hypothetical
29 Mar, 2024, 12:56

Autor Wątek: Czy jesteś wegetarianinem?  (Przeczytany 17461 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Katrin

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 393
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
    • Pajacyk
Odp: Czy jesteś wegetarianinem?
« Odpowiedź #50 dnia: 26 Sty, 2007, 22:08 »
Aniu a z jakiej książki wziełaś tamte fragmenty jeśli możesz podaj tytuł i autora.

"Kochać to nie znaczy patrzeć na siebie nawzajem, ale patrzeć razem w tym samym kierunku...[serduszko]"

Offline Anna83

  • ~Mówiący Do Ludzi~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 1725
  • Uzbierane migdały: 10
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czy jesteś wegetarianinem?
« Odpowiedź #51 dnia: 26 Sty, 2007, 22:52 »
Kasiu zamówiłam ją sobie ze świata książek "Wszystko o wegetarianizmie" Maria Grodecka
Książka jest super przeczytałam ją nie raz.Nie tylko jest o niejedzeniu mięsa ale i o wszytkim co temu towarzyszy.Są tam następujące rozdziały:
-wegetarianizm z świecie współczesnym,
-ewolucja poglądów na sprawy odżywiania,
-dylematy białkowe,
-czy jesteśmy drapieżnikami?,
-wegetariańskie ścieżki,
-makriobiotyka,
-nowoczesna nauka a wegetarianizm,
-klinika doktora Bircher-Bennera i jego szkoła zdrowego żywienia,
-"superbaby"dziecko wegetariańskie,
-kuchnia wegetariańska-łatwa i tania,
-stowarzyszenie lekarzy medycyny odpowiedzialnej,
-trochę zebranych przepisów na potrawy jarskie,
-na nowej ścieżce,
-chleb i miłośc,
-ciąża i macieżyństwo,
-byc matką,
-o wychowaniu nierepresyjnym,
-twarze głodu,
-Swiat kręci się dookoła kiełbasy
-biocenoza,
-nie zabijaj!,
-współczesny ruch ekologiczny,
-zmierzch świadomości łowcy,
-wegetarianizm w systemie jogi,
-domysł.

Kasiu kiedyś kosztowała 29,90.Gorąco polecam.

Jagoda,Poziomka,Goja,Rozalia,Pistacja,Migdał, Fifi i Lili



Kasia*Cytrynka*Figa*Malinka*Aronia*

Spijcie skarby ..śnijcie

Offline Julia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 200
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szarik,Pirat,Ogryzek(inne w moim sercu)
Odp: Czy jesteś wegetarianinem?
« Odpowiedź #52 dnia: 27 Sty, 2007, 20:15 »
Wracając do tematu,moją przyjaciułka  od dawno nie je mięsa ,bo ma zasadę "Zwierzęta to są moje przyjącieli - a przyjacieli się nie jada.Jak ona była w ciązy to mięsa nie jadła ,tylko raz jakoś  smacznie mięsem jej zapachnialo,co wcześnie było nie do pomyślenia.Dziecko jej ma trochę ponad roczek i też mięsa nie je,i wszystcy są zdrowi.

Jula.Szarik-szara kulka,Pirat-czarny,Ogryzek,Gusia-świnka morska.

Offline achajka_md

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 44
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tili i Luna
Odp: Czy jesteś wegetarianinem?
« Odpowiedź #53 dnia: 28 Sty, 2007, 01:12 »
Wracając do tematu,moją przyjaciułka  od dawno nie je mięsa ,bo ma zasadę "Zwierzęta to są moje przyjącieli - a przyjacieli się nie jada.Jak ona była w ciązy to mięsa nie jadła ,tylko raz jakoś  smacznie mięsem jej zapachnialo,co wcześnie było nie do pomyślenia.Dziecko jej ma trochę ponad roczek i też mięsa nie je,i wszystcy są zdrowi.
moim zdaniem dziecku powinno się dawac wszystko do jedzenia, a dopiero jak będzie w stanie samodzielnie podjąc decycję, wtedy ewentualnie pozwolic przejsc na wegetarianizm...

<error>

Offline Katrin

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 393
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
    • Pajacyk
Odp: Czy jesteś wegetarianinem?
« Odpowiedź #54 dnia: 28 Sty, 2007, 12:24 »
Aniu napewno kupię tą ksiażkę...

