 »
wiesz...ja już mam świra na punkcie przewlekłych rzeczy u szczyli...

porób badania to nie będzie Cie to dręczyło :P

w ogóle ciekawe rzeczy piszą w owej książce :)

Cytuj
objawy chorobowe w zależności od jakości żywienia, warunków higienicznych i starań obsługi mogą przygasać lub się nasilać. Njagorsze są pozorne samowyleczenia, prowadzące najczęściej do uogólnienia się zakażenia w stadzie. (...) Fermy po grzybicy powinny przez 1-2 lata stosować szczepienia profilaktyczne. Jest to podyktowane możliwością istnienia nosicielstwa grzybów wśród zwierząt oraz okresem przeżywalności zarodników, wynoszącym kilka, a czasem nawet kilkanaście lat


pocieszające, co? :)


a jeśli szukasz koniecznie choroby układu pokarmowego która może być powiązana z zapaleniem spojówek no to: pseudomonas aeruginosa
czyli to o co podejrzewałam Ciacha z opisu choroby :) i zbiera tak ogromne smiertelne zniwo. ponoć.
« Ostatnia zmiana: 17 Cze, 2009, 18:06 wysłana przez dream* »

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
Odp: it's ok to be gay!
« Odpowiedź #177 dnia: 17 Cze, 2009, 21:03 »
oby nie :P i to z "samoistnymi wyleczeniami" też oby nie :P ja podejrzewam że to stres-Sfera podczas ciąży była kosmicznie eksploatowana fizycznie i jeszcze leczona antybiotykami, przeprowadzka. i to chyba na niej takie żniwo zebrało. bo Wacuś ma się jak pączuś w maśle-zwłaszcza teraz jak rankami topi się w futrze swej nowej lokatorki-tak się wtula, że tylko nochal zachłanny tlenu wystaje :D bo reszta to zmrużone oczy w błogostanie i położone uszka. a ona się dumnie nadyma-ma futro takie to się i nadyma :D w ogóle jakaś strasznie kokieteryjna-wywija tym ogonem, przeciąga go w łapkach-no prezencja pierwsza klasa jak dla mnie :D
bo Buba nigdy na nic nie chorowała właściwie. trzyma się weteranka :D
P.S.-ja mam jeszcze pytanie z zakresu grzybicy-ile daktarinu w pudrze dosypywać maluchom do jednorazowej kąpieli?

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: it's ok to be gay!
« Odpowiedź #178 dnia: 18 Cze, 2009, 15:22 »
Zieffka, ja tam sobie nie szczędziłam. w ogole ja mam niestety tendencje do przesady, co objawia się tym, że nawet głupi krem do twarzy nakładam jak maseczkę bo żyję w takim przeświadczeniu, że będzie skuteczniej, teraz musze walczyć ze sobą zeby nie przesadzać z antybiotykami.
no wiec, ja w swoim akwarium sypałam warstwe piachu, a pozniej 'malowałam ją na biało' daktarinem - co wychodziło gdzieś 20 machnięć :) mieszałam i wstawiałam do kąpieli.




no a dziś już jesteśmy po 3ciej serii antybiotyku, od teraz będą go dostawały tylko co 2gi dzień, na przemian z lakcidem. po skonczeniu kuracji ornitynę.
w piątek lub poniedziałek będą już wyniki badań kupek, a cała kuracja zostanie zakończona 28 -> 1 lipca zostaną oddane kupki do badanie ELISA i zobaczymy co dalej. od 6tego mam urlop więc gdyby moja metoda nie poskutkowała, będę mogła zająć się leczeniem konwencjonalnym i ew szybko reagować na wypadek jakiś powikłań. wolałabym tego uniknąć, bo będzie się to niestety wiązało z uśpieniem Yukiego i koniecznością uprzedniego dokarmiania Ciacha bo póki co jest za słaby na kurację.

Męczy mnie to, bo mam wrażenie, że wszystko to nic nie warte działanie na oślep. nie wierzę, że się uda. :( Mam tyle wątpliwości... nie wiem, czy nie poobciążam im wątroby, nie wiem czy podawanie co 2gi dzień ma sens czy może powinnam podawać codziennie, ale tego się boję ze względu na wątrobę. Nie mam z kim tego skonsultować bo weci uważają, że Ciacho jest zdrowy, choć niedługo będę mogła im machać wynikami badań, tyle, że już teraz jak konsultowałam sprawę to tylko słyszałam metronidazol i furazolidon...  :?
« Ostatnia zmiana: 18 Cze, 2009, 15:36 wysłana przez dream* »

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: it's ok to be gay!
« Odpowiedź #179 dnia: 18 Cze, 2009, 16:44 »
Może podawaj im Hepatil 2xdziennie po 1/4tabletki.Zawsze to jakaś osłona  wątroby a  zawiera Ornitynę.Mel  jest na Hepatilu od momentu zatrucia.

