hypothetical
27 Kwi, 2024, 14:13

Autor Wątek: Strzyżenie  (Przeczytany 1157 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ewciarzek

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 15
  • Uzbierane migdały: 0
Strzyżenie
« dnia: 17 Lis, 2014, 15:57 »
Witam jakiś czas temu odkupiłam od pewnego małżeństwa parkę szynszyli . Na samym wstępie powiedziano mi ze samiczka prawdopodobnie jest w ciąży , samczyk miał piękne futerko natomiast samiczka miała pełno kołtunów    , dredów i to wszystko od samej skory jest ubite . Samiczka była strasznie nie ufna nie dała wziąć się na ręce ( czytałam ze samica w ciąży jest nadpobudliwa ) no i taka jest wiec nie chciałam jej ani ściskać ani na przymus trzymać i obcinać to co się da .od kilku dni samiczka sama przychodzi do mnie i da sie przytrzymać i gdy zobaczyłam co ona tam ma przeraziłam sie ;C  Niedługo idę do weta na USG  żeby mieć pewność czy to na pewno ciąża . i moje pytanie brzmi czy szynszyle maja strasznie delikatną skórę ? Bo nie widzę innej opcji jak ostrzyżenie maszynka ( taka jak maja weterynarze podczas operacji ) czy to bez sensu pomysł ? bo nie mam pomysłu jak się tego pozbyć  ???

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Strzyżenie
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Lis, 2014, 16:36 »
Wiesz nie radzę, szynszyle mają bardzo delikatny naskórek i łatwo go zaciąć. Chyba, że zrobi to wet na wizycie i tylko w miejscach największego skołtunienia. Są takie grzebyki do rozczesywania dla kotów perskich które są zagięte i od strony wewnętrznego zagięcia mają ostrza. To filcaki. Możnaby spróbować rozciąć nimi kołtuny a potem delikatnie wyczesac lub wyskubać przecięty, martwy włos.

O, taki: http://www.superzoo.pl/title,FILCAK_ROYAL_z_zakrzywionymi_zebami,pid,9,ci,100,pi,106.html
« Ostatnia zmiana: 17 Lis, 2014, 16:38 wysłana przez Mysza <")))/ »

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline ewciarzek

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 15
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Strzyżenie
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Lis, 2014, 16:50 »
@Mysza <")))/   chodziło mi że weterynarz by to zrobił ;)  , a co do grzebyka bardzo podobny mamy do koni ;) nawet bardzo podobny ;) spróbuje tym grzebykiem wielkie dzięki ;***

 

SimplePortal