29 Mar, 2024, 01:05

Autor Wątek: FUTRA, SKÓRY, FERMY - temat DRAŻLIY  (Przeczytany 16592 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Olav

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 10
  • Uzbierane migdały: 0
FUTRA, SKÓRY, FERMY - temat DRAŻLIY
« dnia: 31 Mar, 2005, 22:08 »
Czy wszyscy na tym forum są przeciwni takiej częśici odzieży jak futro?? Nie mowie tu o przeznaczaniu domowych zwierzakow na futerko do noszenia, ale o futrach wykonanych ze zwierzatek specjalnie w tym celu przez kogoś chodowanym. Z góry proszę aby nie opowiadały się przeciw futrom osoby, które mają skórzane buty, czy chociażby pasek, bo to zakrawa na hipokryzję.

/cały temat scaliła dream*
« Ostatnia zmiana: 04 Lis, 2007, 21:52 wysłana przez dream* »

Zwierzaki:Rybki; foxterier; myszy (czarno-biale i szare); chomik; ptaszniki: B.Boehmei, G.Rosea, G.Pulchra

vka

  • Gość
Odp: FUTRA, SKÓRY, FERMY - temat DRAŻLIY
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Mar, 2005, 22:30 »
Jak dla mnie takie pytanie, na tym forum (gdzie urzędują sami szylomaniacy i wogóle zwierzakolubni), jest nie na miejscu!!!!!!!!!!
Pozdr
vka :bije:

Offline Olav

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 10
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: FUTRA, SKÓRY, FERMY - temat DRAŻLIY
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Mar, 2005, 23:09 »
Czemu nie na miejscu?? Chodzi mi o takie prawdziwe zdanie na temat noszenia na sobie zwierząt, a nie o gadanie, że futra są be przez osobę, która nosi skórzane buty. Ja zwierzatka bardzo lubie, mam ich trochę, chcę mieć więcej, ale noszę skórzane buty, pasek, rękawiczki, a skóre na motor też mam prawdziwą a nie sztuczną. A moja narzeczona na przyklad - jakbyś zobaczył jej podejście do futrzaków, to nie uwierzylbyś, że moze nosić futro, a w szafie Kasi najbardziej w oczy rzucają się srebrne lisy...

A z ciekawości, nie masz żadnej skórzanej garderoby??

Zwierzaki:Rybki; foxterier; myszy (czarno-biale i szare); chomik; ptaszniki: B.Boehmei, G.Rosea, G.Pulchra

vka

  • Gość
Odp: FUTRA, SKÓRY, FERMY - temat DRAŻLIY
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Kwi, 2005, 12:12 »
A ja dalej się upieram, że pytanie o naszą opinię o futrach na forum szylek, które jak wiemy są przez niektórych specjalnie trzymane na futerka jest nie na miejscu.  :bije: I tej wersji będę się trzymać.
 :evil:  Pozdr
vka

Offline ewa i juz

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 429
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Puniaczka, Pusia i Spajka zapamiętam na zawsze
Odp: FUTRA, SKÓRY, FERMY - temat DRAŻLIY
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Kwi, 2005, 13:54 »
to ja "ewa i juz" noszę skórzane butki, pasek, torebkę - ale są to wytwory ze skóry zwierząt których mięso się je - więc są że tak powiem w całości przetworzone - nie wyobrażam sobie natomiast noszenia futra z jakiejś nieszczęsnej zwierzyny która została do tego celu przetrzymywana w klatce - oczywiście fiterko jest cacy ale na właścicielu - natomiast futro na człowieku i owszem ale tylko sztuczne (jest ich taki wybór że aż oczopląsu dostać można)

życie jest piękne - dalej tak uważam

Offline Olav

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 10
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: FUTRA, SKÓRY, FERMY - temat DRAŻLIY
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Kwi, 2005, 15:51 »
Cytat: ewa i juz
ale są to wytwory ze skóry zwierząt których mięso się je


To, czy sie je, to jest to samo :P Dla mnie to żaden argument.... Oki,nie chcecie, to nie chodźcie w futracha, ale np. nie jedzcie też miesa, chodzi mi o to, ze to hipokryzja jest...


