hypothetical
28 Mar, 2024, 17:08

Autor Wątek: zmiana karmy i utrzymanie/wzrost/spadek masy ciała  (Przeczytany 12476 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline martynkka21

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 91
  • Uzbierane migdały: 5
  • Płeć: Kobieta
  • Nikusia oraz Shilusia
Odp: zmiana karmy i utrzymanie/wzrost/spadek masy ciała
« Odpowiedź #50 dnia: 11 Lut, 2015, 12:23 »
Ogromnie się bałam że kuleczki się nie dogadają że będą walczyć ze sobą i co w takim wypadku zrobię ponieważ klatkę mam dużą przeznaczoną dla wiewiórek teraz myślę o zakupie lub zrobienia woliery tylko że gdyby kulki się nie dogadały musiałabym je mieć w dwóch osobnych klatkach a to niestety dużo miejsca zajmuje chwilowo dwie klatki mogę mieć ale gdyby miało być tak na stałe było by to nie możliwe ale cieszę się ogromnie że zaakceptowały się i nie robią sobie żadnej krzywdy :) no i dzięki nowej koleżance mój niejadek zaczyna jeść dzięki temu moja drobinka Nikusia przytyje bo mało waży jak pisałam w poprzednich wypowiedziach spadała mi z wagi teraz moja szyszka powraca do wagi i waży już 490g a byłam przerażona jak spadła mi do 467g czy coś koło tego już nie pamiętam bo ważę moją szyszkę codziennie od momentu gdy zauważyłam spadek wagi :) Wet mi powiedział że jestem przewrażliwiona na punkcie mojej Nikusi i mówiac szczerze oby dwa weterynarze powiedzieli to samo że moja szyszka jest zdrowa ale drobna eh nadal mam wątpliwości jeszcze pójdę zrobić rtg ząbków wtedy będę spokojna ponieważ wczoraj dawając migdałka mojej szyszce jedząc nakruszyła a ktoś polecił mi że mam dać migdałka na spr za pierwszym razem dałam zjadła a wczoraj okruszki z migdałka były na półeczce :( strasznie dużo czytam o szyszkach i z tego wszystkiego wytworzył mi się mętlik w głowie i multum obaw i przewrażliwienia . ;/
« Ostatnia zmiana: 11 Lut, 2015, 12:25 wysłana przez martynkka21 »

Offline martynkka21

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 91
  • Uzbierane migdały: 5
  • Płeć: Kobieta
  • Nikusia oraz Shilusia
Odp: zmiana karmy i utrzymanie/wzrost/spadek masy ciała
« Odpowiedź #51 dnia: 11 Lut, 2015, 12:46 »
tak dla pewności zrobię rtg wole dmuchać na zimne niż żeby było za późno ! :) no i z nową szyszką również się wybiorę na kontrole i będę już w pełni spokojna że wszystko jest dobrze :) oby szyszki żyły w zgodzie darzyły się sympatią i były szczęśliwe ja niestety po mimo że daje Nikusi miłość , rozrywkę to niestety nie zastąpię jej szyszki :) na wieczór a może późnym wieczorkiem dodam zdjęcia nowej szyszki :)
powiem szczerze że nowa szyszka jest grubasek i ledwo co potrafi podskoczyć na półeczkę ;/ mam nadzieje że się na wybiegach rozrusza bo wiadomo że w takich fermach bynajmniej mi się wydaje nie ma wybiegów :) a Twojemu Tofikowi co się stało z ząbkami ? :( no i trzymam kciuki że wyjdzie z tego !! ;*
« Ostatnia zmiana: 11 Lut, 2015, 12:48 wysłana przez martynkka21 »