"Kochać to nie znaczy patrzeć na siebie nawzajem, ale patrzeć razem w tym samym kierunku...[serduszko]"

Offline Lola

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czy jesteś wegetarianinem?
« Odpowiedź #55 dnia: 15 Lut, 2007, 13:39 »
Ja mam 17 lat i mama nie pozwala mi nie jeść mięsa! A naprawde chcę być wegeterianką. Jestem świadoma tego, że żebym mogła zjeść sobie schabowego to biedna świnka musiała cierpieć  :icon_frown: Powiedzcie mi czym różni się bycie weganką od lakto-ovo-wege? I jak jest u was z zupkami? Jeśli gotowana na mięsku to też nie jecie?

Offline Anna83

  • ~Mówiący Do Ludzi~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 1725
  • Uzbierane migdały: 10
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czy jesteś wegetarianinem?
« Odpowiedź #56 dnia: 15 Lut, 2007, 19:44 »
Lolo ja nie jem zup gotowanych na mięsie.No i wogule niczego co ma mięso.Czytam skład produktów aby nic nie zawierało żelatyny czy podpuszczk,tłuszczu wieprzowegoi.Na początku może to wydawac się skąplikowane.Ja jestem weganką i to znaczy ze jem jajka i przetwory mleczne.

Jagoda,Poziomka,Goja,Rozalia,Pistacja,Migdał, Fifi i Lili



Kasia*Cytrynka*Figa*Malinka*Aronia*

Spijcie skarby ..śnijcie

Offline Katrin

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 393
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
    • Pajacyk
Odp: Czy jesteś wegetarianinem?
« Odpowiedź #57 dnia: 15 Lut, 2007, 22:12 »
Wiesz wydaje mi sie że Twojej mamie jest trudno to zrozumieć....  Ja gotuje zupy bez miesa. O i pamiętaj że nie wszystkim dobrze wychodzi wegetarianizm obserwuj swój organizm i nie próbuj odstawić nagle miesa rób wszystko stopniowo!!! :)

"Kochać to nie znaczy patrzeć na siebie nawzajem, ale patrzeć razem w tym samym kierunku...[serduszko]"

Offline Lola

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czy jesteś wegetarianinem?
« Odpowiedź #58 dnia: 16 Lut, 2007, 16:26 »
Dziś mama powiedziała, że jak zribie badania i lekarz pozwoli mi na taką dietę to stopniowo będę mogła na nią przejść.

Offline Julia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 200
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szarik,Pirat,Ogryzek(inne w moim sercu)
Odp: Czy jesteś wegetarianinem?
« Odpowiedź #59 dnia: 19 Lut, 2007, 13:00 »
Lola,masz mądrą i wyrazumiałą mamę! :)

Jula.Szarik-szara kulka,Pirat-czarny,Ogryzek,Gusia-świnka morska.

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Czy jesteś wegetarianinem?
« Odpowiedź #60 dnia: 19 Lut, 2007, 14:05 »
Zainteresował mnie tutuł i przeczytałam całość tematu :)
Dziewczyny, jakie badania trzeba przejść, żeby móc zostać weganką? Bo przyznam szczerze, że ja też mięsa nie lubię. :( Tzn. jako dziecko nie cierpiałam i każda próba zjedzenia kończyła się wyrzucaniem lub wielogodzinnym przeżuwaniem... hmm, tak przypomina mi moja mama. Teraz, po latach i pod presją otoczenia pt."jak można mięsa nie jeść" jem mięso. Ale też w nieznacznych ilościach. Zazwyczaj kurczaki lub ryby, bo za ciężkimi mięsami nie przepadam. Nie jem wędlin. Za to mój mąż w każdej ilości i postaci, bez sałaty, bez surówki (wywodzi się z takiej rodziny, gdzie mięso królowało na stole, bo dziadkowie mieli gospodarstwo). Także nasza kuchnia jest różna, ze względu na podział "smaków". Ja wolę sałatki, serki topione, warzywka i marchewke w każdej ilości. Lubie ser żółty, nawet nie wiedziałam, że jest na sokach trawiennych cielaczka :( buu.. chyba już go nie lubię. Pizza może być dla mnie warzywna, z duzą iloscią kukurydzy!!! W każdym razie, chyba zakupię wyżej wymienioną książkę i będę ograniczała to mieso jak się tylko da, aż do całkowietgo "0" [-chomik-]