Cytat: ewa i juz
(jest ich taki wybór że aż oczopląsu dostać można)


Ale sa slabsze jakościowo i mniej pszyjemne :P

Zwierzaki:Rybki; foxterier; myszy (czarno-biale i szare); chomik; ptaszniki: B.Boehmei, G.Rosea, G.Pulchra

Claudi

  • Gość
Odp: FUTRA, SKÓRY, FERMY - temat DRAŻLIY
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Kwi, 2005, 16:10 »
Taki sposób rozumowania Olav jest bardzo niebezpieczny. Dam przykład:

Używasz zegarka? Ma skórzany pasek? Jesteś hipokrytą!

Masz biurko w domu? Jest z drewna? A wyręby lasów w Brazyliii? Jesteś hipokrytą!

Jeździsz motorem? Niszczysz spalinami środowisko! Jesteś hipokrytą!

Lubisz motoryzację? Kupujesz smary i oleje? A wycieki ropy na oceanach? Jesteś hipokrytą!

Ja chodzę w skórzanych butach, jem mięso i cóż z tego za wniosek? Że nienawidzę zwierząt, bo korzystam z tych produktów? Nie można a raczej nie da się świata podzielić na czarne i białe - zawsze będą występowały pewne odcienie szarości.

I powiem więcej: nienawidzę wszystkich zawodów, które bazują na cierpieniu zwierząt, nienawidzę także tych, którzy podejmują się transportu zwierząt do ubojni, nie mówiąc o tych, którzy tego uboju dokonują. To że noszę buty i pasek ze skóry nie oznacza wcale, że popieram takie działania.

Co do futer: zwróć uwagę, że żwierzęta zabijają inne zwierzęta w celu zaspokojenia głodu, nie ma natomiast żadnych zwierząt, które zabijają inne tylko po to by odziać się w ich futro. Sprawa jedzenia to jedna sprawa i ani ja ani Ty tego nie zmienimy. Zresztą nie dotyczy to samego tylko mięsa - wiele innych produktów spożywanych przez człowieka pochodzi od zwierząt i zwierzęta te są bardzo często wykorzystywane ponad normę by zwiększyć ich produkcję.
Sprawa futer jest według mnie sprawą odrębną - NIE MUSISZ KONIECZNIE mieć futra z szynszyli lub norek, by zapewnić sobie ciepło, są przecież inne rónie ciepłe materiały, prawda?

Offline Szu

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 135
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szu, Oggi, Filip, Ping, Pong, Bezia(+)
Odp: FUTRA, SKÓRY, FERMY - temat DRAŻLIY
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Kwi, 2005, 16:53 »
W 100 % zgadzam sięz tym co napisał Claudi, ale wiesz powiem Ci jeszcze że bezczelnością z Twojej strony jest pisanie na tym forum "a w szafie Kasi najbardziej w oczy rzucają się srebrne lisy... " to po prostu świadczy o niej jak również o Tobie że pisząc to chwalisz sie ze boszzzzz moja dziewczyna ma futro.. A czy Twoja dziewczyna czy też ty zastanowiliście sie ile zwierzaków musiało zginąć żeby to futro było zrobione tylko i wyłącznie dla waszej zachcianki... Jeśli chodzi o jedzenie, to chyba nie bardzo trafiłeś bo jeść trzeba, bez tego nie przeżyjesz..natomiast bez furta to juz chyba inna sprawa... Tak tak teraz powiesz.. a wegetarianizm - no niestety po pierwsze nie każdy moze być wegetarianinem a po drugie jest to naturalne że mięso zwierząt po prostu się je, zresztą nie tylko mięso bo jak juz Claudi powiedzial jest wiele produktów pochodzenia zwierzęcego które są niezbędne do funkcjonowania w kuchni. Można prowadzić rozleglą dyskusje na ten temat no bo pasek u spodni no bo buty ale moje zdanie jest takie że są to zupełnie odrębne sprawy. Każdy ma w sobie jakis system oceny ..co jest dobre a co złe.. ja nigdy nie założyłabym naturalnego futra !!! Nie mogłabym w nim przejsc nawet metra nie myśląc o tych zwierzętach które musialy zginąć ...ale jak widać nie wszyscy podchodzą do tego podobnie jak ja. Szkoda tylko że wypowiadasz sie w taki sposób na temat futer na forum, gdzie wchodząc na stronę głowną na pierwszy rzut oka widać napis:futro wygląda najlepiej na włąścicielu ...no cóż..pozostawie to bez komentarza

