o szynszylach > Żywienie

Jakie gałązki / gryzaczki dla szynszyli?

(1/42) > >>

emlcia:
Mam drobne pytanie jakie szynszyla lubi gałązki ??? Zawsze zastanawiałam sie czy mozna jej dawac zborze dlatego prosze o to by ktos mnie poinformował jakie jej dawać. :)  :)

Agusia:
Witaj.Moje szylki przepadają za wierzbą i brzozą, można równiez podawać korę z brzozy do gryzienia. Polecane są też gałązki jabłoni, akacji, gruszy i dębu. Wszystko oczywiście w odpowiednich proporcjach. Gałązki są ważne, ponieważ dostarczają garbników oraz wielu biologicznie czynnych związków ułatwiających przemianę materii, powinny mieć do nich dostęp przez cały rok.

Magge:
To ja moze podam jakich galazek nie nalezy podawac:
- iglaste ( zawieraja olejki eteryczne szkodliwe dla gryzoni)
- wisni, moreli, brzoskwini, czeresli i sliwy oraz rozowate ( zawieraja alkaloidy szkodliwe -  te same co w pestkach)

Za to mozna:
- brzoze
- wierzbe
- buk ( nie podawac orzeszkow buczynowych)
- tylkon
- głóg
- jawor
- jablon
- grusza
to tyle z tych co wiem ze moga:)

co do pozytywnych wlasciwosci galazek dodam jeszcze scieranie sie zabkow

maritka:
moje KOCHAJA jablon!!! moj dziadek jak jezdzi raz na miesiac na wies do wujka (swojego brata) to stamtad przywozi zawsze kilka swiezych galazek jabloni :)

niezapominajka:
słyszałam że ostatnio jest wiele kontrowersji nad korą dębu  prawdopodobnie posiada ona jakieś trujące składniki , firma dako -art w pierwotnej wersji dodawała do składu dąb ale po wielu sprzeciwach wycofali go .  :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej