hypothetical
26 Wrz, 2018, 01:27
11 Paź, 2014, 16:36 przez Amber Chinchilla w Blog "Pod Szynszylą"

Dziś korzystając ze sprzyjającej pogody i dość wysokiej (jak na porę roku) temperatury postanowiłam kontrolnie (przed zimą) zważyć kule u weta:
Papaja- 630g [bardzopolecam]
Psotka- 550g [dance2]
Pusia- jedyne 480g... >:( ale i tak to już jest dobrze. Dominacje w stadzie też odebrała Papai. [bardzopolecam]
PS. Zna ktoś sposób na utuczenie szynszyli ???  [chinblack]

[Napisz komentarz

23 Wrz, 2014, 22:43 przez Amber Chinchilla w Blog "Pod Szynszylą"

Właśnie ten skok przypomniał mi sie dzisiaj i postanowiłam go opisać... a więc było to może 2-3 tygodnie temu. Kulki biegały po korytarzu, a ja siedziałam i czytałam książke. Papaja podeszła do mnie, popatrzyła się i wskoczyła na kolana, potem na książke a z książki na głowe. A z głowy skoczyła na ściane jakby chciała się po niej wspiąć... doskoczyła może na metr piędziesiąt wysokości, po czym spadła porosto na moje kolana... całe szczęście że ją złapałam !! i wszystko skończyło sie dobrze [viva]

[Napisz komentarz

16 Wrz, 2014, 22:52 przez Amber Chinchilla w Blog "Pod Szynszylą"

Pare dni temu podpatrzyłam że Psotka już śmiga na karuzeli [bardzopolecam] Papaja też próbuje, mniej jej to wychodzi, ale jak to mówią ćwiczenie czyni mistrza [dance2]

[Napisz komentarz

16 Wrz, 2014, 22:49 przez Amber Chinchilla w Szynszylowe gadżety własnej roboty ;)

W sobotni wieczór uszyłam z filcu pierwsze w życiu opakowanie na telefon-oczywiście szynszyla ;)  [szynszylek] Zdjęcia zamieszcze jak tylko naprawią mój telefon [taniec] (tylko telefonem potrafie >:( )

[Napisz komentarz

01 Wrz, 2014, 17:27 przez Amber Chinchilla w Blog "Pod Szynszylą"

Dziś moje szyle dostały swoją karuzelę, która zajęła miejsce chyba trochę za małego kołowrotka. Na razie nie wiedzą do czego karuzela służy chociaż próbowałam im troche rozjaśnić stawiając je na niej, ale na razie tylko niezdarnie próbowały z niej zeskoczyć...  ::) Ale może jak im się będzie nudziło to się nauczą.  [chinblack]

[Napisz komentarz

29 Sie, 2014, 22:03 przez Amber Chinchilla w Blog "Pod Szynszylą"

Ok. tydzień temu Puśka, Papaja i Psotka dostały swoją nową klatkę, po tym jak podczas mojego wakacyjnego wyjazdu w starej wywaliły dziurę o średnicy 3cm  >:( No cóż trzeba działać zanim się wygryzą i uciekną... Tak więc zakupiłam dla nich nową willę ;) . Jako wyposażenie klatki były do niej dodane: 2 półki, 2 drabinki (które okazały się zwykłymi deseczkami) i hamaczek  8) . Po zamontowaniu wszystkiego wpusciłam do klatki szyle. Nowy wynalazek (drabinki) zrbił ogromne wrażenie: kulki usiłowały po nich biegać, jednak okazało się to niemożliwe bo drabinki były śliskie i szyle z nich zjeżdżały  [chinblack] Za to hamaczek bardzo przypadł do gustu wszystkim (miały kiedyś jeden ale korzystała z niego tylko Papaja a potem Puśka jej go zniszczyła - [polecam] dla Puśki ;) ) Niedawno dokupiłam też domek który Puśka usilnie obgryza (tak samo jak półeczki). Także nie wiem ile klatka wytrzyma z moją Małą Niszczycielką ale trzymam za nią kciuki!  [szynszylek]

[Napisz komentarz

28 Sie, 2014, 19:20 przez Amber Chinchilla w Blog "Pod Szynszylą"

28.08.09-to właśnie dzień w którym przyszły na świat Psotka i Papaja! A dziś kończą już pięć lat! Oczywiście nie obeszło się bez prezentów: Psotka dostała nowy domek (który Puśka stosownie przyozdobiła własnymi zębami), a Papaja dostanie zamówiony w necie talerz obrotowy (oczywiście miał przyjść dzisiaj ale cóż...)  [viva] Oczywiście z prezentów mogą korzystać wszystkie szyle bo mieszkają razem.  [taniec] Podsumowując: Wszystkiego najlepszego Psotko, Wszystkiego najlepszego Papajo!  [dance2]

[Napisz komentarz

26 Sie, 2014, 22:35 przez Amber Chinchilla w Papaja terrorystka

Po tym jak Pusia odzyskała siły po chorobie a Psotka jakby nabrała troche więcej pewności skończyły sie terrorystyczne rządy Papai  [viva] Już nie zabiera im jedzenia z pyszczków: wystarczy że odwrócą sie do niej zadkiem  [woot] . Szylki pogodziły się też z Melanią (świnka morska) która kiedyś reagowała na nie agresją. Teraz mogą nawet wspólnie chodzić na wybiegi  [taniec]

[Napisz komentarz

07 Sie, 2014, 22:36 przez Amber Chinchilla w Papaja terrorystka

Witam, mam trzy szynszyle Psotkę,Pusię i Papaje która bez przerwy zabiera im jedzenie...wykorzystuje to że jest największa i najsilniejsza oraz że jej mama Pusia jest osłabiona po chorobie (koktylioza wątrobowa,na którą umarła moja szynszyla Pimpusia...) nie wiem co zrobić żeby Papaja przestała a Pusia żeby mogła "odjeść" to co straciła podczas choroby... [chinblack]

[Napisz komentarz

Strony: [1]

*

Wpisy na blogu: 9

Kategorie

Wyświetleń

6061