28 Mar, 2024, 20:10

Autor Wątek: zmiana karmy i utrzymanie/wzrost/spadek masy ciała  (Przeczytany 12479 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jasiu589

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 14
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zdzisław,i dwa puchacze :)
zmiana karmy i utrzymanie/wzrost/spadek masy ciała
« dnia: 25 Gru, 2010, 10:46 »
Witam mam do was pytanie. Co zrobić żeby przytyła szynszyla na wadze np.moze jakas karme podawac inna ??(chociaz tamta wyjada z miski) narazie mieszam mu 3 karmy vitakraft special best for kids ,Versele Laga Chinchilla Degu Pro i Versele Laga chinchila nature (re-balance) wszystko bardzo ładnie pałaszuje ale wygląda jak chucherko :/odkąd go mam (4 miesiace) troche przybral na wadze ale to i tak moim zdaniem mało. Zachowuje sie normalnie biega skacze kąpie sie i je ale na wadze mało przybiera jakby co ma on 6,5 miesiaca
« Ostatnia zmiana: 21 Lut, 2016, 20:09 wysłana przez Rukola »

Odzywaj się tylko wtedy, gdy wiesz, o co chodzi
Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Mądrość zależy od trzech rzeczy: osobowości, wiedzy, samokontroli.
~sokrates~

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
Odp: zmiana karmy i utrzymanie/wzrost/spadek masy ciała
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Gru, 2010, 12:39 »
najpierw napisz ile waży.
wbrew pozorom wizualny osąd jest zły. gdybyś widziała Pędzla u Claudiego...to był anorektyk, a siły i zapędu miał za kilku, bo wszystkimi rządził :)
poza tym niektóre szynszyle mają drobną budowę i nic na to się nie da poradzić.
z dwojga złego zdecydowanie lepiej za chudy niż za gruby.
ja bym zrezygnowała z dodawania karmy re-balance. jest ona dla tłustych szyli lub mających właśnie problem z metabolizmem z racji wieku [z wiekiem zwalnia i szynszyla może tyć]. zamiast tego dodawaj zwykły vl chinchilla nature. ma więcej smakołyków, może myszka troszkę przybierza na wadze.
ważne jest też ile dobowo dajesz jej pokarmu-wskazana dawka to 25-35g/osobnika. zatem spokojnie te 30-35g możesz dawać, bo maluch rośnie :)
na pewno nie warto dobijać masy szyla dawaniem kilku głównych posiłków dziennie albo dawaniem  nadmiaru przysmaków.
dawaj raz dziennie wieczorem tak jak się powinno jeden główny posiłek, możesz go wzbogacić o zdrowe zapychacze brzusia-np. ziele owsa :)
ponadto możesz w ciągu dnia dawać mieszankę ziołową w małej ilości w formie frykasu. znajdziesz w wyszukiwarce przepisy moje i Dream :)

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

Offline poziomka9

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 110
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: zmiana karmy i utrzymanie/wzrost/spadek masy ciała
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Sty, 2014, 03:21 »
Hej mam pytanie odnosnie karmy dla kulek. Posiadam dwa piekne zwierzaczki pana i pania.  Pan gdy gdy go zakupilam nie nalezal raczej do jakis spaslych kulek, ale tez nie byl chudy i taki pozostal, natomiast pania zaadoptowalam. Gdy do mnie trafila i wzielo sie ja na rece czuc bylo kawal porzadnego szyla. Dodam, ze poprzednia wlascicielka karmila karma witapol premium, ktora jak wyczytalam nie cieszy sie uznaniem wsrod wlascicieli tych pieknych zwierzaczkow. Ja natomiast karmie szynszylki versele laga complete. Mam wrazenie, ze dziewczynka u mnie spadla nieco z wagi, nie jest wychudzona, ale z pewnoscia jest jej mniej niz zaraz po tym jak do mnie trafila. Dodam ze oprocz karmy podaje im co dwa dni mieszanke ziolek , obowiazkowo codziennie swieze sianko, mniej wiecej po dwa rodzinki na lebka i dosypuje do miseczki z karma umiarkowana ilosc roznych orzeszkow. Prosze doradzcie mi co zrobic zeby je troche podtuczyc? Czy zmienic im karme? Czy moze zmieszac jakies konkretne ze soba? Chcialam nawet kupic owa karme z witapolu ,ale po przeczytaniu opini na jej temat jestem nieco skolowana. Pozdrawiam:)

