hypothetical
28 Kwi, 2024, 07:10

Autor Wątek: Siema- że się wyrażę...  (Przeczytany 1227 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pianistkax3

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 13
  • Uzbierane migdały: 0
Siema- że się wyrażę...
« dnia: 01 Mar, 2012, 14:46 »
Jestem Olga. Niedługo dostane swojego pierwszego szynszyla (wiem, że to będzie samiec). Kocham muzykę i wszelkie gryzonie. Gram na pianinie, ale stoi ono daleko od pokoju w którym zwierzaczek będzie przebywał więc nie obudzę go. W ostateczności wyrzucimy pianino. :D Nie wiem jeszcze jak nazwe szylka. [-chomik-] Najpierw będę musiała go poobserwować. Upatrzyłam samca maści beżowej (znaczy się podobnej do beżu), na allegro , a że mam blisko do hodowczyni to pojadę po niego już niedługo. Klatkę mam dla niego wielką. Mama trzymała w niej kiedyś ptaki (ma świra na punkcie papug, tak jak ja na punkcie gryzoni). Mam nadzieje, że będę potrafiła zaopiekować się kulką. Życzcie mi powodzenia.  :)  [serce]

Offline bubi1988

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Wiadomości: 5
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Maciuś
Odp: Siema- że się wyrażę...
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Mar, 2012, 17:31 »
Witam :)
Powodzenia w wychowywaniu szyszki :D

Offline Kocham.Cie

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Wiadomości: 56
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Synuś
Odp: Siema- że się wyrażę...
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Mar, 2012, 19:13 »
Hejka ! I powodzenia z szyneczką! :)

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Siema- że się wyrażę...
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Mar, 2012, 21:27 »
Witaj, życzę pięknego puchatego kulina przytulaka  :).
Na forum znajdziesz dużo potrzebnych informacji, więc zapraszam do czytania.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline pianistkax3

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 13
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Siema- że się wyrażę...
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Mar, 2012, 12:59 »
Przeczytałam już prawie każdy dział i wątek. Wczoraj jechałam do Mosiny (właściwie do Krosna) po szylka. Na początku miałam mieć beżowego, ale gdy zobaczyłam pewnego malucha (standard) zakochałam się.  :D Nawet mój tata (który nie za bardzo przepada za szynszylami itp małymi zwierzątkami) wziął go na ręce.
Adaś- bo tak go nazwałam-urodził się 18.01.12 r. więc jest bardzo młody.  [-chomik-] Moja mama za nim szaleje, od wczoraj już wszyscy głaskali go , pieścili itp. Chociaż mówiłam im że to dla niego stres. Moje kuzynki - które pojęcia nie mają o szynszylach łapały go ZA USZY I OGON.! Przyrzekłam sobie że już więcej ich do niego nie dopuszcze. Myślę że już się "zalokował", bo widać po nim że mu się podoba i że nas bardzo polubił. Już nie boi się tak bardzo jak wczoraj. Jak tylko wzięłam do na ręce wtulił mi się w szalik i nie chciał się pokazać. Dodałabym moje pierwsze z nim zdjęcie, ale jest na telefonie taty , który jest skomplikowany w obsłudze.

Pozdrawiam.  :)

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Siema- że się wyrażę...
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Mar, 2012, 17:33 »
Szyluś ma dopiero 6 tygodni z hakiem, to straszna malizna, najodpowiedniejszy wiek do oddawania młodych to 5 - 6 miesięcy. Strasznie mi szkoda takich maluchów, bo one piją mleko matki 3 miesiące, tylko na fermach odłączają takie maleństwa aby matka szybko mogła mieć następne młode. Dla takiego maluszka to bardzo duży stres, powinien jeszcze kilka miesięcy być w swoim stadzie. Nie jestem tak do końca pewna, że tak mu się spodobało i was polubił, on teraz tak będzie tęsknił za przytulaniem z matką, że nie będzie uciekał od waszych rąk, a wręcz przeciwnie będzie szukał kontaktu. Taki maluszek potrzebuje troskliwej opieki i mam nadzieję, że podołasz i nie dopadnie go żadne choróbsko.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline pianistkax3

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 13
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Siema- że się wyrażę...
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Mar, 2012, 17:40 »
Będę robić co w mojej mocy !  :spoko:

 

Siema(jakoś trzeba zacząć :)

Zaczęty przez lordlarryvDział Przedstaw się

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 720
Ostatnia wiadomość 22 Paź, 2005, 11:09
wysłana przez ewa i juz
Siema

Zaczęty przez 93mattiDział Przedstaw się

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 1075
Ostatnia wiadomość 27 Sie, 2010, 20:00
wysłana przez Zieffka
siema :)

Zaczęty przez kotki_dwaDział Przedstaw się

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 1129
Ostatnia wiadomość 17 Lis, 2008, 17:34
wysłana przez Bożena
Siema

Zaczęty przez marcin xDDział Przedstaw się

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 801
Ostatnia wiadomość 01 Sty, 2009, 13:25
wysłana przez Aśińska
SimplePortal