CHINCHILLAS ZOO VET

chinchillas zoo vet logo

CHINCHILLAS ZOO VET

kontakt: Katarzyna Kaniewska (forumowa @hipolog123)
mail: veterina
rius.chinchillas[@]wp.p
www:   www.weterinariuschinchil.wix.com
facebook: facebook.com/veterinarius.chinchillas
odmiany barwne w hodowli: standard, beż heterozygotyczny Towera biała Willsona, mozaika, pink white, ebony, biały ebony, tan, biały tan

 > MALUSZKI NA SPRZEDAŻ W HODOWLI <

O hodowli szynszyli – Chinchillas Zoo Vet

Chinchillas Zoo Wet to domowa hodowla szynszyli, która powstała w 2011 roku kiedy to na świat przyszedł pierwszy miot naszej parki: samiec odmiany standard x samica odmiany beż heterozygotyczny. Przygoda z podobnymi zwierzętami zaczęła się znacznie wcześniej, najpierw były chomiki, świnka morska, aż do czasu, kiedy dostałam w 2007 roku od taty pierwszego szynszyla samczyka odmiany standard. Po pewnym czasie podjęłam poważną, przemyślaną decyzje o kupnie drugiej kuleczki – i tak się zaczęło :) Przygoda jak widać szynszylowego stadka trwa do dziś, właściciel hodowli to zwierzolub pełną parą ! :) 

Szynszyle z mojej hodowli są oswojone w pełni zdrowe, pod stałą kontrolą weterynaryjną. Każdy zwierzak mieszka w ręcznie robionej wolierze z różnymi gadżetami. Wszystkie moje kuleczki mieszkają w jednym pokoju, maja zapewnione wybiegi, kontakt z człowiekiem i przyzwyczajane są do innych zwierząt domowych. Ponad to Kasia jest technikiem weterynarii więc w sposób szczególnie odpowiedzialny podchodzi do kwestii rozrodu, opieki, genetyki i zdrowia.

Przyszły właściciel otrzyma wszelkie porady dotyczące hodowli szynszyli oraz dużą wyprawkę :) Fakt hodowla nie liczy dużo osobników, w związku z rozmnażaniem na małą skalę, nie każda odmiana jest dostępna zależy nam by każda szynszyla opuszczając naszą hodowle znalazła jak najlepszy dom. Każdy zwierzak ma prawo do godnego życia. 

wolierywybiegszyleporodówka