hypothetical
28 Mar, 2024, 09:33

Autor Wątek: Śmieszne zachowania szylek  (Przeczytany 23388 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline guśka

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szymek
Odp: Śmieszne zachowania szylek
« Odpowiedź #25 dnia: 25 Paź, 2008, 21:45 »
u mnie też po "łup" nastepuje krzyk żalu, że półeczki się nagle poprzesuwały ;)

Offline domi_nique

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 163
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Bianka, Beza, Bernard[*]
Odp: Śmieszne zachowania szylek
« Odpowiedź #26 dnia: 29 Paź, 2008, 00:23 »
przedwczoraj Bianka przebiegla mi idealnie przez srodek talerza z z pierogami. dluuugo sie potem kapala w piasku, ale lapki zostaly nawilzone tluszczem i pachnialy smakowicie smazona cebulka. wieczorem zajrzalam do klatki- Bianka spala na boczku, a Berni wylizywal jej stópki  :D wygladalo to przekomicznie :)

Offline pinula30

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Wiadomości: 68
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Maniuś i Zosia
Odp: Śmieszne zachowania szylek
« Odpowiedź #27 dnia: 29 Paź, 2008, 14:30 »
Moje szylusie są bardzo rezolutne, wszędzie ich pełno a co za tym idzie jest z nimi wiele śmiesznych sytuacji :D
na przykład wczoraj przyniosłam im rolke po papierze toaletowym żeby zrobi im z tego pojemniczek na sianko położyłam ta rolke na ławie i tak sobie leżała, aż znalazł ją Maniuś, przechadzając sie po ławie. wsadził do niej głowe o góry (rolka była postawiona pionowo) i nie mogł jej wydostac i tak sie zaczął szamotac że spadł z tą rolk z ławy :D jak sie pozbierał i wydostał z tej rolki to na nią prychnął, szczeknął i poszedł. i już sie do  niej więcej nie zbliżał, za to bardzo spodobała sie ta rolka zośce :d a że ona nie lubi jak sie na nia człowieki patrza jak sie bawi to postanowiła tą rolke wtaszczy za klatke hehe  i śmiech miaąłm przy tym nie miara :d bo rolki nie ma jak na środku złapa tylko trzeba z jednej strony  a że pionowo rolka jest nie dużo mniejsza od Zoski to było jej strasznei nie wygodnie nieśc tą rolke wiec tak skakała i odbijała sie ta rolką od ziemi :D komiczny widok :D
co do zoski to uwielbia jeszcze guziki hehe
mam na połce porcelanowy koszyczek z guzikami i zoska tam zawsze wpada bierze największego guzika w zęby i ucieka :D wygląda przecudnie :d zazwyczaj tego guzika odnosi spowrotem na miejsce żeby zabra sobie nowego, ale ostatnio jak sprzątałam klatke to znalazłam 2 guziki zakopane w żwirku z rogu klatki :D dziwne hheh
ale te stworki są kochane :*

Offline Ilona

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Śmieszne zachowania szylek
« Odpowiedź #28 dnia: 29 Paź, 2008, 15:42 »
Mój szyluś oprócz tego , że wręcz uwielbia podgryzać wszystko , oprócz kabli [ ewenement ? ] , to lubi wskakiwać mi pod kołdrę i tam buszować :P Gorzej jak inaczej ustawię np . nogi , bo wtedy całą jego drogę ucieczki trafia szlag :P  [-chomik-] Skacze i właźi wszędzie , gdzie się da . Jak podłapie chusteczkę , kartkę papieru , albo nieopatrznie zostawię zeszyt na ziemi , to albo podgryzie albo biega po pokoju . Zwłaszcza lubi różową rurkę do napojów . Łapie w pyszczek , a ja go gonię: P I tak możemy się bawić i bawić ... ;]

Offline katakumby18

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 221
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Śmieszne zachowania szylek
« Odpowiedź #29 dnia: 29 Paź, 2008, 18:15 »
Moja jedna szyla uwielbia się kąpac w wodzie. W kuchni mam taką duuuużą miske psa z wodą.
Czasami jak nie zdąrze złapac to cały ogon potrafi umoczyć albo co gorsza wskoczyć do niej  [-chomik-] [-chomik-]
fajnie to wygląda taki zmokły szyl :P druga szylka za to ganiaKoty i to ze strasznym piskiem potrafi ganiac za nimi bez przerwy.
Najlepszy jest dźwięk jaki przy tym wydaje-niczym żółwie nindża :P:P:P