Offline martynkka21

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 91
  • Uzbierane migdały: 5
  • Płeć: Kobieta
  • Nikusia oraz Shilusia
Odp: zmiana karmy i utrzymanie/wzrost/spadek masy ciała
« Odpowiedź #52 dnia: 11 Lut, 2015, 13:04 »
dokładnie porównanie Nikusi która w maju będzie mieć 2 latka a szyszkę zakupioną wczoraj z hodowli która ma 6 miesięcy jest znacznie różnica i to nie mała moja Nikusia energiczna szalona i drobna a koleżanka jej jest upasiona ledwo się rusza ale mam nadzieje że rozrusza się na wybiegach o futrze nie ma nawet co ingerować bo po mimo że dbam strasznie o Nikusie to jej futro do tych szyszek z hodowli nie ma wgl. porównania :) ale Nikusie kocham i będę kochać a nową koleżankę również pokochałam od pierwszego wejrzenia miała w sobie ten dar przekonania ''zabierz mnie'' i jej pyszczuś który mówił sam za siebie :* i mówiąc szczerze nie akceptuje ludzi którzy robią kulką krzywdę na futra !!!! no ale cóż taka natura po mimo że dla większości nie do przyjęcia .Hm kurczę a waga twojego tofika wznosi się w górę ? i ile waży teraz twoja szyszka ? :) no i trzymam kciuki za Toficzka żeby wyzdrowiał doszedł do siebie bo pewnie bólu już maluszek dość się nabawił :(

Offline martynkka21

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 91
  • Uzbierane migdały: 5
  • Płeć: Kobieta
  • Nikusia oraz Shilusia
Odp: zmiana karmy i utrzymanie/wzrost/spadek masy ciała
« Odpowiedź #53 dnia: 11 Lut, 2015, 14:02 »
ogromne masz szczęście co do weterynarza bo w dzisiejszych czasach ciężko znaleźć odpowiedniego a w szczególności jeżeli chodzi o gryzonie :) wagę ma malusią i wyobrażam sobie jak wygląda bo moja waży o 50g nie całe więcej także drobniutka kuleczka a jak wpada w chorobę to dla takich kruszynek jest tragedią :( bo tak jak mówisz nie mają z czego spaść ;/ ale skoro Twój Toficzek zjadł migdałka to oby było tylko lepiej !! :* a takie prześwietlenie w jakich granicach kosztuje mniej więcej by się przygotować na koszta badania ? :)

Offline martynkka21

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 91
  • Uzbierane migdały: 5
  • Płeć: Kobieta
  • Nikusia oraz Shilusia
Odp: zmiana karmy i utrzymanie/wzrost/spadek masy ciała
« Odpowiedź #54 dnia: 11 Lut, 2015, 14:49 »
myślałam że takie badanie kuleczki wynosi więcej obstawiałam że powyżej 100zł na pewno wyniesie mnie rtg ale lepiej wydać 70zł i być pewnym niż mówiąc szczerze zorientować się później i leczenie takiego pupilka wyniesie nas cenowo znacznie więcej no i ból szyszki co jest tu najważniejsze i lepiej tego uniknąć  no ale nie mamy niestety na wszystko wpływu najważniejsze jest to by Toficzek wyszedł z tego :)

Offline martynkka21

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 91
  • Uzbierane migdały: 5
  • Płeć: Kobieta
  • Nikusia oraz Shilusia
Odp: zmiana karmy i utrzymanie/wzrost/spadek masy ciała
« Odpowiedź #55 dnia: 12 Lut, 2015, 10:07 »
Tak więc wczoraj wieczorem wracając z pracy postanowiłam wypuścić  Nikusie na wybieg a zaznaczam że codziennie jest wypuszczana ponieważ jak pisałam wcześniej jest ona energiczną kulką od dwóch dni posiadam koleżankę która wabi się Shila jednak wczoraj spanikowałam gdy wróciłam do domu i wzięłam Nikulkę na ręce zobaczyłam że jej futerko jest  w okolicach pod brzusia mokre wiec przyjrzałam się temu bliżej i zobaczyłam że Nikusia na tylnej łapce się wygryzła sprawdziłam ją od razu jeżeli chodzi o futerko i wszystko jest w porządku nie ma podrażnionej skóry ani nic co by przykuło moją uwagę  poza tym że się podrapuję za uszkami z tego co zauważyłam na wczorajszym wybiegu :( zachowanie Nikulki jest nadal normalne nie zauważyłam nic niepokojącego wczoraj wypuściłam oby dwie kulki razem by mogły się bliżej poznać Nikusia widać że bardzo ją lubi podchodzi obwąchuję iska za uszko jednak dziwi mnie to że Nikulcia wchodzi na tył  Shili jednak Shila wydaje dźwięk ostrzegawczy i od razu staje na dwóch tylnych łapkach jednak  gdy podchodzę do Shili daje się pogłaskać ale zaraz leci za Nikusią i się w nią wtula stwierdziłam że łączenie szyszek na razie odstawie i dam się jeszcze zaaklimatyzować w osobnych klatkach a jednak obok siebie jednak nie wiem co wpływa na Nikusie że wpadła w stres bynajmniej ja to tak odbieram skoro się wygryza :(