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Lola

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czy jesteś wegetarianinem?
« Odpowiedź #61 dnia: 19 Lut, 2007, 17:00 »
"wielogodzinnym przeżuwaniem"

Hmm... To mi coś przypomiałam. Jak byłam mała to kiedyś w przedszkolu na obiad były kotlety mielone (fujjj) i zaraz po obiadku leżakowanie. No więc jak przyszła mama po mnie po leżakowaniu to wiecie co miałam w buzi? Kawałek przeżutego kotleta :)

Offline Eriu

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 140
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Pixie i Dixie - dwie śliczne samiczki :)
Odp: Czy jesteś wegetarianinem?
« Odpowiedź #62 dnia: 24 Lut, 2007, 12:17 »
Dziewczyny, jakie badania trzeba przejść, żeby móc zostać weganką?
Proponuję iść do swojego lekarza rodzinnego i tam wyjaśnić sytuację :). Mnie teraz na kontrolę, czy wszystko jest ok, przepisano badania na poziom glukozy i żelaza we krwi oraz jej morfologię.
A co do tego serato coś mi się obiło o uszy, że nie każdy gatunek sera żółtegozawiera podpuszczkę. Niestety nie przypominam sobie nazw.
Ja póki co trzymam się lakto-ovo-wege, ale w przyszłości chcę przejść na weganizm. Wydaje mi się, że najcięższy okres to właśnie zima, bo mało jest świeżych warzyw i owoców. Kto wie, może w wakacje odsunę wszelkie przetwory mleczne i jajka :).
Pozdrawiam
Eriu

Offline Lola

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czy jesteś wegetarianinem?
« Odpowiedź #63 dnia: 24 Lut, 2007, 20:58 »
No ja jeśli będę jeśli już coś to narazie odstawie tylko mięso. Jajka i nabiał zostanie. Z czasem może i to uda mi się odrzucić. Ale narazie muszę przejść badania. Tylko jak nie wyjdą pozytywnie to co? Będę musiała jeść mięso a naprawdę nie chcę :(

Offline Iva

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szymek,Muminek,Freduś a Briana już niestety nie ma
Odp: Czy jesteś wegetarianinem?
« Odpowiedź #64 dnia: 25 Lut, 2007, 11:51 »
Witajcie  [-chomik-]

To ja się muszę dopisać. Jestem wegetarianką od około pięciu lat. Nie jem mięsa,wędlin ani nic co zawierałoby jakies pochodne mięsa(dokładnie czytam skład). Twarożki, jogurty i jaja jem i to dosyc czesto a najwięcej to chyba owoców i warzyw konsumuję bo bardzo je lubię pod każdą postacią.
Od kiedy przeszłam na wegetarianizm czuję sie znacznie lepiej i fizycznie i psychicznie. Kiedyś miałam skłonności do czestych przeziębień, angin i gryp teraz zdarza mi sie to bardzo rzadko(sama sie nie mogę nadziwić) wyniki badań tez mam w porzadku. A psychicznie czuję się lepiej bo nie mam wyrzutów sumienia,ze zjadam moich przyjaciół.
Bycie wegetarianką dla mnie wiąze się rowniez z tym, ze nie kupuję skórzanych butów, torebek itp. Okazuje się, że wszystko mozna zastapic i wcale nie jest to drogie. I jeszcze jedno, zawsze staram się wybierac kosmetyki firm, ktore nie testuja swoich wyrobow na zwierzętach( a jest ich sporo np. Bielenda, Avon, Oriflame, Yves Rocher itd.). Większość ludzi niestety nie wie z jakim cierpieniem niewinnych zwierząt wiąze sie takie testowanie a przeciez to wcale nie jest do niczego potrzebne bo naprawde da sie to zastapic i to bez wielkich nakladow finansowych. Przeciez zyjemy w XXI wieku.
Tak więc ludzie czasem patrzą na mnie jak na dziwoląga, zadaja setki pytan(oczywiscie najslynniejsze to: co ty jesz jak nie jesz miesa hihihi) i na rozne sposoby probuja udowodnic mi, ze zle postepuje, a ja sie zawsze musze tlumaczyc. Zastanawia mnie tylko skad sie bierze tyle nienawisci do wegetarian ze strony osob jedzacych mieso. Ja nikogo nigdy nie namawiam na rezygnowanie, nikogo nie nawracam, wiem, ze swiata nie zmienię i tylko ja sie czuje lepiej z tym jaka jestem. Ale pewnie jeszcze duzo wody w Wisle uplynie zanim ludze zaczna byc tolerancyjni wobec mnie i innych mnie podobnych ;)
Pozdrawiam wszystkich
 :)

