Szynszyle.Info :: Forum Miłośników Szynszyli

o szynszylach => Początki z szynszylą => Wątek zaczęty przez: klancyg w 13 Lut, 2018, 16:30

Tytuł: Dwie szynszyle dla początkującego
Wiadomość wysłana przez: klancyg w 13 Lut, 2018, 16:30
cześć wszystkim!

moje dzieciaki bardzo chcą mieć zwierzęta, zdecydowaliśmy się na szynszyle. Jako realista biorę pod uwagę opcję, że opieka nad szylkami spadnie ostatecznie na mnie  :>, więc chcę się na te okoliczność dobrze przygotować, żeby stworzyć im jak najlepsze warunki. Czytam na razie wszelkie poradniki, przeglądam forum i mam kilka pytań - bardzo proszę o pomoc.

Chcę kupić od razu dwa zwierzaki, samiczki, zamówiłem już dla nich klatkę taką jak tu: https://majazoo.pl/3806-large_default/woliera-dla-szynszyli-fretki-szczura-139-cm.jpg

Pytania mam co do wyposażenia klatki dla dwóch szylek:
- poidełko jedno wystarczy, miseczki po 1 na łebka, domki 2 szt., a co np. z kąpielami piaskowymi?  Jedna wanienka wystarczy, czy powinny być 2? To samo pytanie do paśnika, hamaków, zabawek - powinny mieć każda swoją, czy 1 sztuka wystarczy?

Jaki zestaw zabawek polecacie?

Na podłoże - ponieważ klatka ma kratkę na dnie, planowałem vetbeda, coby chronić łapki, pewnie 2 sztuki, żeby można było prać/wymieniać - czy to dobry pomysł?

No i najważniejsze - jak już wyposażę klatkę i przygotuję się na wprowadzenie kulek - gdzie kupić szylki? Szukam jakiejś porządnej hodowli w okolicach Warszawy (powiedzmy w promieniu 1h-1,5h jazdy od Warszawy), jeśli możecie mi coś polecić, to będę wdzięczny.

Wszelkie dobre rady przyjmę - im więcej będę wiedział, tym dla szylek (i dla mnie) lepiej :)
Z góry dziękuję!
Tytuł: Odp: Dwie szynszyle dla początkującego
Wiadomość wysłana przez: Black7 w 13 Lut, 2018, 21:28
Jedna kąpielówka w zupełności wystarczy. Paśnik jeden, hamaki można kupić dwa, albo jeden piętrowy. Zabawki możesz kupić jedną, ale np. dwa rodzaje ich. Co do podłoża to ja używam zwykłych wiórek drewnianych (tych dużych) to się nie wypowiem.
Tytuł: Odp: Dwie szynszyle dla początkującego
Wiadomość wysłana przez: klancyg w 15 Lut, 2018, 23:10
Dzięki za odpowiedź, wstępną listę wyposażenia już mam :) Muszę jeszcze wszystko rozplanować w klatce, może się coś pozmienia.

Możecie mi polecić porządny sklep albo dobrą hodowlę w Warszawie i okolicach?

Tytuł: Odp: Dwie szynszyle dla początkującego
Wiadomość wysłana przez: sisulka w 08 Mar, 2018, 13:54
A ja mam takie pytanie odnośnie płci ... co lepiej razem 2 samiczki czy 2 samców? parki nie chcę z racji tego, że będą się rozmnażać [ups]
Tytuł: Odp: Dwie szynszyle dla początkującego
Wiadomość wysłana przez: Roedeer w 09 Mar, 2018, 11:53
A ja mam takie pytanie odnośnie płci ... co lepiej razem 2 samiczki czy 2 samców? parki nie chcę z racji tego, że będą się rozmnażać [ups]

Wiesz oba warianty mają plusy i minusy ;) Polecam 2 samiczki -sama miałam 3 :p nie lubię widoku samczych jajek hahaha :D i znika problem ściągania pierścienia z futra ;)