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: it's ok to be gay!
« Odpowiedź #180 dnia: 18 Cze, 2009, 17:09 »
nom, mam już hepatil, tylko własnie nie znałam dawkowania i w dodatku nie wiem jak reaguje z benzoimidazolami, bo jak zauważyłam, ulotka jest bardzo skąpa a boję się połączyć tyle leków, żeby nie doprowadzić do zatrucia :( dlatego ornitynę postanowiłam stosować po zakonczeniu kuracji. mówiłam, że wszystko jest na oślep... bez sensu :(
« Ostatnia zmiana: 18 Cze, 2009, 17:22 wysłana przez dream* »

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: it's ok to be gay!
« Odpowiedź #181 dnia: 18 Cze, 2009, 18:51 »
Jest jeszcze hepar compositum,lek homeopatyczny ,poleciła mi go Ania Ryś.Mel dostawał go 3miesiące codziennie w zastrzyku .Niestety lek jest na receptę.1opakowanie (5amp po 2ml)kosztuje ok.70zł

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
Odp: it's ok to be gay!
« Odpowiedź #182 dnia: 18 Cze, 2009, 19:27 »
ej-ja słyszałam o essentiale-że można...i to mi Wojtyś doradziła kiedyś. może warto się spytać ile przy kuracjach antybiotykiem doustnym się podaje tego?

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: it's ok to be gay!
« Odpowiedź #183 dnia: 18 Cze, 2009, 19:39 »
nie ma chyba wiekszej różnicy czy essentiale czy hepatil :) jakoś ornitynie bardziej ufam, tylko, nie chę łączyć ze sobą tylu substancji bo nie wiem czy jest to wskazane czy nie wskazane a nie chce doprowadzić do zatrucia. Wątroba ma jakąśtam zdolność regeneracji, poza tym albendazol nie wchłania się jakoś super z układu pokarmowego, więc nie powinien jej tak bardzo obciążać więc myślę, że ornityna po kuracji da sobie radę, poza tym moje kule i tak mają dietę "wątrobo-friendly" czyli niskotłuszczową, więc nawet jeśli się w pełni nie zregeneruje to i tak powinna jeszcze długo sobie popracowac.


oby..

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
Odp: it's ok to be gay!
« Odpowiedź #184 dnia: 18 Cze, 2009, 19:48 »
ja trzymam kciuki :P i tak już mi odpadają z tego trzymania, ale trzymam i trzymać nadal będę...zaraz idę dalej uczyć tego moje szczyle :D
a muszę korzystać, bo brązulka mi się nawróciła i wreszcie jej mija foch po mojej nieobecności w domu (czyt. nie dziabie i do ręki przychodzi :) )

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: it's ok to be gay!
« Odpowiedź #185 dnia: 18 Cze, 2009, 19:53 »
bo XXL ma predyspozycje do bycia miziakiem :) w koncu lubi drapanko pod brodka i tak wdziecznie się wystawia :) ja to zazdroszczę tego ogromu futra do drapania, i tej wielkiej główki wystawiającej się by ją podrapać pod szyjką, mruuu mruuu :)

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: it's ok to be gay! [ Filip, Yuki, Ciacho + tymczasowicze ]
« Odpowiedź #186 dnia: 19 Cze, 2009, 21:44 »
Filip: 571 g!
Ciacho: 554 g!
Yuki: 537 g!

obecnie wagowy rozkład sił wygląda tak:

Filip: 507g
Ciacho: 484g
Yuki: 471g

jednak należy do tych wyników dodać około 20 gram jako, że chłopcy byli przed posiłkiem a niestety dobowe wachania wagi to +/- 20/30 gram

schudli, schudli, ale nie jakoś okropnie. Yuki i Filip wyglądają jak otłuszczone bąki - co pewnie wiąże się z brakiem ruchu, bo nie wypuszczam ich z terrarium żeby później zminimalizować ryzyko ponownego zarażenia np gdzieś z podłogi czy coś.