Offline Anna83

  • ~Mówiący Do Ludzi~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 1725
  • Uzbierane migdały: 10
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czy jesteś wegetarianinem?
« Odpowiedź #65 dnia: 26 Lut, 2007, 09:19 »
Iva ja tak samo nie kupuję butów ze skóry i torebek.Co do kosmetyków to też zwracam na to uwadę.Ja jestem wierna od niedawna polskim firmom.Cieszę się że wypowiedziałaś się w moim wątku.Ja świetnie się czuję od 14 lat.

Jagoda,Poziomka,Goja,Rozalia,Pistacja,Migdał, Fifi i Lili



Kasia*Cytrynka*Figa*Malinka*Aronia*

Spijcie skarby ..śnijcie

Offline Iva

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szymek,Muminek,Freduś a Briana już niestety nie ma
Odp: Czy jesteś wegetarianinem?
« Odpowiedź #66 dnia: 26 Lut, 2007, 10:22 »
Dzięki Aniu!
A ja się bardzo cieszę, że trafiłam na to forum bo nie dość, ze wszyscy to szynszylomaniaki to jeszcze trochę wegetarian :D Jak super! [-chomik-]

Offline Julia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 200
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szarik,Pirat,Ogryzek(inne w moim sercu)
Odp: Czy jesteś wegetarianinem?
« Odpowiedź #67 dnia: 26 Lut, 2007, 12:25 »

 Ale pewnie jeszcze duzo wody w Wisle uplynie zanim ludze zaczna byc tolerancyjni wobec mnie i innych mnie podobnych ;)
   Niestety Polska słynie z braku tolerancji do ludzi "innych"(innych narodowości,światopogładów, wygładu, nawet nawyków żywieniowych)  :(
   Nie mówe o wspaniałych ludziach z forum i z listy,poza tym mam mnostwo mądrych  i tolerancyjnych przyjacieli.
   Ale za często z przejawami nietolerancji  się spotykam na własnym podwórku,gdzie "proste polskie chłopi" nie tolerują murżynów,Romów ,niemców itp.
Teksty,które ja czasami słyszę  wywolują u mnie dreszcze. A "wojny" kibiców-huliganów?!.Przepraszam,znowu odbiegam od tematu.

Jula.Szarik-szara kulka,Pirat-czarny,Ogryzek,Gusia-świnka morska.

Offline Anna83

  • ~Mówiący Do Ludzi~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 1725
  • Uzbierane migdały: 10
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czy jesteś wegetarianinem?
« Odpowiedź #68 dnia: 26 Lut, 2007, 12:36 »
Julio rozumiem Cię doskonale.Prawie na każdym kroku można spotkac się z nietolerancją.Nawet skromni biedni bywają niewiedziec dlaczego wytykani.Bo są inni i nie chodzą w trym co modne w sezonie....często takie coś widzę.Albo nie ma szacunku dla starszych osób.Brak na to wszystko słow.Nie zmienimy świata ale siebie napewno tak.Może od tego należy zacząc.

Jagoda,Poziomka,Goja,Rozalia,Pistacja,Migdał, Fifi i Lili



Kasia*Cytrynka*Figa*Malinka*Aronia*

Spijcie skarby ..śnijcie

Offline achajka_md

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 44
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tili i Luna
Odp: Czy jesteś wegetarianinem?
« Odpowiedź #69 dnia: 26 Lut, 2007, 12:48 »
ja się zgadzam co do nietolerancji
ale ja np. też się spotykam z zarzutami, że niby kocham zwierzęta, a jem mięso, więc pewie tak naprawdę nie kocham, tylko myślę o tym jak je zjeść...wśród wegetarian też zdarzają się ludzie nietolerancyjni...i nie lubię gdy ktoś wzbudza we mnie poczucie winy dlatego, że jem mięso...to mój wybór