Offline Olav

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 10
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: FUTRA, SKÓRY, FERMY - temat DRAŻLIY
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Kwi, 2005, 23:33 »
Cytat: Claudi
Ja chodzę w skórzanych butach, jem mięso i cóż z tego za wniosek? Że nienawidzę zwierząt


Wlasnie chodzi mi o to, że to NIE_JEST równoznaczne z nienawiścią do zwierząt!!


Cytat: Szu
wchodząc na stronę głowną na pierwszy rzut oka widać napis:futro wygląda najlepiej na włąścicielu ...


Wlaśnie ten banner skłonił mnie do napisania tego postu, wiesz ja naprawde bardzo lubie zwierzaki i nie pozwolilbym moim zrobić krzywdy, ale jak ktoś choduje je na futro?? Ale jak napisaleś
Cytat: Szu
Każdy ma w sobie jakis system oceny
, tylko to przeciwnicy futer potrafią oblać farbą czyjeś futro za kilka(dziesiąt) tysięcy...

Zwierzaki:Rybki; foxterier; myszy (czarno-biale i szare); chomik; ptaszniki: B.Boehmei, G.Rosea, G.Pulchra

Offline Fiolka

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 622
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mysia-standart,Czapuś-beż polski,Dibek-biała mozai
Odp: FUTRA, SKÓRY, FERMY - temat DRAŻLIY
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Kwi, 2005, 00:04 »
wow-jaka dyskusja sie rozpętała :???:

...a moje szylki są kochane.....królisia Bunny też...

vka

  • Gość
Odp: FUTRA, SKÓRY, FERMY - temat DRAŻLIY
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Kwi, 2005, 02:07 »
Olav, poszesz, że nie skrzywdził byś zwierzaczka a "bez zmrurzenia oka" piszesz o swojej dziewczynie i jej futrze z lisów. skoro na forum baner jest jaki jest to powinieneś z niego wyciągnąc jednoznaczny wniosek. Wydaje mi się, że ten temat to czysta prowokacja z Twojej strony. Po co pytasz o futra na forum szylek, czy myślisz że znajdziesz tu choć jedną osobę która napisze, że są ok ( chyba tylko te niebieskie ze sztucznego włosia).
pozdr
vka

Offline Olav

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 10
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: FUTRA, SKÓRY, FERMY - temat DRAŻLIY
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Kwi, 2005, 18:42 »
Cytat: vka
Po co pytasz o futra na forum szylek, czy myślisz że znajdziesz tu choć jedną osobę która napisze, że są ok ( chyba tylko te niebieskie ze sztucznego włosia).


Nie chodzi mi o to... zastanawiam się tylko, czemu ludzie, którzy nie chca nosić futer, tak ganią innych za to?? Dla mnie jest to indywidualna decyzja - chcę, to noszę, a nie chce to ni noszę... Ale wqrza mnie coś takiego, jak moja znajoma idąca na pochód przeciwko futrom w skórzanych butach, dla mnie futro i skórzane buty, to to samo!!!

Zwierzaki:Rybki; foxterier; myszy (czarno-biale i szare); chomik; ptaszniki: B.Boehmei, G.Rosea, G.Pulchra

Offline Smutna Magda

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 141
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: FUTRA, SKÓRY, FERMY - temat DRAŻLIY
« Odpowiedź #12 dnia: 04 Kwi, 2005, 19:18 »
Cytuj
Wlaśnie ten banner skłonił mnie do napisania tego postu, wiesz ja naprawde bardzo lubie zwierzaki i nie pozwolilbym moim zrobić krzywdy, ale jak ktoś choduje je na futro??