Offline M___M

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 150
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hydra [*], Eryda
Odp: zmiana karmy i utrzymanie/wzrost/spadek masy ciała
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Sty, 2014, 11:18 »
Przede wszystkim musisz zważyć szynszyle żeby wiedzieć czy ich waga jest prawidłowa. To że u Ciebie schudły to nie musi oznaczać nic złego. Może po prostu u poprzedniej właścicielki były za grube bo miały za tłustą karmę albo za mało ruchu. Dlatego podstawą powinno być sprawdzenie wagi.

Btw. Podoba mi się ranga "Młodszy Szynszylownik", bo przynajmniej ona nie mówi mi brutalnie, że latka lecą.

Offline poziomka9

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 110
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: zmiana karmy i utrzymanie/wzrost/spadek masy ciała
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Sty, 2014, 11:33 »
Wlasnie z tym zwazeniem jest maly problem bo nie mam odpowiedniego urzadzenia tzn wagi kuchennej . Co do wagi ile powinny wazyc zwierzaki?  ( oba sa z wrzesnia 2013 ) i co z karma dokupic jeszcze jakas i wymieszac bo ta complete nie wyglada zbyt zachecajaco, a nawet mam wrazenie ze nazbyt za nia nie przepadaja bo duzo w miseczce zostaje.

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: zmiana karmy i utrzymanie/wzrost/spadek masy ciała
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Sty, 2014, 11:54 »
poziomko, niestety musisz sobie wagę elektroniczna gramówke zakupić. W sklepach są czasem promocje i  można je dostać po naprawdę okazyjnej cenie.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: zmiana karmy i utrzymanie/wzrost/spadek masy ciała
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Sty, 2014, 22:57 »
idealny do zdrowego podtuczenia jest Beaphar Care plus :) To karma ekstrudowana, z dużą zawartością łatwo przyswajalnego białka. no i zarodki pszenne :)))

Tu możesz poczytać: http://szynszyle.info/forum/index.php?topic=16216.msg99369#msg99369

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline SZYSZUNIE :D

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 173
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: zmiana karmy i utrzymanie/wzrost/spadek masy ciała
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Lut, 2014, 16:51 »
Ja również polecam karmę chinchilla nature. Moje szynszylki ją uwielbiają. Karma ma ładny wygląd i są w niej nawet przysmaki np. suszone jabłko i suszone owoce dzikiej róży.