<error>

Offline Eriu

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 140
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Pixie i Dixie - dwie śliczne samiczki :)
Odp: Czy jesteś wegetarianinem?
« Odpowiedź #70 dnia: 26 Lut, 2007, 13:14 »
ja się zgadzam co do nietolerancji
ale ja np. też się spotykam z zarzutami, że niby kocham zwierzęta, a jem mięso, więc pewie tak naprawdę nie kocham, tylko myślę o tym jak je zjeść...wśród wegetarian też zdarzają się ludzie nietolerancyjni...i nie lubię gdy ktoś wzbudza we mnie poczucie winy dlatego, że jem mięso...to mój wybór
No właśnie, nic na siłę. Też denerwują mnie tacy fanatycy żywieniowi. Ja nie latam za moimi znajomymi próbując zmienić ich wbrew ich woli. Dlatego tego samego oczekuję od innych. Myślę, że to zależy od charakteru i nie da się generalizować, że wszyscy mięsożercy i wegetarianie to są tacy i tacy. Jednak zauważyłam, że największą taką tendencję do braku zrozumienia w sprawach żywieniowych przejawiają starsze osoby.
Ponadto tolerancja od jakiegoś czasu stała się "modna", nawet u nas w Polsce. Ale mimo, że dużo ludzi deklaruje się, że tacy są to tak naprawdę w głębi duszy tego nie czują.

Offline Anna83

  • ~Mówiący Do Ludzi~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 1725
  • Uzbierane migdały: 10
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czy jesteś wegetarianinem?
« Odpowiedź #71 dnia: 26 Lut, 2007, 13:15 »
achajka_nie przejmuj się.To że jesz mięso to nie znaczy że jesteś gorsza a ja lepsza.Masz racją są napewno wśród weget.nietoleracyjni ludzie.Jak w każdej inności.Ja gdybym nie tolerowała osób jedzących mięso to nie byłabym z moim mężem który je mięso.

Jagoda,Poziomka,Goja,Rozalia,Pistacja,Migdał, Fifi i Lili



Kasia*Cytrynka*Figa*Malinka*Aronia*

Spijcie skarby ..śnijcie

Offline Iva

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szymek,Muminek,Freduś a Briana już niestety nie ma
Odp: Czy jesteś wegetarianinem?
« Odpowiedź #72 dnia: 26 Lut, 2007, 14:21 »
Pewnie, ze tak! Ja musialabym się wyrzec calej mojej rodziny bo jestem w niej odosobnionym przypadkiem  :) Tak to już jest, ze w kazdej grupie jacyś fanatycy się znajda, bo ludzie niezależnie od narodowości, wyznania, nawyków żywieniowych , orientacji seksualnej itd. dziela się po prostu na dobrych i złych, prawda stara jak świat.
I naprawde nie mam zamiaru wzbudzac u nikogo poczucia winy z powodu jedzenia mięsa. Jak juz wczesniej napisalam dla mnie jest wazne,ze ja się dobrze czuje z tym jak postepuje.

Za to wystarczy poczytac komentarze w internecie pod pierwszym lepszym artykulem zwiazanym z mięsem czy ubojem zwierząt jak tam sieją nienawiścią do "głupich trawożerców" aż przykro czytać.

Julia, masz swięta rację wystarczy wyjsc na swoje podworko, zeby sobie posluchac tego i owego o innych. Co gorsza juz male podrostki rzucają tekstami nienawiści na przykład do Żydów, a mogę sie założyć, ze 98% z nich prawdziwego Żyda na oczy nie widziało. Tak samo jest z homoseksualistami, zresztą przykłady mozna mnożyc w nieskończoność. Ooops chyba trochę za bardzo odchodzę od tematu  :)

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Czy jesteś wegetarianinem?
« Odpowiedź #73 dnia: 26 Lut, 2007, 15:37 »
Ja też od zawsze sprawdzam kosmetyki czy maja znaczek króliczka w trojkącie lub przekreślonego.
Jak zdawałam 5 lat temu maturę z angielskiego, to właśnie na ten temat rozmawiałam z lektorami :)

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Julia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 200
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szarik,Pirat,Ogryzek(inne w moim sercu)
Odp: Czy jesteś wegetarianinem?
« Odpowiedź #74 dnia: 26 Lut, 2007, 22:18 »
ludzie niezależnie od narodowości, wyznania, nawyków żywieniowych , orientacji seksualnej itd. dziela się po prostu na dobrych i złych, prawda stara jak świat.

A ja uwazam że człowiek rodzi się dobrym i świętym,tylko że z róznych powodów to w nim się zatraca, podobno zawsze można gdzieś tą iskierkę dobra i świętości w nim odgrzebać.

Jula.Szarik-szara kulka,Pirat-czarny,Ogryzek,Gusia-świnka morska.

 

SimplePortal