hypothetical
28 Mar, 2024, 11:53

Autor Wątek: Duśka (i Rafałek)  (Przeczytany 2310 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Minerwa

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 30
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Duśka (i Rafałek)
« dnia: 19 Kwi, 2015, 00:51 »
Nie wytrzymam i muszę się pochwalić moimi cudownymi futrami. Muszę tutaj, bo znajomi już nie chcą mnie słuchać. :D Aktualnie moją największą ekscytację budzi Duśka.

Ma sześć lat i dość trudny charakter, jest ogólnie nieufna, nie przepada za przytulankami. Do mnie się bardzo mocno przywiązała; w pewnym sensie niestety, bo jak wyjeżdżam, potrafi na przykład przestać jeść. Ostatnio zrobiłam gruntowne porządki w pokoju, co umożliwiło Duśce regularne spacery po nim. Jest taka kochana. <3 Sama do mnie podchodzi, gdy siedzę przy biurku, a ona po nim spaceruje. Czasem daje się podrapać po szyjce, bierze jabłko z moich ust (jak romantycznie) i regularnie okrada mi biurko. Jak ja ją uwielbiam. <3 To wyjątkowe uczucie, gdy szynszyla z trudnym charakterem ma do nas zaufanie. Bardzo długo nad tym pracowałam i takie drobne gesty z jej strony bardzo mnie wzmacniają. Widać, że jest szczęśliwą, pewną siebie szynszylką.

Offline matti4411

  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 701
  • Uzbierane migdały: 16
  • Płeć: Kobieta
  • Alvin & Monty [Skipper (*)03.2014-20.01.2015]
Odp: Duśka (i Rafałek)
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Kwi, 2015, 11:25 »
witaj :D wiem jak trudne jest oswojenie szynszyla i jak potrafią cieszyć takie małe gesty typu : pierwsze wejście na kolana,pozwolenie na dotknięcie się a potem i na mizianie z biegiem czasu <3 Ach takie momenty sa jak promyki i wtedy człowiek zapomina ile przeszedł i się namęczył bo wie że było warto i docenia to co ma  :love:
O złodziejstwie to chyba każdy tu może co nieco napisać :D Szyszki są bardzo cwane  [pajacyk]
Romantyzm...hmm u mnie jedyne bliskie spotkania są jak chce spać - a Alvin staje mi twarzy i wkłada stopy gdzie popadnie np ucho,usta,oko  [pajacyk] Jak wstane jest ok,chce spać-to mi tańcuje po głowie xD
Cieszę się że napisałaś :) Ja z chęcią wysłuchuje o gryzoniach i o innych naszych pupilach bo sama je kocham i mam ich trochę :) Znajomi też juz czasem mają mnie dość jak im marudzę że Alvin to i tamto i cieszę się jak głupi do sera a im to zwisa  [phi]
Ale mam WAS tu i jest mi dobrze z tym  [taniec]

"Zarozumiałością oraz bez­czel­nością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tyl­ko dla­tego że są nieme dla je­go tępej percepcji."

Alvin 06.2010.Monty 09.02.15
♪♫...seize the day or die regretting the time you lost... ♫♪

[-chomik-][-chomik-]

Offline drzazga

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 241
  • Uzbierane migdały: 8
  • Płeć: Kobieta
Odp: Duśka (i Rafałek)
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Kwi, 2015, 09:35 »
bo jak wyjeżdżam, potrafi na przykład przestać jeść.

Mi kiedyś Gustav (wtedy jeszcze był sam na włościach bez Vika i Luki) odstawił taki numer. Nie było mnie przez niecałe 2 tygodnie, Gustavem zajmował się mój brat.
Gustav stwierdził, że w ramach protestu bo nie ma pańci nie będzie jadł.

31 maj 2019 - dzień w którym odeszła Przecudnej Urody Dziewczyna Luka :-(((((((

6 czerwca 2019 - jedenaście miesięcy jak nie ma Gustava.
7 czerwca 2019 - było by 114 miesięcy z Gustavem.
10 czerwca 2019 - sto cztery miesiące z Vikiem.
23 czerwca 2019 - było by sześćdziesiąt dwa miesiące z Luką.

Offline matti4411

  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 701
  • Uzbierane migdały: 16
  • Płeć: Kobieta
  • Alvin & Monty [Skipper (*)03.2014-20.01.2015]
Odp: Duśka (i Rafałek)
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Kwi, 2015, 16:19 »
mój kiedyś ,dawno temu wstecz... przestał jeść jak mojego męża nie było! Normalnie taki foch i obraza na świat ,wciąż spał w domku no i jak mój miał chwile przychodził do niego ,czekał kilka minut aż ten coś zje i szedł dalej swoje robić co by zwierzaka nie zagłodzić  [pajacyk]

"Zarozumiałością oraz bez­czel­nością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tyl­ko dla­tego że są nieme dla je­go tępej percepcji."

Alvin 06.2010.Monty 09.02.15
♪♫...seize the day or die regretting the time you lost... ♫♪

[-chomik-][-chomik-]

Offline Aishaq

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 219
  • Uzbierane migdały: 22
  • Płeć: Kobieta
  • Szisza & Yuki
Odp: Duśka (i Rafałek)
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Kwi, 2015, 19:46 »
Niedawno wyjechałam na 4 dni, przez ten czas opiekowała się kulkami osoba, którą dobrze znają i lubią. Przez ten czas Szisza nie chciała wyjść z klatki na wybieg, ani nie jadła podtykanych smakołyków. Jak tylko wróciłam Szisza pierwsza wyskoczyła z klatki i podbiegła prosić tą osobę o smakołyki. :love:

Offline matti4411

  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 701
  • Uzbierane migdały: 16
  • Płeć: Kobieta
  • Alvin & Monty [Skipper (*)03.2014-20.01.2015]
Odp: Duśka (i Rafałek)
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Kwi, 2015, 19:52 »
jaka kochana  :love:

"Zarozumiałością oraz bez­czel­nością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tyl­ko dla­tego że są nieme dla je­go tępej percepcji."

Alvin 06.2010.Monty 09.02.15
♪♫...seize the day or die regretting the time you lost... ♫♪

[-chomik-][-chomik-]

 

SimplePortal