Szynszyle.Info :: Forum Miłośników Szynszyli

O nas - użytkownikach => Przedstaw się => Wątek zaczęty przez: monika8989 w 12 Sty, 2018, 01:02

Tytuł: Witam :)
Wiadomość wysłana przez: monika8989 w 12 Sty, 2018, 01:02
Witam :)

W moim domu zamieszkała szynszyla. Znajoma z pracy poprosiła bym przypilnowała jej zwierzaka bo musiała na miesiąc wyjechać zagranicę ...wyjazd się przeciągał i przeciągał aż poinformowała mnie że tam zostaje i nie chciała już odebrać swojego zwierzątka   [:((].

Nie miałam serce jej oddać w obce ręce bo przez 3 miesiące niesamowicie się zmieniła. Myślę że poczuła się u siebie i my też darzymy ją ogromna sympatią.

Chociaż dylemat był wielki bo raczej nie mieliśmy w planach nowego zwierzaka.

Pozwolę sobie zadać Państwu kilka pytań, bo przyznam szczerze nie wiedziałam nic o szynszylach. Koleżanka zapewniała że nie muszę nic robić tylko wsypać coś do miski i nalać wodę. Nadrabiam wiedzę, niestety uczę się też na błędach ... obowiązkowe kąpiele odkryłam chyba w 3 tygodniu pobytu  [nie].

Wiele wyzwań czeka mnie i Szychę :)

Tytuł: Odp: Witam :)
Wiadomość wysłana przez: Rukola w 12 Sty, 2018, 16:57
Witaj! Fajnie że chcesz uzupełnić swoją wiedzę. Do obowiązkowych pozycji dodalabym jeszcze codzienne wybiegi :)
Tytuł: Odp: Witam :)
Wiadomość wysłana przez: Wilczy Deszcz w 14 Sty, 2018, 18:36
Forum to skarbnica wiedzy także dużo można znaleźć informacji tutaj. Zadawaj pytania jesli masz jakies, a ktos na pewno odpowie. Tak jak @Rukola napisała , wybiegi szynszyle muszą mieć.
Tytuł: Odp: Witam :)
Wiadomość wysłana przez: Mysza <")))/ w 14 Sty, 2018, 22:47
@monika8989 do miski tak dużo się nie sypie, łyżkę stołową dziennie. Natomiast warto zainwestować w dobre sianko (węgrowskie) i paczkę dobrych ziół Gryziółka oraz gałązki jabłoni. Z ciekawości jaką karmą ją karmisz?
Tytuł: Odp: Witam :)
Wiadomość wysłana przez: Roedeer w 16 Sty, 2018, 21:22
Hey :) Znajoma postąpiła bardzo nie w porządku no ale cóż.  Fajnie, że postanowiliście się zająć szylką i chcesz dowiedxoeć się więcej na jej temat :) Możesz śmiało zasypywać pytaniami, a i tu w poradnikach znajdziesz dużo cennych informacji:)

Pochwal się też zdjęciem Szychy :)