hypothetical
28 Mar, 2024, 20:52

Autor Wątek: parka mieszana, samczyk + samiczka, czy warto? łączenie? i inne dyskusje.  (Przeczytany 38893 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline kea

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1074
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Srebrna Strzała, Paproch, Pluszysława, Szeherezada
moze daj fotke? :) co do tego ze to jeszcze malenstwo, to z tego co zauwazylam u mojej szczurzycy to narzady rodne nie zmienily sie bardzo od kiedy miala 3 miesiace :)

[-chomik-]

Offline Niunia

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 244
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Eliza i Nunuś
no wlasnie,sprobuje zrobic zdjecie.... tylko mam problem bo nie mam cyfrowki,moge trzasnac z komorki,ale nie wiem czy bedzie cokolwiek widac. Jakby co to napisze kea do Ciebie i przesle Ci fotki,oki?

[hehe_jezyk] Sylwunia [hehe_jezyk]

Offline kea

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1074
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Srebrna Strzała, Paproch, Pluszysława, Szeherezada
ok, albo do albumu :)

[-chomik-]

Offline _SmErFeTkA_

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 605
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Pchełek-beż, Duszek-biały, Florek-standart :)
A może to jest samiec ?? noe moga się poprostu kłócić o dominację.... i właśnie dlatego tak wskakuja ja tez tak miałam ale mam na 100% dwa samce  :cmok:

(\_/)       
(o.o )   // <--- szynszylek :)
(> < )//

Offline wishina

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 143
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tunia - kofana samiczki!
Ja miałam taki sam problem z moimi 2 samiczkami, też zmyliły mnie "jednoznacze ruchy", i popiskiwanie młodszej Tuni, a to chodziło o dominację w stadku...Dlatego dziękuję wszystkim za komentarze do zdjeć i pomoc- -jesteście kofani!!! :cmok:

Eliza + Krzysiek, szyszka Tunia, goldenka Indi - pozdrawiają :D

Offline akwodahs

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Uzbierane migdały: 0
Witam mam roczna samiczke - szara i wczoraj kupilismy dla niej kolege tez rocznego szynszylka - bezowego, coby nie dopuscic do wojny, chcielismy zobaczyc jak zareaguja na siebie na wybieg, puscilismy je razem i szynszylki chyba nie mialy nic przeciwko sowjemu towarzystwu, samiec od razu wzial sie do roboty, tylko co najgorsze, co chiwle bral sie do roboty az mu sie zrobil pierscien na siusiaku, jak tylko pierscien zauwazylismy sciagnelem mu go i znowu puscilismy je razem, tylko znowu samiec wzialk sie do roboty i sytuacja sie powtorzyla, pomozcie !!!
Czy te szynszylki beda tak caly czas ze soba milosc uprawiac czy to akurat taki okres, co zrobic z samcem - przeciez co godzine nie moge mu sprawdzac siusiaka :(
Na razie rozdzielilem je i siedza w osobnych klatkach, ale to bez sensu chcialem zeby nasza mala miala towarzystwo ...
Za wszelkie info z gory dzieki ...
Pozdr. Adam

« Ostatnia zmiana: 09 Paź, 2008, 14:14 wysłana przez coolmamcia »

Spieszmy sie kochac ludzi, tak szybko odchodza ...

Offline kea

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1074
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Srebrna Strzała, Paproch, Pluszysława, Szeherezada
moze ona ma rujke? a moze on nie chce jej zaplodnic tylko chce dominowac?

[-chomik-]

Offline Andreas

  • SZYNSZYL BERSERK !
  • Administrator
  • ~Przewodnik Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 2156
  • Uzbierane migdały: 6
Hmmm - zwykle to samiczka sprawia lanie i wtedy samic nie dobiera się tak często. Może rzeczywiscie nieszczęślwie trafiliście w okres rujki ;-/ Jesśli tak ... - to hmmm za 111 dni będziecie mieli więcej szczyli.
Z czasem powinno im przejść - ale zastanówcie się czy jesteście gotowi na małe szylki z regularnością raz - dwa razy w roku ?
jeśli tak - w porządku, jeśli nie - musicie pomyśleć albo o rozłączeniu obydwu - albo o sterylizacji któregoś z nich. Tak to jest - jeśli łączy się zwierzęta w pary.

Andreas
~@">    ~@">
powyżej - Muszkieterowie
sig under permanent construction,

Offline akwodahs

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Uzbierane migdały: 0
Z tego co czytałem na forum to raczej on nie chce dominować, tylko próbuje założyć rodzinkę, czy oreitujecie sie ile moze trwać ruja ??
I jak często pojawia się u samiczki ??
Pozdr. Adam

Spieszmy sie kochac ludzi, tak szybko odchodza ...

Offline Bond

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Wiadomości: 8
  • Uzbierane migdały: 0
mam samca i kupiłem samiczke dziwnie na niego piszczy i niewiem co zrobić a chcę je trzymać w jednej klatce ale samczyk gryzie samiczke i niewiem co zrobić prosze o rady :(

/scaliła coolmamcia
« Ostatnia zmiana: 09 Paź, 2008, 13:52 wysłana przez coolmamcia »

Offline karolajn

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 381
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Nie mozesz od razu umiescic ich razem, trzeba je przyzwyczajac powoli ( no chyba, ze sie szybko zaakceptuja ). Zreszta, na forum znajdziesz wszystkie rady odnośnie przyzwyczajania do siebie szynszyli. Przy okazji, w jakim wieku sa oba zwierzaki ?
« Ostatnia zmiana: 07 Kwi, 2006, 20:18 wysłana przez karolajn »

KaRoLc!a ;)

Offline Grażka

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 252
  • Uzbierane migdały: 2
  • Płeć: Kobieta
    • Szynszyle, które są kochane
No własnie - gdzies był cały poradnik, ale ja wciąż się chyba jeszcze gubię w nowej (zresztą lepszej) formule bo nie moge go znaleźć - a chciałam wrzucić Bondowi linka..

Czy ktoś go namierzył??

Bond - bądź bardzo ostrożny. One potrafią się nawet zabić przy poznawaniu. Zagryźć, zatłuc lub zagonić aż do całkowitego wyczerpania. Z reguły agresywniejsza jest samiczka, choć nie jest to regułą bez wyjątków.

Anioły są bezpłciowe, mogą się rozmnażać jedynie przez agitację - S J L ;-)

Offline Iza13

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 205
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Usulek=] i Taba w moim serduszku :(

Offline Grażka

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 252
  • Uzbierane migdały: 2
  • Płeć: Kobieta
    • Szynszyle, które są kochane
Dlatego własnie trzeba prosić o pomoc gdy sie samemu z czymś nie radzi :-)
thx!

Anioły są bezpłciowe, mogą się rozmnażać jedynie przez agitację - S J L ;-)

Offline karolajn

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 381
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Ja jestem w podobnej sytuacji co Bond, poniewaz rowniez mam samca i przedwczoraj dokupiłam mu samiczkę. Dziwnie sie zachowuja - raz sie wzajemnie iskają, potem jeden drugiego chce zdominowac, potem na siebie fukaja ( samiczka jest bardziej agresywna ), potem znów sie iskaja itd.itd....:P Dlatego poki co trzymam je osobno:)

KaRoLc!a ;)

Offline girljusta

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 44
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mysia
Ja jestem w podobnej sytuacji co Bond, poniewaz rowniez mam samca i przedwczoraj dokupiłam mu samiczkę. Dziwnie sie zachowuja - raz sie wzajemnie iskają, potem jeden drugiego chce zdominowac, potem na siebie fukaja ( samiczka jest bardziej agresywna ), potem znów sie iskaja itd.itd....:P Dlatego poki co trzymam je osobno:)

hehe prawdziwy związek :)

Offline karolajn

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 381
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Ale mogliby sie wreszcie zdecydowac :D

KaRoLc!a ;)

Offline Mysza14

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Frodo i Zuzalka
Mam parkę szynszylków. Na razie mieszkają w osobnych klatkach i maja osobne wybiegi. Na innym forum wszyscy uważają, że rozmnażanie szynszyli to ''zbrodnia''. Wiem, że zawsze jest jakieś ryzyko powikłań , i nie chciałabym stracić samiczki czy maluszków. Czytałam o tragicznych porodach itp. Czy rozmnażanie szylków jest takie niebezpieczne? Oczywiście nie rozmnażałabym ich tak non stop, tylko raz . Wiem o rujce poporodowej i temat ciąży mam już obstukany. Moje szyleczki to dwa standardy , ale są zupełnie inne.Mam w domu warunki na zatrzymanie maluszków. A więc czy warto? :???:

/scaliła coolmamcia
« Ostatnia zmiana: 09 Paź, 2008, 16:44 wysłana przez coolmamcia »

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
To zależy od wielu czynników: wiek, pokrewienśtwo, wady wrodzone, choroby itp. Moją Ciri dopadł tatus w wieku 3 m-cy, zanim ja dostałam, biedna rodziła jak miała niecałe 6miesiecy. Nie mogła, była za mała. Maluszek isę udusił :( W jakim wieku jest parka?
Czy pochodzą z różnych hodowli i nie są na 100% spokrewnione?

