hypothetical
19 Mar, 2024, 03:11

Autor Wątek: Monty wita wszystkich :D (a niedługo Monty & Alvin razem <3 )  (Przeczytany 15303 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline elanutka

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 225
  • Uzbierane migdały: 5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Monty wita wszystkich :D (a niedługo Monty & Alvin razem <3 )
« Odpowiedź #75 dnia: 27 Sie, 2015, 20:45 »
Od paru dni studiuję codziennie losy Waszych kuleczek. Juz kiedyś przyznałam sie Bożence, ze gdybym wiedziała, ze są tak bardzo wrażliwe i chorowite, pewnie nie marzyłabym o puchaczu. Od wczoraj niemal wkładam głowę do klatki Gacusia a to wszystko przez to, ze wczoraj wzgardził drugim z kolei migdałkiem a w nocy ( zwykle świnki budzą mnie przed piątą i wtedy Gacuś czeka na porcję słonecznika z migdałkiem na deser) nie chciał jesć. Na szybko [podsunęlam mu malinki. Zjadł dwie, ale nie chcial swieżych platków słonecznika, to jest jego uluione jedzenie. Już widziałam wszystkie najgorsze dopusty zebowe szynszyli u Gacusia , ale powolutku zjada - ziola, suszone liście topinambura i malin, gałązki obgryza, zjadł dziś też migdałka, chociaż jakoś długo to trwało, chociaz córka mówi, ze zawsze on ta k długo je, tyle, że zawsze po podaniu migdała kończę karmienie i przechodzę do innych spraw.
Mam nadzieję, ze nic mojemu szylkowi nie bedzie, tak bardzo się boję... ???

Oprócz męża i trójki odchowanych dzieci mam jeszcze małe zoo - Świnka Basia, świnek Mopcio,królik Pusiak vel Zuzek, myszoskoczki Teddy i Freddy, szczurki Nikki i Duffy i mój najnowszy imieninowy skarb - szynszylek Gacus. Pozdrawiam wszystkich serdecznie. bardzo się cieszę, ze z Wami jestem !

Offline Paula_91

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 489
  • Uzbierane migdały: 14
  • Płeć: Kobieta
Odp: Monty wita wszystkich :D (a niedługo Monty & Alvin razem <3 )
« Odpowiedź #76 dnia: 27 Sie, 2015, 20:54 »
nie denerwuj się :) Na spokojnie obserwuj Gacusia i jego rytm. Każdy szyl jest inny i każdy właściciel z czasem potrafi wyniuchać ze coś się złego dzieje. Spokojnie.  :)

Offline elanutka

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 225
  • Uzbierane migdały: 5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Monty wita wszystkich :D (a niedługo Monty & Alvin razem <3 )
« Odpowiedź #77 dnia: 27 Sie, 2015, 21:07 »
Dziękuję, Paulinko, mam nadzieje, że to wyłacznie efekt ostatnio przeczytanych wątków, ale serce noszę na ramieniu !

Oprócz męża i trójki odchowanych dzieci mam jeszcze małe zoo - Świnka Basia, świnek Mopcio,królik Pusiak vel Zuzek, myszoskoczki Teddy i Freddy, szczurki Nikki i Duffy i mój najnowszy imieninowy skarb - szynszylek Gacus. Pozdrawiam wszystkich serdecznie. bardzo się cieszę, ze z Wami jestem !

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Monty wita wszystkich :D (a niedługo Monty & Alvin razem <3 )
« Odpowiedź #78 dnia: 28 Sie, 2015, 01:36 »
@elanutka, jeśli szynszyl codziennie je siano, zioła, niewielkie ilości granulatu oraz ma pod dostatkiem gałązek do ogryzania to nie masz się czym martwić. Raz w tygodniu rób "test migdałka" a raz w miesiącu waż zwierzątko na wadze gramowej i zapisuj wagę z datą w notesie. Jeśli będzie działo się coś złego, kruszony migdał i spadek wagi poinformują Cię o tym. Nie bój się na zapas, to nic nie da, a tylko wpędzisz się w nerwicę.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Monty wita wszystkich :D (a niedługo Monty & Alvin razem <3 )
« Odpowiedź #79 dnia: 28 Sie, 2015, 06:16 »
Marta twoi chłopcy są cuuuuudni.Ty zresztą też. [good]


Elu jest ok. Naczytałaś się naszych historii .Może przejadł się smakołykami.Ale dobrze,że go obserwujesz.
« Ostatnia zmiana: 28 Sie, 2015, 13:00 wysłana przez Mysza <")))/ »

Offline Szynszylątko

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 588
  • Uzbierane migdały: 16
  • Płeć: Kobieta
  • Maciuś - mój Promyczek
Odp: Monty wita wszystkich :D (a niedługo Monty & Alvin razem <3 )
« Odpowiedź #80 dnia: 28 Sie, 2015, 10:19 »

Elu, miałam dokładnie tak samo, gdy przybył do mnie Maciuś...uważam, że każdy opiekun powinien być trochę przewrażliwiony. A dobry opiekun tym bardziej. Wszyscy znamy historię Domi i jej kulek... Elu, ty pewnie sobie doczytasz ale stali bywalcy forum wiedzą, ile razy ona tylko w oparciu o "przewrażliwienie" interweniowała i nigdy się nie myliła, niestety...
« Ostatnia zmiana: 28 Sie, 2015, 12:59 wysłana przez Mysza <")))/ »

Mam Szynszyla i nie zawaham się Go użyć :)
Król Maciuś I - moje Słoneczko zgasło na zawsze...
Król Maciuś II - mój Promyczek

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Monty wita wszystkich :D (a niedługo Monty & Alvin razem <3 )
« Odpowiedź #81 dnia: 28 Sie, 2015, 10:27 »
Czasami intuicyjnie wyczuwamy,że coś jest nie tak. Kiedy Felek przestał jeść byłam u weta , wszystko niby było ok. I gdyby nie moja dociekliwość i przewrażliwienie ,pewno nie trafiłabym do Barana. Nawet Baran w pierwszym momencie patrząc na stan odżywienia i uzębienia Felka  oraz analizując badania krwi stwierdził ,że może apetyt mniejszy bo fanaberie,bo pogoda. Dopiero RTG wykazało stan zapalny korzeni. Dlatego wolę być nawiedzona  i przewrażliwiona jak Domi ale przynajmniej nie będę sobie robiła wyrzutów ,że coś przeoczyłam.

Offline matti4411

  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 701
  • Uzbierane migdały: 16
  • Płeć: Kobieta
  • Alvin & Monty [Skipper (*)03.2014-20.01.2015]
Odp: Monty wita wszystkich :D (a niedługo Monty & Alvin razem &lt;3 )
« Odpowiedź #82 dnia: 28 Sie, 2015, 12:50 »
Elanutka, nie bój nic na pewno jest wszystko dobrze :)  trzymam kciuki za to, ale dobrze jest robić czasem takie testy na smakołyk i ważyć w miarę regularnie. Moje tez czasem wzgardza czymś dobrym jak np mają pełno ziół, patykow i siana. Domi dobrze robiła ze tak pilnowala kulek bo nie raz im to życie ratowalo. Każdy ma w życiu jakieś historie i nie zawsze happy endem ale trzeba umieć sobie z nimi radzić i nie tracić głowy :)  także wszystkim życzę szczęścia i zdrowia oraz Waszym futerkom :cmok: a moje gamonie póki co wariują bo sprzatalam im szafkę i niechcący upadł mi słoik z migdałami... Ale nie dam im bo jadły nie dawno, wiec czekają mnie fochy i rzuty bobkiem na odległość xD :D

"Zarozumiałością oraz bez­czel­nością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tyl­ko dla­tego że są nieme dla je­go tępej percepcji."

Alvin 06.2010.Monty 09.02.15
♪♫...seize the day or die regretting the time you lost... ♫♪

[-chomik-][-chomik-]