"Zołza to kobieta niezależna, która będąc w związku z mężczyzną nigdy nie przestaje być sobą. Ma poczucie humoru i życzliwy charakter. Nie kłamie, nie gra, nie manipuluje. Zna swoją wartość. Mówi, co myśli i robi, co chce. . to Cała Ja

dorcia

  • Gość
Odp: Śmieszne zachowania szylek
« Odpowiedź #30 dnia: 02 Lis, 2008, 21:19 »
Moj Skipi wprawdzie nie ma nadwagi, ale uwielbia sie wciskac w szczeliny ktore dla niego sa napraaawde waskie tak wiec widac najpierw jak wciska lepek potem przednie lapki i wtedy zaczyna sie ubaw bo wierzga pupa na wszystkie strony, zeby tez ja wepchnac w jakas szczeline, ale z reguly mu sie to nie udaje hi hi hi

Offline owiabiks

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 659
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Bratek, Fiołek(*), Irys(*), Malwin(*),Narcyz(*)
Odp: Śmieszne zachowania szylek
« Odpowiedź #31 dnia: 20 Lis, 2008, 15:41 »
Wczoraj wieczorem wypuszczając szynszyle zasnęłam. Przebudziłam się i zobaczyłam Malwina biegnącego z wielką listwą w zębach! Nawet jeszcze nie miałam czasu zbadać skąd ją urwał! Większość ścian sypialni pokrywa boazeria.
 Kiedyś jego mamusia ukradła córce długopis - mysz i uciekała z nim skacząc na dwóch łapach, wtedy wszyscy parsknęliśmy śmiechem.

Flora (ja)
i fauna (  Bratek - szynszyla; Nikon- york;  Lili(a) - selkirk rex; Kajtek- nimfa)

misia

  • Gość
Odp: Śmieszne zachowania szylek
« Odpowiedź #32 dnia: 20 Lis, 2008, 17:34 »
A mi się przypomniało (nie jestem pewna ,ale chyba tego nie pisałam)  jak Tomi ,gdy przeprowadzaliśmy się
biegał po kuchni a na stole stało akwarium,którego aktualnie nie mamy,Tomi nie wiadomo jak wskoczył
do akwarium zostało to wywnioskowane z tego ,bo mama w nocy usłyszała pluski wody .
Kiedy mama weszła do kuchni Tomi cały mokry stał na stole .Hah ! [elegant]

Offline marmelka1989

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 11
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • szuszu - dla znajomych szuszak:P
Odp: Śmieszne zachowania szylek
« Odpowiedź #33 dnia: 14 Lut, 2009, 15:12 »
muj szuszak tez  jest niewarty:) zabiera mi wszystko czego uzywam:P a nawet zakochał sie w zmiotce hehe:P gryzie mi ołowki, zdziera tapete.. i ciest strasznie ciekawski:Pjak leze na dywanie i sie nie ruszam to on zaciekawiony skacze i po głowie, a jak ja nie reaguje to zaczyna mi podgryza mój kolczyk w brwi hehe:P to jest nie do opisania ale jak biega po pokoju to ciągle odbija sie od scian, mebli.. a ostatnio nawet od monitora komputera   :D taki to juz jest ten szuszak, trudno nad nim zapanowac:P

Wiele tracimy wskutek tego, ze przedwczesnie uznajemy cos za stracone.

Offline Marek4

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Wiadomości: 69
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • W pamięci Puszek i Cezar
Odp: Śmieszne zachowania szylek
« Odpowiedź #34 dnia: 06 Kwi, 2009, 20:17 »
Nasz Cezar rano , jak ktoś go wypuści z łazienki to biegnie do nas do łóżka  , wskakuje a potem na głowę hop i gryzie ucho fuka fufu a jak się ktoś nie rusza to robi depilacje brwi .
A potem ucieka i leci do córki do łóżka  siada na poduszce i śpi  z nią  .javascript:void(0);

Offline marmelka1989

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 11
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • szuszu - dla znajomych szuszak:P
Odp: Śmieszne zachowania szylek
« Odpowiedź #35 dnia: 14 Kwi, 2009, 10:17 »
hej:p mam do was pytanko:P
byc moze ten temat juz dzies zostal omowiony ale hmm czy waszw szylki lubią byc czesane?? :D moj to uwielbia hehe. sam pfrzychodzi jak widzi ze trzymam szczotke w reku. jak jest czesany to w ogole sie nie rusza tylko nadstawia szyjke zeby go czesac :P mozna sie  niego usmiac naprawqde. jest typowym dzikusem ale podczas czesania zamiera normalnie:)
pozdrawiam :)
 [taniec]

Wiele tracimy wskutek tego, ze przedwczesnie uznajemy cos za stracone.

