hypothetical
26 Kwi, 2024, 19:17

Autor Wątek: Dziwne Zachowanie  (Przeczytany 2216 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marcins

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 21
  • Uzbierane migdały: 0
  • Agent
Dziwne Zachowanie
« dnia: 26 Lis, 2007, 03:22 »
Hmmm moj szynszyl sie nie boi prawie niczego, na wybiegu... Moge go glaskac i przytulac do woli i siedzi spokojny lub biega po mnie, albo tez niedaleko mnie, no ale... jak siedzi w klatce to nawet nie moge go dotknac... czemu ?.. orientuje sie ktos moze bo dla mnie to cos dziwnego.. nie gryzie ale ucieka poprostu od reki... jezeli daje mu smakolyka to odrazu bez zastanowienia bierze go i je, ale bez smakolyka to sie nie zblizy do reki jak jest w klatce... jezeli ktos sie z czyms takim spotkal to nie wstydzic sie, tylko wypowiadac :)





Pozdrawiam

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Dziwne Zachowanie
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Lis, 2007, 08:02 »
mój Yuki też tak robi w myśl zasady chyba: wolność tomku w swoim domku aka "nie będzie mi zadna ręka futerka mierzwiła w mojej klatce.. a bez prezentu-smakołyka to niech lepiej się w ogóle nie pokazuje" ;P
A poważnie... cóż, taki charakter

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline ambiwalencja

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 311
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Ymre [szaraczek], Ydzio [beżyk]
Odp: Dziwne Zachowanie
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Lis, 2007, 17:50 »
Ymre tez tak ma, ale ja nawet nie wpadlam na to, zeby sie tym przejac, bo to sa w ogole plochliwe zwierzaki. Z reszta, moj futrzak rzadko jest w klatce, jak ja jestem w domu :) I dlatego mnie kocha :D

Powinienes sie cieszyc, ze sie daje glaskac przynajmniej na wybiegu, a nie grymasisz ;P

Offline marcins

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 21
  • Uzbierane migdały: 0
  • Agent
Odp: Dziwne Zachowanie
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Lis, 2007, 18:12 »
tyle ze jak biegal wczoraj przez 10 godzin to dzis od rana ma otwarta klatke do tej pory i nie raczyl wyjsc tylko spi na hamaku :P chcialem go przekonac na rodzynke wybiegl z klatki wzial rodzynke i pobiegl z nia do srodka i zjadl na hamaku... wredne zwierze;P

Offline coolmamcia

  • POMOCNA DŁOŃ
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 863
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zozu, Herbi, Kacper (vel Siusiek)
Odp: Dziwne Zachowanie
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Lis, 2007, 20:58 »
Jeden mój szylek to ciekawski odważniak- jest bardziej oswojony, drugi zachowuje się podobnie do Twojego Agenta. Na wybiegu czuje się dość swobodnie chociaż potrafi się spłoszyć. Bryka, podchodzi do mnie, opiera się łapkami (chociaż narazie nie urządza po mnie pieszych wędrówek) zjada z ręki siemię albo pyłek pszczeli. W klatce zachowuje się "po swojemu", czyli często ucieka przed ręką (chyba, że ręka ma smakołyk) czasami tak gwałtownie, że wpada na ścianki klatki. Obwąc***e mnie a i są momenty kiedy delikatnie potraktuje ząbkami. Nie wygląda to tak jakby robił to ze strachu, raczej nie ma ochoty na czochrańce.
Kiedy miał złamaną łapkę przeniosłam go do malutkiej klatki. Wtedy o dziwo pozwalał się drapać za uszkiem, gładzić po główce całymi minutami. Myślałam, że zrobiliśmy krok do przodu. Po 2 tygodniach i powrocie do "jego" klatki wszystko wróciło do stanu poprzedniego i mały stał się nietykalski.
Swoją drogą Agent ma niezłą kondycję. Moje po godzinie biegania leżą plackiem.
« Ostatnia zmiana: 26 Lis, 2007, 22:19 wysłana przez coolmamcia »

Offline Zielonooka

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 92
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Odi,Tito[*], Didi
Odp: Dziwne Zachowanie
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Lis, 2007, 21:01 »
To mój Odi lubi się czasem pogłaskać, ale tylko wtedy kiedy on chce, w klatce głaskanie jest absolutnie wykluczone! Nie ma się czym przejmować:)

Talent to strach przed porażką.