Offline elanutka

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 225
  • Uzbierane migdały: 5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Monty wita wszystkich :D (a niedługo Monty & Alvin razem <3 )
« Odpowiedź #83 dnia: 28 Sie, 2015, 13:16 »
Kochane Dziewczyny !
 Przepraszam, ze zrobił sie u Leosia taki OT Gacusiowy - jestem wzruszona Waszą pomocą i radami. Serdecznie dziękuję ! Dziś jest juz wszystko OK u Gacusia , nawet nocą , gdy tylko świnki zakwiczały, stanąl na najwyższej połce i zjadł i słonecznik i migdałka a jeszcze wczoraj wchłonął malinki i płatki słonecznika - Wasze też tak to uwielbiają ?
Aktualnie mam większość słoneczników w ogrodzie obranych z płatkow a kazda malinka jaka wyrośnie natychmiast dostarczana jest dla szynszylka. Chyba mogę stwierdzić, ze za te dwie rzeczy dałby się Gacuś wyplasterkować z ogonkiem włącznie. Przesunęły mu sie teraz godziny wybiegu, bo mimo otwartej klatki wychodzi dopiero po dziewiątej, ale za to uwielbia buszować po rozścielonych lożkach. Jaki to cudny widok jak Gacusio trzyma w raczkach malinkę i otwiera takie różowe usteczka, wczoraj nawet przez moment zobaczyłam języczyczek, bo chciał trzeciej malinki... :cmok: :cmok:

Oprócz męża i trójki odchowanych dzieci mam jeszcze małe zoo - Świnka Basia, świnek Mopcio,królik Pusiak vel Zuzek, myszoskoczki Teddy i Freddy, szczurki Nikki i Duffy i mój najnowszy imieninowy skarb - szynszylek Gacus. Pozdrawiam wszystkich serdecznie. bardzo się cieszę, ze z Wami jestem !

Offline Szynszylątko

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 588
  • Uzbierane migdały: 16
  • Płeć: Kobieta
  • Maciuś - mój Promyczek
Odp: Monty wita wszystkich :D (a niedługo Monty & Alvin razem <3 )
« Odpowiedź #84 dnia: 28 Sie, 2015, 13:41 »
@elanutka tak pięknie opisujesz te gacusiowe przygody i wydarzenia :)
Nooo, on jest przez Was tak kochany, że na pewno odwdzięczy się tym samym  :love:

Mam Szynszyla i nie zawaham się Go użyć :)
Król Maciuś I - moje Słoneczko zgasło na zawsze...
Król Maciuś II - mój Promyczek

Offline elanutka

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 225
  • Uzbierane migdały: 5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Monty wita wszystkich :D (a niedługo Monty & Alvin razem <3 )
« Odpowiedź #85 dnia: 28 Sie, 2015, 13:45 »
Dziękuję Kochana ! :cmok: Dzięki Waszej wiedzy i wsparciu wszystko wydaje sie łatwiejsze ! :cmok:

Oprócz męża i trójki odchowanych dzieci mam jeszcze małe zoo - Świnka Basia, świnek Mopcio,królik Pusiak vel Zuzek, myszoskoczki Teddy i Freddy, szczurki Nikki i Duffy i mój najnowszy imieninowy skarb - szynszylek Gacus. Pozdrawiam wszystkich serdecznie. bardzo się cieszę, ze z Wami jestem !

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Monty wita wszystkich :D (a niedługo Monty & Alvin razem <3 )
« Odpowiedź #86 dnia: 28 Sie, 2015, 14:29 »
@elanutka  nawet nie wiesz jak cieszę się że z nami jesteś  :cmok:

Offline matti4411

  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 701
  • Uzbierane migdały: 16
  • Płeć: Kobieta
  • Alvin & Monty [Skipper (*)03.2014-20.01.2015]
Odp: Monty wita wszystkich :D (a niedługo Monty & Alvin razem &lt;3 )
« Odpowiedź #87 dnia: 28 Sie, 2015, 14:38 »
Dokładnie będzie dobrze bo musi być!

"Zarozumiałością oraz bez­czel­nością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tyl­ko dla­tego że są nieme dla je­go tępej percepcji."

Alvin 06.2010.Monty 09.02.15
♪♫...seize the day or die regretting the time you lost... ♫♪

[-chomik-][-chomik-]

Offline elanutka

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 225
  • Uzbierane migdały: 5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Monty wita wszystkich :D (a niedługo Monty & Alvin razem <3 )
« Odpowiedź #88 dnia: 28 Sie, 2015, 15:09 »
@elanutka  nawet nie wiesz jak cieszę się że z nami jesteś  :cmok:

Z całkowitą wzajemnością Bożenko ! Ogrooooooomnie dziękuję ! :cmok: :cmok: :cmok: [buziaczki] [uwielbiany]

Oprócz męża i trójki odchowanych dzieci mam jeszcze małe zoo - Świnka Basia, świnek Mopcio,królik Pusiak vel Zuzek, myszoskoczki Teddy i Freddy, szczurki Nikki i Duffy i mój najnowszy imieninowy skarb - szynszylek Gacus. Pozdrawiam wszystkich serdecznie. bardzo się cieszę, ze z Wami jestem !

