28 Kwi, 2024, 06:30

Autor Wątek: Odczulanie - skuteczne?  (Przeczytany 1673 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szarooka

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 82
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Puszek (od 23.07.2010) i Niuniuś (od 27.09.2010)
Odczulanie - skuteczne?
« dnia: 07 Maj, 2011, 08:36 »
Zakładam ten wątek, aby poznać Wasze doświadczenia, opinie na temat odczulania.

Jak w innym wątku pisałam jestem alergikiem (pyłki, roztocze, grzyby itp) i większą część roku nie mam życia. Właściwie to cały rok mam problemy z reakcjami uczuleniowymi. Próbowałam już masy leków ograniczających objawy, ale wychodzi na to, że jestem też uczulona na podstawowy składnik preparatów przeciwhistaminowych. Jako, że alergia przeszła już w astmę i coraz częściej mam ataki duszności na ostatniej wizycie u alergologa padła propozycja odczulania.
Mam wątpliwości o skuteczności takich zabiegów, zwłaszcza przy takiej ilości czynników wywołujących u mnie alergię.

Pozdrawiam
Joanna

Offline Ciupelek

  • Moderator
  • ~Rządca Półek~
  • *****
  • Wiadomości: 657
  • Uzbierane migdały: 14
  • Płeć: Kobieta
  • Kiwi, Titi, Fifi
Odp: Odczulanie - skuteczne?
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Maj, 2011, 11:37 »
jeżeli Pani alergolog ci to zaleca to lepiej spróbuj. Ja mam alergię po tatusiu i to najmocniejszą z możliwych i mi Pani doktor powiedziała, że nic by mi odczulanie nie dało, bo nie jest tak silne.

Offline Neo P

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 99
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Spidi - Standard
Odp: Odczulanie - skuteczne?
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Maj, 2011, 15:22 »
Witam. Szarooka ja też cierpię na alergie i astmę. Chodzę na odczulanie od 3 lat, a szylkę mam od 1.5roku. Na początku z piaskiem i siankiem była po prostu tragedia. Kiedy wypuszczałem Speed'iego to kule z piaskiem dawałem mu na koniec i mama zostawała z nim na czas kąpieli i zaraz po ukończeniu tarzania się w piasku trzeba było odkurzać bo nie mogłem zasnąć przez kichanie i duszności. Przez cały czas odkąd mam mojego stworka chodzę na odczulanie. Różnice widzę bardzo dużą. Sam mogę przebywać w czasie kąpieli tego diabełka i spokojnie śpię bez żadnych dodatkowych "atrakcji". Tak więc to naprawdę pomaga.
Wcześniej brałem tabletki i proszki wziewne, teraz tylko w okresach największego pylenia(wiosna) czuję dyskomfort. Całą resztę roku spędzam w komfortowych warunkach.

Spidi jest ze mną od 13.11.2009r.
Dnia 20.06.2014 Spidi przeszedł przez Tęczowy Most.

Offline owiabiks

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 659
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Bratek, Fiołek(*), Irys(*), Malwin(*),Narcyz(*)
Odp: Odczulanie - skuteczne?
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Maj, 2011, 18:18 »
Piasek to pył wulkaniczny. Co w nim uczula? Ja sama mam silne uczulenie na piasek. W testach (również szczegółowych na związki chemiczne)  wyszło mi tylko na psa i bylice.

Flora (ja)
i fauna (  Bratek - szynszyla; Nikon- york;  Lili(a) - selkirk rex; Kajtek- nimfa)