Offline martynkka21

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 91
  • Uzbierane migdały: 5
  • Płeć: Kobieta
  • Nikusia oraz Shilusia
Odp: zmiana karmy i utrzymanie/wzrost/spadek masy ciała
« Odpowiedź #56 dnia: 12 Lut, 2015, 10:45 »
jak mogę temu zapobiec  by moją Nikusie utemperować ? no i dlaczego moja Nikusia zaczęła wygryzać sobie futerko z tylnej łapki ? :( one się nie gryzą obwąchują a wczoraj właśnie Nikusia na wybiegu dwa razy tak dosiadła Shile :(
« Ostatnia zmiana: 12 Lut, 2015, 10:55 wysłana przez martynkka21 »

Offline martynkka21

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 91
  • Uzbierane migdały: 5
  • Płeć: Kobieta
  • Nikusia oraz Shilusia
Odp: zmiana karmy i utrzymanie/wzrost/spadek masy ciała
« Odpowiedź #57 dnia: 12 Lut, 2015, 11:15 »
może głupio to zabrzmi ale mam zapytanie gdzie ten shoutbox-czat znajdę jestem tu od nie dawna i nie wiem gdzie co się znajduję :(

Szyszunia12

  • Gość
Odp: zmiana karmy i utrzymanie/wzrost/spadek masy ciała
« Odpowiedź #58 dnia: 11 Maj, 2015, 17:57 »
Co sądzicie o karmach: JR Farm Granulki karma dla szynszyli: newbielink:http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/pokarm_dla_gryzoni/szynszyla/jr_farm/432237 [nonactive]
JR farm uczta dla szynszyli newbielink:http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/pokarm_dla_gryzoni/szynszyla/jr_farm/305196 [nonactive]
lub newbielink:http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/pokarm_dla_gryzoni/szynszyla/jr_farm/432237 [nonactive]
Która z tych karm jest waszym zdaniem najlepsza dla kulek? Czy warto zmienić karmę
Versele Laga Chinchilla Nature dla szynszyli newbielink:http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/pokarm_dla_gryzoni/szynszyla/prestige/31801 [nonactive]
na którąś z tych karm wymienionych wyżej? ::) [chinblack]

Offline florence

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 560
  • Uzbierane migdały: 12
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia & Pisiont
Odp: zmiana karmy i utrzymanie/wzrost/spadek masy ciała
« Odpowiedź #59 dnia: 13 Cze, 2015, 15:30 »
Czy są jakieś dobre metody na utycie szylki? Oprócz bephara care? Bunia wygląda jak szczur po problemach zębowych. Gdy to się zaczęło była grubiutkim 536 g szylkiem, potem przy pierwszej korekcie zjechała do 470 g i wróciła do 500. Obecnie waży 450g po drugiej korekcie. Je normalnie już, dostaje trochę beaphara codziennie, a mimo to ta waga się trzyma w miarę w miejscu. Wygląda jakby miała garba:/. Wiem, że problemy z zębami będą się już raczej powtarzać i chciałabym ją utyc, bo jak znowu zacznie się coś dziać, yo fajnie by było jakby miała jakiś tłuszczyk. Oczywiście ważę regularnie i reaguję nawet na małe spadki masy, ale no jak ma ciut schudnąć jak się to znowu zacznie, to wolę jednak, żeby miała z czego. Jakieś pomysły? :(