Offline marcsl

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1127
  • Uzbierane migdały: 33
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Monty wita wszystkich :D (a niedługo Monty & Alvin razem <3 )
« Odpowiedź #89 dnia: 28 Sie, 2015, 17:58 »
Marta,ale cudne foteczki  :love: a Zooluxa dajesz zapachowy,czy neutralny,że tak pyli?

Od paru dni studiuję codziennie losy Waszych kuleczek. Juz kiedyś przyznałam sie Bożence, ze gdybym wiedziała, ze są tak bardzo wrażliwe i chorowite, pewnie nie marzyłabym o puchaczu. Od wczoraj niemal wkładam głowę do klatki Gacusia a to wszystko przez to, ze wczoraj wzgardził drugim z kolei migdałkiem a w nocy ( zwykle świnki budzą mnie przed piątą i wtedy Gacuś czeka na porcję słonecznika z migdałkiem na deser) nie chciał jesć. Na szybko [podsunęlam mu malinki. Zjadł dwie, ale nie chcial swieżych platków słonecznika, to jest jego uluione jedzenie. Już widziałam wszystkie najgorsze dopusty zebowe szynszyli u Gacusia , ale powolutku zjada - ziola, suszone liście topinambura i malin, gałązki obgryza, zjadł dziś też migdałka, chociaż jakoś długo to trwało, chociaz córka mówi, ze zawsze on ta k długo je, tyle, że zawsze po podaniu migdała kończę karmienie i przechodzę do innych spraw.
Mam nadzieję, ze nic mojemu szylkowi nie bedzie, tak bardzo się boję... ???

Elu spokojnie :) to że nie zjadł drugiego migdałka,to nie znaczy że coś się stało,jeden w zupełności wystarczy :) i słonecznika tez dużo nie podawaj bo tłusty jak diabli :)  wiesz,musisz jemu troszkę urozmaicać dietę,płatki co drugi dzień na przykład itd.....

Offline matti4411

  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 701
  • Uzbierane migdały: 16
  • Płeć: Kobieta
  • Alvin & Monty [Skipper (*)03.2014-20.01.2015]
Odp: Monty wita wszystkich :D (a niedługo Monty & Alvin razem &lt;3 )
« Odpowiedź #90 dnia: 28 Sie, 2015, 19:38 »
Dzięki marscl dawałam bezzapachowy niby futro ok ale ten pył taki ehh

"Zarozumiałością oraz bez­czel­nością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tyl­ko dla­tego że są nieme dla je­go tępej percepcji."

Alvin 06.2010.Monty 09.02.15
♪♫...seize the day or die regretting the time you lost... ♫♪

[-chomik-][-chomik-]

 

Uwaga do wszystkich którzy mają samczyki,ważne!

Zaczęty przez AgusiaDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 2718
Ostatnia wiadomość 01 Sie, 2005, 12:11
wysłana przez anika
Witam serdecznie wszystkich miłośników szynszyli!

Zaczęty przez Amber ChinchillaDział Przedstaw się

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 2907
Ostatnia wiadomość 10 Sie, 2014, 17:08
wysłana przez Amber Chinchilla
Witam wszystkich :) wraz z Szyszką i Myszką

Zaczęty przez KlaudiulaniulaDział Przedstaw się

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 2454
Ostatnia wiadomość 29 Kwi, 2017, 11:25
wysłana przez Roedeer
Witam serdecznie wszystkich! OFERTA NA ZIOŁA

Zaczęty przez thenelDział Przedstaw się

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 7861
Ostatnia wiadomość 19 Lut, 2014, 13:32
wysłana przez agonytokyo
Hania i Zgredek witają wszystkich serdecznie :-)

Zaczęty przez Villemo666Dział Przedstaw się

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 3278
Ostatnia wiadomość 16 Sty, 2015, 21:43
wysłana przez Villemo666
SimplePortal