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline kea

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1074
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Srebrna Strzała, Paproch, Pluszysława, Szeherezada
jezeli juz je masz, to bez sensu zeby zyly osobno. im dluzej beda osobno, tym trudniej bedzie je pozniej polaczyc.

[-chomik-]

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Zgadzam się z Keą, a jeżeli chcesz mieć maluszki to twoja decyzja. Z czasem nauczysz się kiedy je rozdzielać aby nie miały następnych.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline Mysza14

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Frodo i Zuzalka
Moja parka jest całkiem  młoda.Samczyk ok.roku , a samiczka ok.9 mies(w sklepie nie wiedzieli dokładnie).Nie są sporkewnione i całkowicie zdrowe ( Chyba,że wady genetyczne się jeszcze nie ujawniły) . Są ze sklepu zoologicznego, ale tam znalazły się z hodowli .Mam je dopiero od października,więc pomyślałam,że można jeszcze trochę poczekać i się dobrze zastanowić. Tylko szkoda mi ich, bo widzę jak się potrzebują.Saczyk stał się ostatnio nawet agresywny.Jeszcze się porządnie zastanowię, chciałam tak tylko wiedzieć na przyszłość.Nie chcę ich męczyć całe życie osobno.

Offline karolajn

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 381
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Myslisz ze w zoologach zawsze mowia prawde? Jesli byly w jednym sklepie to prawdopodobienstwo ze sa spokrewnione jest bardzo duze. No ale teraz tego sie nie dowiesz niestety :/

KaRoLc!a ;)

Offline aneta_117

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 500
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Orzeszek, Chrupcia, Paprotka,Mamba, Budrys
    • forum gryzoniowe
Mnie denerwuje właśnie na pewnym forum, że jak ktoś mówi, że ma parkę to jest odrazu traktowany jak zbrodniarz. Oczywiście uważam, że bardziej doświadczeni powinni przestrzec przed niebezpieczeństwami, ale nie wpływać na czyjąś decyzję. Ja osobiście trzymałam razem parkę, któta się dochowała dwóch miotów. Muszę powiedzieć, że absolutnie nie żałuję. Jednak bardzo ciężko mi było oddać drugi miot, bo maluchy są przesłodkie i przez te kilka miesięcy można się do nich przywiązać.


Jeśli jesteś świadoma obowiązków i zagrożeń i będziesz pewna, że nic nie stoi na przeszkodzie to ja Ci życzę powodzenia i trzymam kciuki.

^Chwila która trwa może być najpiękniejszą z Twoich chwil^ - DŻEM

Offline karolajn

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 381
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Chyba wiem, o ktore forum moze Ci chodzic ;) tez nie sadze zeby osoba podejmujaca sie trzymania parki była jakims zbrodniarzem. Przeciez nikt nie chce zle dla zwierzat. No chyba ze ktos jest maniakalnym kolekcjonerem zwierzat ;p (zart)
Albo jesli jest to ktos kto kompletnie nie ma pojecia o rozmnazaniu, no ale wlasnie od tego sa fora aby zdobywac brakujace wiadomosci :)

KaRoLc!a ;)

 

filmy absolutnie myszowate :) i inne myszowate arcydzieła

Zaczęty przez ZieffkaDział Na każdy temat

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 8093
Ostatnia wiadomość 18 Paź, 2009, 00:43
wysłana przez Zieffka
Kolby różano-kokosowe i inne, dlaczego kolby są niezdrowe

Zaczęty przez BeSaVehEiDział Żywienie

Odpowiedzi: 139
Wyświetleń: 31676
Ostatnia wiadomość 23 Lip, 2016, 08:35
wysłana przez SZYNSZYLKA BEZA
szynszyle i inne gatunki: psy, szynszyle i koty, świnki morskie, koszatniczki, króliki...

Zaczęty przez cappuccinoDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 192
Wyświetleń: 80647
Ostatnia wiadomość 02 Sty, 2017, 08:39
wysłana przez Rukola
Kołowrotek z animalia.pl - przeróbki, mocowania i inne patenty na dobrą zabawę dla szylek...

Zaczęty przez jelonekiniuchaczekDział Klatki: budowa, urządzanie i porady techniczne

Odpowiedzi: 70
Wyświetleń: 15010
Ostatnia wiadomość 18 Maj, 2010, 17:15
wysłana przez gosiekpunk
[KOSZALIN i okolice / inne miasta] Szynszylowe panny szukają domu

Zaczęty przez Wilczy DeszczDział sprzedam/oddam szynszylę

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 3053
Ostatnia wiadomość 08 Sty, 2018, 20:29
wysłana przez dream*
SimplePortal