Ingusia i Tosia :D

Offline martynkka21

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 91
  • Uzbierane migdały: 5
  • Płeć: Kobieta
  • Nikusia oraz Shilusia
Odp: zmiana karmy i utrzymanie/wzrost/spadek masy ciała
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Lut, 2015, 11:21 »
Na wstępie przepraszam że nadaje nowy wątek ale jestem tu od nie dawna i nie wiem jak mam wątki wstawiać pod właściwy adres także z góry przepraszam :*
`Mam kochani pytanie ponieważ moja szyszka dostawała pokarm z firmy'' BEAPHAR'' gdzie znajdowały się praktycznie same smakołyki a granulatu nie chciała w ogóle jeść napisałam do was o pomoc i doradzono mi pokarm ''versele-lage Crispy pellets '' ponieważ moja kulka jest drobna i chciałam ją również trochę utuczyć więc zakupiłam granulat i mieszałam z poprzednim jedzonkiem minęło dosyć czasu  i od 3 dni daje już sam granulat ''versele-lage Crispy pellets '' do tego suszone ziółka i oczywiście zawsze ma sianko ale granulatu je tyle co w ogóle robi protest i mówiąc szczerze będąc u weta na kontroli i zaznaczam że moja szyszka jest w pełni zdrowa spadła mi z wagi oczywiście wet powiedział mi że szyszka jest drobnej postury i ze ma drobniutkie kostki i że mam się nie martwić bo wszystko jest w porządku i każda szyszka jest innej postury i każda waży inaczej tak jak człowiek więc się uspokoiłam jednak zależy mi na tym by moja szyszka zaczęła jeść granulat tam znajdują się wszystkie odpowiednie składniki jak białko, witaminki ,popiół surowy, błonnik i inne   :(( lecz bez powodzenia ;/ skoro szyszka spadła mi z wagi zmieniając jej karmę na sam granulat dostając przy tym sianko i ziółka to jest niepokojące może doradzicie mi jakąś inną dobrą karmę którą zacznie jeść ;) ona jest drobna a przy utracie wagi może źle na nią wpłynąć :( albo jest jakaś karma którą mogę jej podawać codziennie i nie będzie źle na nią wpływać skoro granulatu nie chce jeść . :( wet mi powiedział że jak po 3 dniach nie ruszy granulatu a będzie jadła tylko sianko i ziółka mam zmienić granulat  i zaproponował mi vitakraft regular dzisiaj jest 3 dzień od wizyty u weta więc powinnam podjąć decyzje i zakupić coś innego :) strasznie kocham swoją szyszke i chcę dla niej jak najlepiej !! chce aby nabrała i jadła zdrowe jedzonko ale też chce jej od uczyć tego wybrzydzania bo nawet gardzi wieloma smakołykami ...  zaznaczam że cena jedzonka nie ma żadnego znaczenia może są jakieś preparaty by wspomogły na apetyt ?
« Ostatnia zmiana: 08 Lut, 2015, 11:57 wysłana przez martynkka21 »

Offline florence

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 560
  • Uzbierane migdały: 12
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia & Pisiont
Odp: zmiana karmy i utrzymanie/wzrost/spadek masy ciała
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Lut, 2015, 12:09 »
Ludzie zachwalają sobie jeszcze Selective, Beaphar Care+ (Z tego co piszesz, to miałaś X-tra vital, czy jakoś tak), Versele Laga Complete (rzadko lubiana przez szynszyle, ale teraz ponoć zmienili trochę skład i jest smaczniejsza).
Ale jak czytałam opinie, to Selective i Beaphar są takie najchętniej jedzone.

Offline martynkka21

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 91
  • Uzbierane migdały: 5
  • Płeć: Kobieta
  • Nikusia oraz Shilusia
Odp: zmiana karmy i utrzymanie/wzrost/spadek masy ciała
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Lut, 2015, 12:34 »
kurcze już sama nie wiem co zrobić by zaczęła jeść eh też czytałam na temat  Beaphar Care+ dobre opinie i przekonuje mnie jak i spróbuje w końcu pieniądze nie mają dla mnie jakiegokolwiek znaczenia ale chce aby zaczęła jeść a nie wybrzydzała bo kulka spadła mi z wagi .. strasznie się o nią martwię i staram się na wszystkie sposoby ją przekonać do tego granulatu  nawet głodówka ją nie przekonała do spróbowania po za granulatem i siankiem nie dawałam jej żadnych smakołyków i nic może 2 albo 3 pałeczki granulatu zjadła i na tym przystanęła jak i się zaparła ..