Offline cindirella

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 282
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mikuś
Odp: Śmieszne zachowania szylek
« Odpowiedź #36 dnia: 14 Kwi, 2009, 15:08 »
mój też tak ma :) zaczęło się od zmiotki, zamiatalam jego bobki, on cały czas za mną łaził to jego też spróbowałam zamieść, myślałam że ucieknie a on znieruchomiał :) teraz ma swój grzebyk i szczotkę, najbardziej lubi oczywiście pod bródką, za i między uszami. pieszczochy :)

Offline martita1991xx

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 93
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szyszuń, Kubusia[ ' ]
Odp: Śmieszne zachowania szylek
« Odpowiedź #37 dnia: 14 Kwi, 2009, 15:18 »
Ze szczotką nie próbowałam ale mój michu jak przychodzi się przytulić to drapię go pod szyjką a on tak śmiechowo odchyla łepek xD spróbuje go dzisiaj uczesac jakąś szczotką xD

Offline marmelka1989

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 11
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • szuszu - dla znajomych szuszak:P
Odp: Śmieszne zachowania szylek
« Odpowiedź #38 dnia: 15 Kwi, 2009, 14:11 »
i co, wyprobowałas jakąs szczotke na szynszylu??:P one to chyba uwielbiaja hehe:)

Wiele tracimy wskutek tego, ze przedwczesnie uznajemy cos za stracone.

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Śmieszne zachowania szylek
« Odpowiedź #39 dnia: 15 Kwi, 2009, 15:01 »
Karmelek ma szczotkę taką do czesania  małych dzieci. Bardzo lubi to  szczotkowanie, robi się z niego plaskaty futrzak :D

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
Odp: Śmieszne zachowania szylek
« Odpowiedź #40 dnia: 16 Kwi, 2009, 12:27 »
żeby Wacunio tak chciał dać się czesać-cały dzień bym go czesała [taniec] ale on pedancik nie lubi jak go dotykać :D
P.S.-Bożenko, widziałam Twą galerię fotek na bodajże fotosiku z Melkiem :) no cukierasek taki, że ekranu mało nie polizałam ^^ przeuroczy kawaler Ci się trafił :D

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

Offline owiabiks

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 659
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Bratek, Fiołek(*), Irys(*), Malwin(*),Narcyz(*)
Odp: Śmieszne zachowania szylek
« Odpowiedź #41 dnia: 10 Cze, 2009, 08:59 »
Wczoraj po wybiegu Malwin położył się w klatce jak długi, ale zdążył jeszcze po drodze złapać kawałek jabłka. Więc leżał na boku mlaskając i przeżuwając jabłko.

Flora (ja)
i fauna (  Bratek - szynszyla; Nikon- york;  Lili(a) - selkirk rex; Kajtek- nimfa)

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Śmieszne zachowania szylek
« Odpowiedź #42 dnia: 10 Cze, 2009, 21:21 »
Widok musiał być super!Padnięty ze zmęczenia ale głodny szylek.

Offline got3

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Luna (czarny aksamit), Bupu (beż)
Odp: Śmieszne zachowania szylek
« Odpowiedź #43 dnia: 14 Cze, 2009, 22:39 »
Moja diablica wyspecjalizowała się w kradnięciu... notatek. Zaczęło się od podkradania w czasie chwilowego opuszczenia przeze mnie pokoju, a skończyło na bezczelnym wykradaniu materiałów prosto z ręki. Żeby tego było mało próbuje zaciągnąć kartki do klatki. Jedyne co chroni je przed wciągnięciem do środka to rozmiar drzwiczek wejściowych do klatki :) I jak tu się uczyć do sesji?

Offline jutrzenka i nebel

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Wiadomości: 65
  • Uzbierane migdały: 0
  • Radar vel Antenka (*), Mega (*) i Lelek(*)
Odp: Śmieszne zachowania szylek
« Odpowiedź #44 dnia: 20 Lip, 2009, 15:29 »
hehe u nas wszystkie lśniące przedmioty muszą być poza zasięgiem... Lelka  :D  Kilka razy mój telefon (jutrzenkowy) lądował pod łóżkiem, a ostatnim hiciorem jest śrubokręt. Niesamowicie Lelek wygląda pędzący ze śrubokrętem w gębie :D