A czy ty zdajesz sobie sprawe ajkie warunki panuja na fermach chodowlanych, gdzie zwierzeta zyja w malenkich brudnych klatkach, w wielkim stresie, czasem sa niedozywione (takich przykladow mozna by dlugo wymieniac) i tak przez cale swoje krotkie zycie?? naprawde wielkie szczescie maja zwierzatka, ktore ktos z tamtad wykupi a potem zyja normalnie (sadze ze zawsze zostaje im jakis uraz psychiczny). A jesli maja pecha to potem umieraja np. duszone w spalinach... brrr az mi ciarki przeszly....  [jestem_zly]
radze zajrzec czasem na stronki o takiej tematyce i poogladac zdjecia.... :?

Offline Olav

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 10
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: FUTRA, SKÓRY, FERMY - temat DRAŻLIY
« Odpowiedź #13 dnia: 05 Kwi, 2005, 17:26 »
Cytuj
radze zajrzec czasem na stronki o takiej tematyce i poogladac zdjecia....


Propaganda - świnie ktore zjadasz wcale nie mają lepiej, a częst są żywcem zanurzane we wrzątku, bo maszyna zle gardlo poderżnęła...

Zwierzaki:Rybki; foxterier; myszy (czarno-biale i szare); chomik; ptaszniki: B.Boehmei, G.Rosea, G.Pulchra

Offline Andreas

  • SZYNSZYL BERSERK !
  • Administrator
  • ~Przewodnik Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 2156
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: FUTRA, SKÓRY, FERMY - temat DRAŻLIY
« Odpowiedź #14 dnia: 06 Kwi, 2005, 11:32 »
Cytuj
Ale wqrza mnie coś takiego, jak moja znajoma idąca na pochód przeciwko futrom w skórzanych butach, dla mnie futro i skórzane buty, to to samo!!!

Gratuluje twojego radykalizmu. Z jednej strony walczysz o jak najdalej posunieta tolerancje a z drugiej głosisz poglady fundamentalne. Czy naprawde we wszystkich swoich działaniach jesteś tak jednoznacznie określony ? Nie dostrzegasz różnicy pomiedzy dobrami "luksusowymi" a dobrami "podstawowymi" ?

Andreas
~@">    ~@">
powyżej - Muszkieterowie
sig under permanent construction,

Offline Smutna Magda

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 141
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: FUTRA, SKÓRY, FERMY - temat DRAŻLIY
« Odpowiedź #15 dnia: 06 Kwi, 2005, 16:22 »
Cytuj
świnie ktore zjadasz wcale nie mają lepiej, a częst są żywcem zanurzane we wrzątku, bo maszyna zle gardlo poderżnęła...

A czy uważąsz, że ja te 'świnie' jem dla przyjemnośći???!!!! NIE!!!! Jem, ponieważ moi rodzice nie akceptują wegeterianizmu, a wyrzucanie mięsa, które juz leży na talerzu nic by tym biednym zwierzętom nie pomogło. Jestem pewna, że w przyszlośći zostanę wegetarianką niezależnie od okolicznośći.