Offline florence

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 560
  • Uzbierane migdały: 12
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia & Pisiont
Odp: zmiana karmy i utrzymanie/wzrost/spadek masy ciała
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Lut, 2015, 12:42 »
Jedna z moich szyszek też je mało granulatu, bo zaczynają jej przerastać zęby. Myślałam na początku, że wybrzydza, ale jak przestała pić z poidełka i lecieć z wagi to zabrałam ją do weta. Ale pisałaś, że byłaś z Nikusią u weta i że ząbki ma w porządku, więc pewnie po prostu jest grymaśna. Może faktycznie zmień jej na jakąś inną karmę. :>

Offline martynkka21

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 91
  • Uzbierane migdały: 5
  • Płeć: Kobieta
  • Nikusia oraz Shilusia
Odp: zmiana karmy i utrzymanie/wzrost/spadek masy ciała
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Lut, 2015, 13:06 »
tak byłam u weta ponieważ też nie chciała pić wody z poidełka przy zakupie na nowe również ale jak się okazało zaczęła pić ponieważ stare poidełko było zepsute i się zacinało kiedy zorientowała się że ma nowe poidełko przyssała się do wodopoju :) wet sprawdzał jej ząbki futerko wagę zrobił odsłuch serduszka popatrzał na jej odchody bo dosyć tego u niego zrobiła oraz sprawdzał brzusio wszystko w porządku zaznaczył że mało waży jak na szyszkę ale z racji tego że jest takiej postury oraz  zaznaczyłam wetowi że moim błędem było dawanie więcej karmy niż się zaleca bo moja szyszka wybrzydza i również wiem że zrobiłam błąd a teraz chce go naprawić ale moja Nikusia nie chce ze mną współpracować :( nie tyka się granulatu w dodatku spadła z wagi :( eh tak więc będę próbować po kolei każdą karmę dopóki nie natrafię na tą którą polubi wiem też że może być tak że wgl. nie spasuje jej żaden granulat i co wtedy ? :(

Offline marcsl

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1127
  • Uzbierane migdały: 33
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: zmiana karmy i utrzymanie/wzrost/spadek masy ciała
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Lut, 2015, 13:18 »
Kup Care+ Kulki lubią tą karmę,po tej karmie waga powinna ruszyć w górę :)

Offline martynkka21

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 91
  • Uzbierane migdały: 5
  • Płeć: Kobieta
  • Nikusia oraz Shilusia
Odp: zmiana karmy i utrzymanie/wzrost/spadek masy ciała
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Lut, 2015, 13:32 »
no to w takim bądź razie od jutra zadziałam z Beaphar Care+ zobaczymy co to będzie :) mam nadzieje że skusi się i okaże się powodzeniem :)

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: zmiana karmy i utrzymanie/wzrost/spadek masy ciała
« Odpowiedź #15 dnia: 08 Lut, 2015, 13:42 »
Jak jej Care+ nie podejdzie,to zostanie jeszcze http://hipcio.sklep.pl/produkt/supreme-science-selective-chinchilla-350g.
Moje dwa baranki przepadają za  tymi granulatami.

Offline martynkka21

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 91
  • Uzbierane migdały: 5
  • Płeć: Kobieta
  • Nikusia oraz Shilusia
Odp: zmiana karmy i utrzymanie/wzrost/spadek masy ciała
« Odpowiedź #16 dnia: 08 Lut, 2015, 13:57 »
ogromnie dziękuje :) a teraz mam pytanie wiem że karmę nową powinnam mieszać z tą która dostawał do tej pory w przypadku gdy od 3 dni zeszłam z starej karmy beapher xtravital ( z tej karmy tylko wybierał poszczególne przysmaki granulatu nie tyknął ) na granulat z firmy versale-laga crispy pellets to nową zakupioną karmę mogę zmieszać z tym granulatem ? ponieważ tam ta mi się skończyła a nie wiedziałam że moja szyszka tego granulatu nie będzie popierać :( czy muszę zakupić karmę beapher specjalnie by wskoczyć na nową ? eh nie chce robić zamieszania w brzuszku mojej szyszki dlatego wole się upewnić a i tak zmiana karmy sprawiła spadki wagi szyszki :(

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: zmiana karmy i utrzymanie/wzrost/spadek masy ciała
« Odpowiedź #17 dnia: 08 Lut, 2015, 14:12 »
Zawsze mieszać.
1 tydzień 25% nowej karmy+75% starej
2 tydzień 50% nowej+50% starej
3 tydzień 75% nowej+25% starej
4 tydzień 100% nowej
Nigdy nie dajemy od razu nowej karmy,właśnie po to ,żeby nie było brzuszkowych problemów.