4 łapy, 4 łapy...a na łapach szynszyl kudłaty :D

Offline szyszy

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Pimpek
Odp: Śmieszne zachowania szylek
« Odpowiedź #45 dnia: 15 Sie, 2009, 15:58 »
Heh, pimpek też dużo kradnie, najczęściej kredki i moje kapcie.
Ale poza tym raz jak siedział na podłodze i bawił się rękawiczką, pociągnął ząbkami za rzep, i tak sie wystraszył tego odgłosu że wyskoczył na ponad metr wysokości!
myslałam że mam zwidy. tak wysoko! [elegant] ta-da!  [szylek-rolek] [bardzopolecam]

szyszy

Offline got3

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Luna (czarny aksamit), Bupu (beż)
Odp: Śmieszne zachowania szylek
« Odpowiedź #46 dnia: 31 Sie, 2009, 10:31 »
Wróciłem wczoraj po tygodniowym wyjeździe do domu i oczywiście od razu zająłem się Luną. Po małym mizianiu w klatce od razu wystrzeliła na pokój, a ja zająłem się rozmową z moją mama. W pewnym momencie mama chciała przegonić ćmę i Luna się mocno spłoszyła... Do tego stopnia, że z pełnym impetem wleciała mi do nogawki spodni  :D Wystawał jej jedynie ogon :)

Offline olutek

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 430
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zuzia , chilla
Odp: Śmieszne zachowania szylek
« Odpowiedź #47 dnia: 25 Wrz, 2009, 09:00 »
moja zuzia jak jest na spacerku po mieszkaniu , to czasems ie zdarza ze podchodzi do taty reki czy na mojej stopie i tupa tak smiesznie i tak sie zachowuje jakby na galezi siedziala , bardzo smieszny widok , a uczucie jakie jak na stopie to robi :)

ola

Offline robus_pl

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 282
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • SISI, DUDUŚ
Odp: Śmieszne zachowania szylek
« Odpowiedź #48 dnia: 25 Wrz, 2009, 10:26 »
Wróciłem wczoraj po tygodniowym wyjeździe do domu i oczywiście od razu zająłem się Luną. Po małym mizianiu w klatce od razu wystrzeliła na pokój, a ja zająłem się rozmową z moją mama. W pewnym momencie mama chciała przegonić ćmę i Luna się mocno spłoszyła... Do tego stopnia, że z pełnym impetem wleciała mi do nogawki spodni  :D Wystawał jej jedynie ogon :)
Hehe - dobrze, ze nie poleciala wyzej...

Robus

Offline zuziora57

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Siunia [*]
Odp: Śmieszne zachowania szylek
« Odpowiedź #49 dnia: 10 Lut, 2010, 15:33 »
Kiedy otwieram klatkę Siuni wskakuje mi na ręke. Wczoraj wieczorem kiedy chciałam jej wyjąć miseczkę aby nasypać jedzenia to ona wskoczyła na miskęi zaczeła się na niej huśtać  Wieczorem biegając po pokoju skradła mi liść który leżał na podłodze.Zawsze kiedy odrabiam lekcje wydaje dziwne dźwięki. Biegając po pokoju moja siostra otworzyła drzwi i Siunia uciekła do następnego pokoju . Goniłam ją wszędzie i to nie skutkowało  . Potem jak ją złapałam uciekła mi na łóżko .   [-chomik-] [-chomik-]



 Pozdrawiamy - Zuziora57 i Siunia  :e_smile:

Siunia

 

Kołowrotek z animalia.pl - przeróbki, mocowania i inne patenty na dobrą zabawę dla szylek...

Zaczęty przez jelonekiniuchaczekDział Klatki: budowa, urządzanie i porady techniczne

Odpowiedzi: 70
Wyświetleń: 14986
Ostatnia wiadomość 18 Maj, 2010, 17:15
wysłana przez gosiekpunk
Pomóżcie - szylek nie ściera ząbków, jest chudziutki, wyskubuje futerko...

Zaczęty przez RossiDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 4179
Ostatnia wiadomość 12 Lip, 2006, 09:53
wysłana przez Rossi
Pomocy, boje się że szylek zdechnie :( nie je, nie pije, ciężko oddycha po antyb

Zaczęty przez kamica16Dział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 20434
Ostatnia wiadomość 28 Cze, 2013, 10:39
wysłana przez Alicja Mannschack
Witam ja również zostałam szczęśliwą właścicielką szylek od Claudiego .

Zaczęty przez gaja35Dział Pogaduchy i ciekawostki

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 12528
Ostatnia wiadomość 07 Lut, 2007, 12:16
wysłana przez Julia
Prosze o szybka pomoc, maly szylek w okropnym stanie!

Zaczęty przez PopielataDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 7448
Ostatnia wiadomość 07 Gru, 2014, 22:05
wysłana przez Paula_91
SimplePortal