Offline Szarooka

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 82
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Puszek (od 23.07.2010) i Niuniuś (od 27.09.2010)
Odp: Odczulanie - skuteczne?
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Maj, 2011, 18:51 »
Dobre pytanie - co uczula w piasku? Teoretycznie nic nie powinno powodować reakcji alergicznej, niestety w praktyce wygląda to zupełnie inaczej. Dla mnie najgorsze do zniesienia jest silne podrażnienie oczu. O ile kichania i ataków duszności można w miarę szybko się pozbyć poprzez leki czy wziewy doustne, tak z oczami jest gorzej. Mało, że noszę soczewki kontaktowe to jeszcze jestem po kilku operacjach oczu. Krople nic nie pomagają, okłady z rumianku czy świetlika też. I to nie chodzi o to, że oczy mi łzawią czy czerwienieją - po prostu nabrzmiewają mi błony (??? czy jakoś tak), które otaczają samą gałkę oczną. O reakcji okulisty nawet nie chcę pisać, szkoda nerwów. Do innych objawów jestem przyzwyczajona, ale tego się nie spodziewałam i zupełnie nie wiem jak się tego pozbyć.
Pytam o skuteczność odczulania, bo znajomy po 5 latach terapii nie miał efektów, a był odczulany na pyłki traw i drzew. U mnie doszły by jeszcze pozostałe pyłki i roztocze. Druga sprawa jest taka, że taka terapia też nie jest bezpłatna, a jeżeli mam, mówiąc potocznie, wyrzucić pieniądze w błoto to wolę je inaczej spożytkować  :s_oczko1:

Jeszcze mi się przypomniało jedno - wg alergologa to, że szynszyle nie uczulają jest takim samym mitem, jak brak alergii na Yorki  :D
« Ostatnia zmiana: 09 Maj, 2011, 18:54 wysłana przez Szarooka »

Pozdrawiam
Joanna

Offline Ciupelek

  • Moderator
  • ~Rządca Półek~
  • *****
  • Wiadomości: 657
  • Uzbierane migdały: 14
  • Płeć: Kobieta
  • Kiwi, Titi, Fifi
Odp: Odczulanie - skuteczne?
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Maj, 2011, 19:42 »
w piach wplątuje się kurz i futro.

Offline Neo P

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 99
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Spidi - Standard
Odp: Odczulanie - skuteczne?
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Maj, 2011, 13:51 »
Dokładnie. W piasku może uczulać pył, gdyż możemy reagować na niego tak jak na kurz. Nawet w nosie czuć podobne odczucia jak przy kurzy.

Spidi jest ze mną od 13.11.2009r.
Dnia 20.06.2014 Spidi przeszedł przez Tęczowy Most.

Offline owiabiks

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 659
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Bratek, Fiołek(*), Irys(*), Malwin(*),Narcyz(*)
Odp: Odczulanie - skuteczne?
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Maj, 2011, 15:18 »
U mnie w testach nie wyszło na kurz, a po piachu mam straszne uczulenie.

Flora (ja)
i fauna (  Bratek - szynszyla; Nikon- york;  Lili(a) - selkirk rex; Kajtek- nimfa)

Offline Szarooka

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 82
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Puszek (od 23.07.2010) i Niuniuś (od 27.09.2010)
Odp: Odczulanie - skuteczne?
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Maj, 2011, 16:10 »
U mnie reakcja na piasek jest dużo gorsza niż na kurz. Przy kurzu tylko kicham i pojawia mi się wysypka, przy piasku (jak już pisałam) puchną mi oczy.
Ale zgodzę się z twierdzeniem, że to pył zawarty w piasku. Mam w domu od lat akwarium i na mokry piach brak jest jakiejkolwiek reakcji (nawet przy jego płukaniu).

Pozdrawiam
Joanna

Offline magu

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 41
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Cyrkonia, Platyna
Odp: Odczulanie - skuteczne?
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Maj, 2011, 17:52 »
możesz kupić normalny piasek a nie wulkaniczny  :)

Cyrkonia - standard ; Platyna- Beż Polski

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Odczulanie - skuteczne?
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Maj, 2011, 14:07 »
szarooka, ja miałam to samo, po kontakcie z szylką która brała kąpiel w piasku odklejały mi się spojówki (własnie te błony na oku i tam pod nią wchodzą łzy i fakt można to określić ze puchną, ale po prostu się odklejały). ja brałam przez jakis czas tabletki i środki wziewne. Natomiast nie miałam odczulania z innych powodów zdrowotnych. Jedyne czego unikam to wdychania zapachu siana, szczelnie zamykam torebkę a szylkom daje tyle zeby w miarę szybko znikało, a kąpiele w piasku mają trochę rzadziej i zawsze już po wybiegu, żeby nie rozniosły na pokój. No i myję ręce po kontakcie z kulkami i starma sie i ch nie wycałowywać zeby oczy nie miały kontaktu z alergenami. to ostatnie jest trudne :~ bo jak nie całować takich puchatości?

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

 

SimplePortal