Offline martynkka21

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 91
  • Uzbierane migdały: 5
  • Płeć: Kobieta
  • Nikusia oraz Shilusia
Odp: zmiana karmy i utrzymanie/wzrost/spadek masy ciała
« Odpowiedź #18 dnia: 08 Lut, 2015, 14:21 »
tak ja wiem że nie można od razu dać nową karmę szyszce na względu ich układu pokarmowego który jest wrażliwy na zmiany jak i mogę doprowadzić szyszkę do różnych reakcji np . biegunka tylko że skoro przez 3 dni dost już sam granulat  bo z tam tej karmy poprzedniej mieszałam z tym granulatem i przez te 3 dni zjadła tyle co nawet nie można uznać powodzeniem tylko porażką i nie było żadnej reakcji niepokojącej szyszki to chodziło mi o to czy teraz ten granulat mogę zmieszać z nową karmą którą zakupie czy muszę zakupić tą pierwszą karmę którą mieszałam z granulatem który okazał się klapą bo jej nie lubi :)
« Ostatnia zmiana: 08 Lut, 2015, 14:27 wysłana przez martynkka21 »

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: zmiana karmy i utrzymanie/wzrost/spadek masy ciała
« Odpowiedź #19 dnia: 08 Lut, 2015, 14:28 »
Myślę,że jak chcesz przestawić na granulat to nie kupuj specjalnie wcześniejszej karmy.Zmieszaj nową z pelletem. Jak kupisz wcześniejszą ,to znowu będzie wyżerał to co lubi i nigdy ci się na granulat nie przestawi.

Offline martynkka21

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 91
  • Uzbierane migdały: 5
  • Płeć: Kobieta
  • Nikusia oraz Shilusia
Odp: zmiana karmy i utrzymanie/wzrost/spadek masy ciała
« Odpowiedź #20 dnia: 08 Lut, 2015, 14:41 »
chciałabym aby moja mała jadła granulat bo czytałam dużo na ten temat i wiem że robię słusznie przekonując ją do zjedzenia :)  mam nadzieje że ją przekonam i że granulat polubi bardziej niż smakołyki :)
-Moja koleżanka zakupiła  miesiąc temu szyszkę w zoologicznym była karmiona właściwie tylko i wyłącznie karmą kolorową z tego co widziałam w tym zoologicznym każdy gryzoń miał w miseczce to samo zwróciłam jej uwagę że ma nie dawać szyszce cały czas tego pokarmu którego dostawała w zoologicznym i który jej sprzedali tylko przeszła na granulat osoby pracujące w zoologicznym a bynajmniej w tym są chyba tam przypadkowi bo wgl. się na niczym nie znają a w klatce w której była jej szyszka nie było poidełka a miseczka ''niby'' z wodą a zamiast wody więcej było w tym trocin !! opowiedziałam jej o tym forum że są tu naprawdę przyzwoici ludzie którzy znają się na rzeczy jak i na szyszkach może zawita a przydało by się ja myślałam że wiele wiem na temat szynszylek okazuje się ze moja wiedza jest nie wielka do tego co dowiedziałam się na forum ! :) jeszcze raz dziękuje wam za udzielenie mi wskazówek co do karmy pupila no i oczywiście dam znać jak idzie nam z nowością  :)

Offline florence

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 560
  • Uzbierane migdały: 12
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia & Pisiont
Odp: zmiana karmy i utrzymanie/wzrost/spadek masy ciała
« Odpowiedź #21 dnia: 08 Lut, 2015, 15:01 »
Zawsze mieszać.
1 tydzień 25% nowej karmy+75% starej
2 tydzień 50% nowej+50% starej
3 tydzień 75% nowej+25% starej
4 tydzień 100% nowej
Nigdy nie dajemy od razu nowej karmy,właśnie po to ,żeby nie było brzuszkowych problemów.