Offline xenarthra

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 456
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: FUTRA, SKÓRY, FERMY - temat DRAŻLIY
« Odpowiedź #16 dnia: 06 Kwi, 2005, 19:45 »
co do futer to chcialabym powiedziec, ze futra sztuczne obecnie oferowane sa bardzo dobrej jakosci i tez moga kosztowac kupe pieniedzy, a odroznic od prawdziwego moze wprawne oko znawcy, wiec uwazam ze sa to tylko glupie wymowki, ze nosze prawdziwe bo sztuczne jest be i niemile. to nie te czasy, ale komu by sie chcialo szukac takiego futra i placic tyle pieniedzy jak mozna miec prawdziwe?! i to wlasnie bledne kolo tych ktorzy nosza futra prawdziwe czest tylko po to, by pochwalic sie znajomym, a to nie to samo co zjesc swinke po to by nie glodowac. a wegetarnianizm? pomojajac to ,ze w naszym klimacie bez odpowiedniego nadzoru i doskonalej wiedzy nad ta dieta jest to kompletnie niemozliwe (chodzi mi o efekt zdrowotny). wazywa tez musza gdzies rosnac = wyreby lasow, terenow siedliskowych wielu gatunkow zwierzat, ktore bardzo cierpia, a nawet i z kazdym dniem obecnie ginie bezpowrotnie kilkaset gatunkow, bezpowrotnie, stosowane srodki ochrony roslin (chemiczne)= zatrucie i wyniszcanie srodowiska toksycznymi zwiazkami bezposrednio z pol jak i ze skladowisk pojemnikow po srodkach ochrony roslin. moglabym jescze duzo o tym pisac, bo znam sie na tym bardzo dobrze :) wiec tak jak zostalo tu napisane przez Claudiego swiat nie mze byc czarny i bialy. zawsze cos bedzie nie tak, obojetnie jaka droge wybierzemy, wiec po prostu musimy ograniczyc sie do tego co niezbedne do zycia i nie brac od Ziemi wiecej niz potrzebujemy.

hakuna mata ta

Offline Pchełka: )

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 221
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog :)
Odp: FUTRA, SKÓRY, FERMY - temat DRAŻLIY
« Odpowiedź #19 dnia: 01 Sty, 2006, 20:02 »
ILE ZWIERZĄTEK, NIEIWNNYCH ZWIERZĄTEK MUSO STRAIÆ ŻYCIE ŻYBY JAKIŚ DEBIL MÓGŁ SOBIE MIEÆ KOŁUDRE Z FUTRA :!!:  :!!:  :!!:  :!!:  :!!:  :!!:  :!!:  :!!:
POPROSTU COŚ MNIE TRAFIA

NIECH ONI MI SIE NA OCZY NIE POKAZUJĄ BO NIE RĘCZE ZA SIEBIE :strzela:  :strzela:

[K][A][R]
  • [L][N][A]  [P][C][H][E][L][K][A]

Offline lordlarryv

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 12
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: FUTRA, SKÓRY, FERMY - temat DRAŻLIY
« Odpowiedź #20 dnia: 02 Sty, 2006, 03:38 »
Przecież te zwierzaki są hodowane by być futerkiem,nikt ich dla swojej satysfakcji ich nie hoduje w tysiącvach, i to dzięki ludziom którzy hodują zwierzaki mamy możliwość zabawy w hobby związane z szalkami.
Zresztą skoro tak się czepiacie hodowców, to czemu sami trzymacie szylki w klatkach a nie wywiezieci swoich pociech do Chile  :roll:

Offline Andreas

  • SZYNSZYL BERSERK !
  • Administrator
  • ~Przewodnik Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 2156
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: FUTRA, SKÓRY, FERMY - temat DRAŻLIY
« Odpowiedź #21 dnia: 02 Sty, 2006, 11:13 »
Cytat: lordlarryv
Przecież te zwierzaki są hodowane by być futerkiem

A czy Ty także swoje zwierzatka hodujesz dla futra ? Co chcesz osiągnąc - wrzucając swoją "odkrywczą" teorie na Forum Miłosników Szynszyli ? Swoje szynszyle trzymasz w klatce - i jak rozumiem uznajesz za słuszne wpisać to jako przytyk dla innych użytkowników Forum ?Czy - w świetle twojej odkrywczej teorii swoje trzymasz na wolności - ponieważ mieszkasz w Chile ? Nie dostrzegasz różnicy pomiędzy powyższymi linkami a trzymaniem szynszyli w klatce ? Ostrzegam że jeśli chcesz rozpocząc "odkrywczą" dyskusję w tym watku - to ja bede się temu uważnie przygladał ...