Offline marcins

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 21
  • Uzbierane migdały: 0
  • Agent
Odp: Dziwne Zachowanie
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Lis, 2007, 00:56 »
a jeszcze jedno pytanie mam do poidelka... w hodowli skad go wziolem mial on poidelko identyczne ... no ale tutaj nic nie pije z niego... dopiero wtedy kiedy wezme do reki poidelko i dam mu je do pyszczka to wtedy pije z 5 min ... takto to nawet nie tyka.. no chyba ze moze nie widzie tego..? niew iem czy zostawic go bez wody zeby zobaczyl ze wiszace poidelko bez reki nie gryzie?.. czy mam go uczyc ze pije z poidelka ktore mu podaje ?.. bo pozniej to moze byc uciazliwe .. :P ma ktos cos do zaproponowania zeby go nauczyc ze poidelko ma przywieszone?:P czy mam go karmic jak male dziecko ?:p czekam na odpowiedz :)


Pozdrawiam

Offline coolmamcia

  • POMOCNA DŁOŃ
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 863
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zozu, Herbi, Kacper (vel Siusiek)
Odp: Dziwne Zachowanie
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Lis, 2007, 08:35 »
Czasami tak bywa, że w nowym otoczeniu szylek pije mniej. Szynszylki wogóle mało piją. Najczęściej po wybiegu lub w nocy, kiedy buszują w klatce. Możliwe że przesypiasz te chwile  :D. Spróbuj nie podawać mu wody "ręcznie" tylko sprawdzaj jej poziom. Jeśli będzie ubywać to możesz być spokojny, tym bardziej, że z takiego samego korzystał w hodowli.

Offline lilix4

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dziwne Zachowanie
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Wrz, 2008, 17:22 »
Mam pytanie.Wzięłam dziś mojego szylka na ręce i on wystawił przednie zęby co to oznacza.Nigdy tak nie robił a mam go już 2 miesiące.Proszę o odpowiedź

Offline UnLe96

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 302
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zenobiusz i Orzeszek
Odp: Dziwne Zachowanie
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Wrz, 2008, 19:35 »
lilix4, mój też tak robi jak mu się coś nie podoba, jak się wkurzy. Ja się tym nie przejmuję, 2 razy mnie potem ugryzł, ale przynajmniej wie, że się go nie boję :p Więc nie pozwala sobie na za dużo :)

Offline Pusia13

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dziwne Zachowanie
« Odpowiedź #10 dnia: 17 Sie, 2012, 21:33 »
U mnie też tak gdyż boi się że wyciągnę ją z klatki. Lecz pomału się przyzwyczaja że wyjmuję ją z klatki i już tak nie ucieka. Powinien się przyzwyczaić.
P.S. U mnie trwało to dosyć długo. Powodzenia .!!

Offline Szelek

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 357
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dziwne Zachowanie
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Sie, 2012, 09:15 »
Mój Niszu, nawet na wybiegu nie da się głaskać. Ale do klatki łapię go w ręce jak się zbliża, a potem szepczę do niego, żeby się nie bał, i dopiero wtedy go tam wsadzam.  :D A Szelek to istny Diabeł, nawet nie da się go złapać. Ani dotknąć. Mają trzy godziny wybiegu i jeszcze im mało.  :D

"Nigdy nie widziałam lepszego sposobu na uszczęśliwienie szynszyli, jak wybieg, a gdy ona jest szczęśliwa, wtedy i ja taka jestem"
Nishu - VI 2013 -
Shelek - IX 2009 - VI 2014
Loulou - II 2014 -
Sheshe - VI 2014 - IV 2015

 

Dziwne trzęsienie się szynszyli oraz dźwięki strachu pomimo siedzenia w klatce

Zaczęty przez brons222Dział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4624
Ostatnia wiadomość 20 Kwi, 2018, 22:07
wysłana przez Mysza <")))/
Stan Ciężki - Dziwne oslabienie /biegunka/ ropienie oczek

Zaczęty przez AmusiaDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 3559
Ostatnia wiadomość 09 Maj, 2007, 22:09
wysłana przez kea
Ciekawe,śmieszne,dziwne zdjęcia szylek znalezione w necie ;)

Zaczęty przez _SmErFeTkA_Dział Nasza twórczość... i znajdy

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 4738
Ostatnia wiadomość 08 Lis, 2006, 12:13
wysłana przez Szynszylka_94
dziwne dźwięki wydawane przez 14-letniego samca

Zaczęty przez MikarinDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 2701
Ostatnia wiadomość 06 Lis, 2016, 17:28
wysłana przez Mysza <")))/
Temat pod rozwagę, dziwne ogłoszenia adopcji...

Zaczęty przez rodzynek1989Dział Rozmnażanie

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 4464
Ostatnia wiadomość 16 Mar, 2009, 15:24
wysłana przez Idka
SimplePortal