Jej, w sumie jak czytałam chyba blog u szynszyla, to o  zmianie karmy była mowa o plus/minus jednym tygodniu, w którym się powinno to robić. Co prawda był dopisek, że w razie wątpliwości, można przedłużyć proces. Na szczęście miałam taki zapas Nature, że zmieniałam karmę praktycznie 1,5  miesiąca, bo szkoda było wywalać. Nie wiedziałam, że taki proces, to aż tyle tygodni. 
« Ostatnia zmiana: 08 Lut, 2015, 15:03 wysłana przez florence »

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: zmiana karmy i utrzymanie/wzrost/spadek masy ciała
« Odpowiedź #22 dnia: 08 Lut, 2015, 15:05 »
W sumie czytałam,że tak powinno się robić. W praktyce jak przechodziłam na Selective, to zmieszałam wszystko razem i tak dawałam.

Offline martynkka21

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 91
  • Uzbierane migdały: 5
  • Płeć: Kobieta
  • Nikusia oraz Shilusia
Odp: zmiana karmy i utrzymanie/wzrost/spadek masy ciała
« Odpowiedź #23 dnia: 08 Lut, 2015, 15:30 »
ja się boje o moją szylkę jeżeli to ma tyle trwać a moja mała granulatu tego co ma teraz nie lubi i muszę ją mieszać z nowo zakupioną którą jutro będę mieć to będzie masakra ;/ oby polubiła nowo zakupiony granulat beapher care + bo inaczej będzie mi spadać z wagi  jak spadła schodząc na granulat Versele Laga CRISPY PELLETS a ziółkami czy też siankiem nie wyrobi długo jak się nie przekona do granulatu  ;/

Offline martynkka21

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 91
  • Uzbierane migdały: 5
  • Płeć: Kobieta
  • Nikusia oraz Shilusia
Odp: zmiana karmy i utrzymanie/wzrost/spadek masy ciała
« Odpowiedź #24 dnia: 08 Lut, 2015, 15:48 »
Moja szyszka wgl nie je granulatu a chciałam ja nauczyć przez zmianę karmy beapher xtra na versale i nic nie udana próba od 3 dni ma tylko dany już granulat a sianko i ziółka je normalnie również daje jej gałązki które  podaje na ząbki również obgryza= tylko przez zmianę  karmy spada mi z wagi bo nie chce jeść granulatu  ; /
« Ostatnia zmiana: 08 Lut, 2015, 16:13 wysłana przez martynkka21 »

 

Problem z kupnem karmy w małej miejscowości -> zakupy przez Internet

Zaczęty przez IlonaDział Żywienie

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 5705
Ostatnia wiadomość 31 Sty, 2009, 23:34
wysłana przez greatdee
CO ZROBIĆ KIEDY ZABRAKNIE KOSZATNICZKĄ KARMY PILNE!!!?

Zaczęty przez Koszatkara21Dział Żywienie koszatniczek

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 16662
Ostatnia wiadomość 09 Lis, 2019, 09:49
wysłana przez Koszatkara21
Dziwna zmiana,dojrzewanie szynszylowe?,brak apetytu,wpływ drugiego szynszyla

Zaczęty przez Gwiazdk2010Dział Rady, porady...

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 2479
Ostatnia wiadomość 15 Lip, 2015, 09:29
wysłana przez Gwiazdk2010
pierścień z futra, spuchnięty siusiak, rozmiar penisa, opuchlizna, zmiana koloru...

Zaczęty przez maritkaDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 224
Wyświetleń: 117635
Ostatnia wiadomość 15 Kwi, 2015, 00:02
wysłana przez dream*
wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki

Zaczęty przez TanDział Żywienie

Odpowiedzi: 267
Wyświetleń: 60007
Ostatnia wiadomość 07 Paź, 2016, 19:08
wysłana przez Fluffy Madness
SimplePortal