Andreas
~@">    ~@">
powyżej - Muszkieterowie
sig under permanent construction,

Offline lordlarryv

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 12
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: FUTRA, SKÓRY, FERMY - temat DRAŻLIY
« Odpowiedź #22 dnia: 03 Sty, 2006, 04:17 »
ja swoje trzymam dla zwykłej przyziemnej satysfakcji z tych zwierzaków. Jednak ja mam świadomość realiów i wiem że gdyby nie hodowla zwierzaków na futerka to ani ja , ani nikt inny by ich nie miał, bo by już dawno wyginęły.
To że ktoś je hoduje dla futerka nie jest naganne o ile sa zabijane w normalnych warunkach :] a co do tego chile to jest to skierowane do osób uznających się za obrońców zwierząt przed przemiałem na futerko, ale sami je trzymają w klatkach, ja je trzymam w klatkach i gdybym miał pieniążki to chodziłbym w futrze z nich bo jest nadwyczajne  :D

Offline kea

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1074
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Srebrna Strzała, Paproch, Pluszysława, Szeherezada
Odp: FUTRA, SKÓRY, FERMY - temat DRAŻLIY
« Odpowiedź #23 dnia: 03 Sty, 2006, 09:13 »
Cytat: lordlarryv
gdyby nie hodowla zwierzaków na futerka to ani ja , ani nikt inny by ich nie miał, bo by już dawno wyginęły.


a nieprawda bo one sa na wyginieciu wlasnie dlatego ze ludzie je wylapywali dla futer, jakby im dali spokoj, to by nie bylo problemu z wyginieciem

Cytat: lordlarryv
i gdybym miał pieniążki to chodziłbym w futrze z nich bo jest nadwyczajne

rece mi troche opadly ale coz, kazdy moze miec swoje zdanie podobno ;)

[-chomik-]

Offline wishina

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 143
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tunia - kofana samiczki!
Odp: FUTRA, SKÓRY, FERMY - temat DRAŻLIY
« Odpowiedź #24 dnia: 03 Sty, 2006, 11:29 »
Ten wątek wzbudził moje emocje. Przykro patrzeć na takie rzeczy, tym bardziej jeśli tak jak ja, nie je się od wielu lat mięsa i unika rzeczy, do których stworzenia zginęło zwierze. Myślę, że czym innym jest zabijanie zwierząt dla pokarmu, a czym innych dla celów estetycznych i upiększających. O ile to pierwsze wpisane jest w ludzką naturę, choć i tego da się uniknąć (po co komu serek z żelatyną jak może wybrać z agarem, pektyną, itp.) to na to drugie nie znajduję usprawiedliwienia!  :evil:  Powiem krótko - przykro jest patrzeć na ludzką głupotę będąc samemu bezsilnym!!!

Eliza + Krzysiek, szyszka Tunia, goldenka Indi - pozdrawiają :D

 

pierścień z futra, spuchnięty siusiak, rozmiar penisa, opuchlizna, zmiana koloru...

Zaczęty przez maritkaDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 224
Wyświetleń: 117640
Ostatnia wiadomość 15 Kwi, 2015, 00:02
wysłana przez dream*
oderwany ogonek, oderwana skóra na ogonku, uszkodzony, bez futra...

Zaczęty przez 3jackiDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 75
Wyświetleń: 45013
Ostatnia wiadomość 18 Maj, 2013, 15:00
wysłana przez Bożena
[ GŁOSOWANIE KONKURSOWE ] 25listopada Dzień Bez Futra II edycja

Zaczęty przez dream*Dział Konkursy

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 14002
Ostatnia wiadomość 28 Cze, 2013, 00:44
wysłana przez sharlott90
III edycja konkursu: DZIEŃ BEZ FUTRA 25listopada 2013

Zaczęty przez dream*Dział Konkursy

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 4320
Ostatnia wiadomość 08 Gru, 2013, 00:02
wysłana przez dream*
II edycja konkursu: 25 listopada - dzień bez futra.

Zaczęty przez dream*Dział Konkursy

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 6607
Ostatnia wiadomość 23 Paź, 2012, 23:30
wysłana przez dream*
SimplePortal