okropnie się też cieszę, że moje bąki jakoś nie garną się do koprofagii :)

zmieniłam sposob leczenia, albendazol wchłania się w <5% więc niby malutko i jakoś nie powinno super obciążać wątroby, ale jego wchłanianie intensyfikują posiłki bogate w tłuszcze :) więc leczenie wygląda teraz tak, że nie na wieczor dostaja lek - bo wiadomo, ze wieczorem jedzą, a na dzień i w ciągu dnia jedzą same zioła i sianko, wieczorem dostaja hepatil i granulat + zarodki pszenne + siemię + płatki owsiane.

w poniedziałek odbieram wyniki, dziś cośtam dzwonili, że muszą jeszcze raz coś sprawdzić.. [dziwne, oby nie wrozylo nic złego]
a za 9 dni koniec kuracji :)boże jakbym chciala zeby wszystko się udało, póki co, apetyt i ruchliwość jest bardzo zwodnicza, bo raz jest skrajnie wysoka, a innego dnia wręcz zastanawiam się czy nie przesadzam i nie robie im krzywdy było nie było, niekonwencjonalnym leczeniem. Wydaje mi się, że garb Ciacha się dosc znacząco zmniejszył i teraz to co wystaje to tylko dlatego, że jest dosyć chudy, ale nie wiem... mozliwe, ze to moje urojenia i siła autosugestii podyktowana nadzieją ...
« Ostatnia zmiana: 20 Cze, 2009, 00:37 wysłana przez dream* »

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: it's ok to be gay!
« Odpowiedź #187 dnia: 24 Cze, 2009, 00:55 »
klik?

idzie nam w tyłki ;D
czyli tyją, powolutku ale jednak systematycznie. waga pnie się w górę. optycznie i objętościowo też się powiększyli. Niestety Ciacho najmniej znacząco ale już nie jest tak pokrzywiony. zaczynam wierzyć, że wyzdrowieją...
« Ostatnia zmiana: 24 Cze, 2009, 00:58 wysłana przez dream* »

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline greatdee

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1110
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Skarboń-u Dream (Sowa, Bzyq, Fiołek (*))
    • a tym się zajmuję zawodowo :)
Odp: it's ok to be gay!
« Odpowiedź #188 dnia: 24 Cze, 2009, 01:18 »
Noo, szylkowe okrągłe siedzisko :) Będzie dobrze!!


Para qué vivir tan separados
si la tierra nos quiere juntar,
si este mundo es uno y para todos
todos juntos vamos a vivir.

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: it's ok to be gay!
« Odpowiedź #189 dnia: 26 Cze, 2009, 13:42 »
bedzie albo i nie bedzie... Yuki całymi dniami i nocami lezy bez ruchu na boku, nie reaguje na nic, mimo, ze kiedys w ogóle przyłapac go w takiej pozycji to nielada wyczyn a najmniejszy szmer powodował zerwanie sie na równe nogi. Ogólnie tak wyobrazałam sobie zawsze jego stan przed tym zanim zaśnie z powodu cukrzycy, wydaje mi się, że to już następuje :(

oczywiście, moge sie mylic, bo juz pare razy tak myslalam, ze to koniec, a mimo to, teraz ma sie najgorzej.

jestem w kropce, nie wiem czy sie decydować na kolejną adopcję zeby zaaferowane nowym kolegą nie zauwazyły braku jednego z nich, zeby mogły sie dalej w 3kę tulić i iskać, czy nie robić nic? a może poprzestać na 2jce miziastych kuleczek :) [Yuki to outsider] jestem w mega kropce.

nie mówiąc, że serce rozdziera mi niemy krzyk przeplatany z nadzieją "on jak zawsze tylko udaje".

wydaje mi sie, że jednak już nie. miał kwasice ketonową i choć lek który niby wybrałam nie jest metabolizowany w nerkach to zmiana diety pewnie tak zaowocowała pogorszeniem kondycji - zarodki pszenne + płatki owsiane jako dodatek do mieszanki ziół z granulatem które jadły wczesniej - za dużo cukrów pewnie przyspieszyło przebieg choroby :(((( ale nie miałam wyjscia, bo on i Ciach byli za słabi zeby egzystować na samym niskokalorycznym granulacie i ziołach.