Offline marcsl

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1127
  • Uzbierane migdały: 33
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: zmiana karmy i utrzymanie/wzrost/spadek masy ciała
« Odpowiedź #60 dnia: 13 Cze, 2015, 16:06 »
Kaju,w sumie po Care+ powinna tyć,a długo podajesz tą karmę?granulki wyjada z miski?

Offline florence

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 560
  • Uzbierane migdały: 12
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia & Pisiont
Odp: zmiana karmy i utrzymanie/wzrost/spadek masy ciała
« Odpowiedź #61 dnia: 13 Cze, 2015, 16:15 »
No 2 tygodnie. Mieszam jej to z complete. Zjada wszystko. Zioła, korzenie też. Siano też wczoraj zaczęła w końcu skubać. Zjada wszystko co daję, gałęzie też obgryza. Póki co to po dwóch tygodniach complete przybrała niecałe 10 g, ale to wydaje mi się bardzo mało w sumie. Nie wiem, czy takie tempo jest dostatecznie dobre.

Offline marcsl

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1127
  • Uzbierane migdały: 33
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: zmiana karmy i utrzymanie/wzrost/spadek masy ciała
« Odpowiedź #62 dnia: 13 Cze, 2015, 16:27 »
Jeżeli zjada wszystko,i zostawia pusta miskę,to może zwiększaj dawkę Care+ :)

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: zmiana karmy i utrzymanie/wzrost/spadek masy ciała
« Odpowiedź #63 dnia: 13 Cze, 2015, 16:36 »
pestki słonecznika, dyni i migdały są najbardziej kaloryczne, przy problemach z ząbkami możesz ją lekko podtuczyć, kilka dziennie nie zaszkodzi, byleby nadal wcinała sianko i zioła.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline florence

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 560
  • Uzbierane migdały: 12
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia & Pisiont
Odp: zmiana karmy i utrzymanie/wzrost/spadek masy ciała
« Odpowiedź #64 dnia: 13 Cze, 2015, 17:02 »
Dynie mam, to jej zaserwuję. Bo dokarmiać papką na siłę też jej nie chcę, bo się najada sama, a te zęby jednak musi sobie ścierać.
No właśnie z tym care plus jak zwiększałam jej dawkę,  yo już zrezygnowała wtedy z sianka.

 

Problem z kupnem karmy w małej miejscowości -> zakupy przez Internet

Zaczęty przez IlonaDział Żywienie

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 5701
Ostatnia wiadomość 31 Sty, 2009, 23:34
wysłana przez greatdee
CO ZROBIĆ KIEDY ZABRAKNIE KOSZATNICZKĄ KARMY PILNE!!!?

Zaczęty przez Koszatkara21Dział Żywienie koszatniczek

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 16662
Ostatnia wiadomość 09 Lis, 2019, 09:49
wysłana przez Koszatkara21
Dziwna zmiana,dojrzewanie szynszylowe?,brak apetytu,wpływ drugiego szynszyla

Zaczęty przez Gwiazdk2010Dział Rady, porady...

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 2478
Ostatnia wiadomość 15 Lip, 2015, 09:29
wysłana przez Gwiazdk2010
pierścień z futra, spuchnięty siusiak, rozmiar penisa, opuchlizna, zmiana koloru...

Zaczęty przez maritkaDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 224
Wyświetleń: 117627
Ostatnia wiadomość 15 Kwi, 2015, 00:02
wysłana przez dream*
wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki

Zaczęty przez TanDział Żywienie

Odpowiedzi: 267
Wyświetleń: 60002
Ostatnia wiadomość 07 Paź, 2016, 19:08
wysłana przez Fluffy Madness
SimplePortal