:((((((((((((((((((

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline yoostynka

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 370
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Rysia ;-) i Edzio
Odp: it's ok to be gay!
« Odpowiedź #190 dnia: 26 Cze, 2009, 13:51 »
Alinko, nie poddawaj się Trzeba wierzyć, że będzie dobrze
Twoje szylki to mocne łobuziaki, poradzą sobie ze wszystkim
Yuki już tyle razy udowodnił, że nie straszna mu cukrzyca
A jak będziesz potrzebowac pomocy lub wsparcia psychicznego wal jak w dym, pomożemy na pewno

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: it's ok to be gay!
« Odpowiedź #191 dnia: 26 Cze, 2009, 13:55 »
może, za 2 dni koniec leczenia, jeszcze tylko 3 dawki leku, oby wyniki były dobre bo sie załamie :(
jak beda to znow dieta granulat+zioła+siano a najwyzej najsłabszego Ciacha bede juz indywidualnie podtuczsc criticalem a Yuki niech przybiera na wadze w swoim tepie bez dodatkowych tłuszczy i cukrów.

dzieki, ze moge na was liczyc :*
narazie, odpukac poza tym, że strasznie smutno na niego patrzeć w takim stanie, nic sie nie dzieje złego.

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: it's ok to be gay!
« Odpowiedź #192 dnia: 26 Cze, 2009, 15:05 »
Alinko-pupcia na zdjęciu fajniutka i grubiutka. Ale proszę nie załamuj się -Yuki  jest dzielny i na pewno stawi czoło chorobie.Trzymam kciuki.Pamiętaj że jednak cuda się zdarzają a dowodem na to jest chociażby Karmelek.

Offline owiabiks

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 659
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Bratek, Fiołek(*), Irys(*), Malwin(*),Narcyz(*)
Odp: it's ok to be gay!
« Odpowiedź #193 dnia: 26 Cze, 2009, 15:06 »
Przykro czytać o słabości Yukiego. Mimo wszystko mam nadzieję, że będzie dobrze. Trzymaj się.

Flora (ja)
i fauna (  Bratek - szynszyla; Nikon- york;  Lili(a) - selkirk rex; Kajtek- nimfa)

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: it's ok to be gay!
« Odpowiedź #194 dnia: 26 Cze, 2009, 16:10 »
dzieki za kciuki i wsparcie.

mam nadzieje, ze za 3 dni gdy skonczymy leczenie, i wróci normalna dieta a więc spadnie poziom cukru we krwii znów bedze czuł się dobrze.
przynajmniej chciałabym aby tak było, choć wiem, ze cukrzyca to taka równia pochyła i jeśli postępuje to praktycznie nie da rady się cofnąć.

zobaczymy.

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Aśińska

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 616
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zuzia w serduszku.Obecnie Maxsiu i Neo aksamitki
Odp: it's ok to be gay!
« Odpowiedź #195 dnia: 26 Cze, 2009, 18:02 »
Trzymam z całych sił kciuki , aby wszystko dobrze się skończyło i kulek wrócil do zdrowia.

Offline krusia30

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 94
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Hugo(23.08.06-14.06.09);Hugolina(26.06.09)
Odp: it's ok to be gay!
« Odpowiedź #196 dnia: 27 Cze, 2009, 22:16 »
Zwierzątka są the best!!Najzabawniejsze szynszyla z kotem w koszyku i jakie minki zabawne(jak w tej reklamie z tv kot i pies sru-sru),albo jak kot wylegiwał się w klatce.Super,wyjątkowe zdjęcia!! [polecam]

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: it's ok to be gay!
« Odpowiedź #197 dnia: 28 Cze, 2009, 22:16 »
Yuki chudnie, waży już niecałe 400 gram, jest swoim cieniem :((

PS: troszke mnie tu nie będzie. Muszę sobie zrobić mały urlop bo nie czuję się najlepiej psychicznie, a poza tym chcę spędzić z nim jak najwięcej czasu.

gdyby coś, znacie mojego maila, i moje GG.

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D
Odp: it's ok to be gay!
« Odpowiedź #198 dnia: 28 Cze, 2009, 22:39 »
kurcze  :( trzymam kciuki za Yukiego, mam nadzieję że jeszcze długo z Tobą będzie.

Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: it's ok to be gay!
« Odpowiedź #199 dnia: 28 Cze, 2009, 22:43 »
To odpoczywaj Alinko i oby Yukiego stan sie poprawił, tego ci życzę. Ciężko się czyta o chorobach takich ślicznych slodkich kuleczek  :icon_frown:.


reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

 

SimplePortal